SEHA-liga: öt góllal nyert a Veszprém a negyeddöntő első meccsén

2020.03.08. 14:32
Strlek biztos kézzel értékesítette a helyzeteit (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A Telekom Veszprém 31–26-ra legyőzte Újvidéken a szerb Vojvodinát a férfi kézilabda SEHA-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Kedves gesztus volt a veszprémi játékosok részéről, hogy Nőnap alkalmából a kezdés előtt virággal köszöntötték az őket Újvidékre elkísérő női szurkolóikat.

Jól indította a meccset a Veszprém, a Vojvodina csupán a 13. percben szerezte az első akciógólját, ekkor már öttel vezetett a magyar együttes. A vendégek egyedül amiatt bosszankodhattak, hogy egy beugrásnál bokasérülést szenvedett Dejan Manaszkov, aztán Rogerio Moraes kapott oda a jobb combjához, láthatóan meghúzódott neki, mindkettejüket le kellett cserélni. A Manaszkov helyére beálló Manuel Strlek a Veszprém legeredményesebbje lett, hétszer talált be, közben megszerezte a 300. gólját veszprémi mezben.

Kettőre visszajött a Vojvodina, a szünet előtt viszont visszaállította a különbséget a Veszprém, Rasmus Lauge test melletti lövése még éppen időben kötött ki a hazai kapuban (10–15). A második játékrész elején már hét gól volt a Veszprém előnye, innen megint kettőre fel tudott zárkózni a szerb csapat (21–23). A hajrá újra a Veszprémé volt, amely idegenben ötgólos sikert aratott.

A visszavágót március 14-én rendezik Veszprémben. Továbbjutása esetén a magyar csapat részt vehet a zadari négyes döntőben, amelyet április 3. és 5. között tartanak. Az elődöntőben a Breszt–Zaporizzsja párbaj győztesével találkozhat David Davis együttese.

A Veszprém eddig kétszer nyerte meg a SEHA-ligát, 2015-ben és 2016-ban. 2017-ben ezüstérmes lett.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

RK Vojvodina (szerb)–Telekom Veszprém 26–31 (10–15)
Újvidék, 1000 néző. V.: Metalari, Nikolovszki (északmacedónok).
RK VOJVODINA: Verkics 1 – Prodanovics, Medurics, M. Mirkovics, Sretenovics 1, Pribak 3, Grozdanics 3 (2). Csere: Arsenics (kapus), SZTOJKOVICS 9 (5), J. NIKOLICS 4, Ratkovics 2, Stankovics, Vuckovics, Tomics 1, Ovcsina 2. Edző: Borisz Rojevics.
TELEKOM VESZPRÉM: CUPARA – Gajic 5 (3), Paczkowski 1, Nenadics 1, BLAGOTINSEK 4, Lauge 5, Manaszkov. Csere: Székely (kapus), Mackovsek 1, Nilsson 4, Moraes, Lékai 1, STRLEK 7, Terzic, Jahija 1, Marguc 1. Edző: David Davis.
Az eredmény alakulása: 10. perc: 1–6. 12. p.: 3–8. 23. p.: 8–10. 28. p.: 10–12. 32. p.: 10–17. 40. p.: 15–20. 46. p.: 20–23. 48. p.: 21–23. 52. p.: 22–26. 58. p.: 25–29.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3.
Borisz Rojevics: –
Az első pár percben kissé idegesek voltunk, ám összességében remek meccset láthattak a nézők. Megmutattuk, hogy a szerb kézilabda még él, nem szabad leírni. Azt mondtam a játékosoknak, hogy eljött az idejük, megmutathatják mire képesek a világ egyik legjobb csapata ellen.
David Davis: – Úgy készültünk, mint egy Bajnokok Ligája találkozóra, hiszen a következőkben több oda-visszavágós párharc vár ránk. A Vojvodina remekül játszott ma, de mi megpróbálunk még jobban felkészülni ellene a második meccsre. A célunk ma a győzelem volt, amit sikerült elérnünk, elégedett vagyok a csapatom teljesítményével.