Kiütés lett a vége: a Ferencváros átrobogott a Siófokon

2021.02.27. 17:50
A Ferencváros átrobogott a Siófokon (Fotó: Németh András)
A női kézilabda NB I szombati játéknapján az FTC-Rail Cargo Hungaria 18 góllal, 38–20-ra nyert a tartalékos Siófok KC vendégeként.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 20–38 (12–21)
Siófok,
Kiss Szilárd sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Bócz, Wiedemann
SIÓFOK: Mistina F. – Böhme, Kiss N. 7, Tóth G. 2 (1), Mazák-Németh, Horacek 3, Hársfalvi. Csere: KRASZNAI (kapus), Jezic 3, Lapos 2, Aoustin, Juhász F. 2, Such 1. Edző: Zdravko Zovko
FERENCVÁROS: Janurik – Malestein 1, Bölk 6, Stolle 2, Behnke 1, Kovacsics 6, MÁRTON G. 7. Csere: BÍRÓ B. (kapus), KLUJBER 8, KISFALUDY 2, Szucsánszki 1, Kovács Anett 4, Tóth Nikolett, Ballai B. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 5–5. 17. p.: 6–13. 21. p.: 8–16. 25. p.: 10–20. 38. p.: 13–26. 46. p.: 14–34
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/–
Zdravko Zovko:
– Egyoldalú küzdelem volt, a Fradi hatvan percen keresztül támadásban és védekezésben is remekül, koncentráltan játszott. Részünkről az első húsz perc volt olyan, amilyet akartunk. Rengeteget hibáztunk, a meccs döntő perceiben nem úgy kézilabdáztunk és összpontosítottunk, ahogy megbeszéltük, hiányoztak a megállító faultok és mintha féltünk volna az ellenfél védekezésétől.
Elek Gábor: – Nyilván a győztes pozíciójából könnyen beszélek, de az idény előtt felesküdtünk arra, hogy lejátsszuk ezt a bajnokságot, ez a legfontosabb. Nekünk is volt egy időszakunk, amikor a sok fertőzött miatt nem tudtunk játszani, megkaptuk a Siófok halasztási kérelmét, de sajnos nem tudtunk halasztani, mert így is szűkös a hátralévő idő, nem tudtuk volna befejezni az idényt. Nem jó, hogy így alakul ez a kiírás. Periódusokban nagyon komolyan vettük a küzdelmet és mindenki lehetőséget kaphatott, ez jó.

Szombat délután rangadót rendeztek Siófokon: a Balaton-parti együttes a rivális, az utóbbi időben a Bajnokok Ligájában és a bajnokságban egyaránt remekül teljesítő FTC-t fogadta a 8. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán. A házigazdánál több alapember is hiányzott: Andrea Kobetic, Gnonsiane Niombla és Szikora Melinda sérülés miatt nem léphetett pályára, Tomori Zsuzsannának pedig múlt héten pozitív lett a koronavírustesztje. Ráadásul a mérkőzés eredeti időpontjában Csapó Kincső még a Szombathely kölcsönjátékosa volt, így Zdravko Zovko csapata két nagyon fiatal kapussal, a 19 esztendős Mistina Fannival és a 16. életévét két hét múlva betöltő Krasznai Júliával készülhetett az összecsapásra.

A mérkőzés elején nem sokat lehetett érezni a siófoki problémákból, 5–5-ig fej fej mellett haladt a két együttes. Ezt követően azonban támadásban több hibát is elkövettek a hazaiak, amit rendre gyors góllal használtak ki a ferencvárosiak. Sokat elárul a mérkőzés alakulásáról, hogy Zdravko Zovko az első idejét a 13. percben négygólos hátránynál kérte ki, majd négy perccel később, hétgólos ferencvárosi vezetésnél a második időkérését is elhasználta.

A játék képén ez nem nagyon változtatott, Emily Bölk és Márton Gréta egyaránt öt lövésből öt gólt szerzett, míg Kovacsics Anikó egy hiba mellett négyszer volt eredményes, így már a 20. percben tíz góllal vezetett az FTC (10–20). A hajrában Mistinát Krasznai váltotta fel a siófoki kapuban, a 15 éves kapus pedig hét lövésből ötöt védett, így szünetre kilencgólos ferencvárosi vezetéssel vonultak a játékosok. 12–21

A fordulás után nem változott a játék képe, a Siófok rengeteget rontott támadásban, ebből pedig egymás után szerezte a könnyű és gyors gólokat az FTC. A kapuban a Janurik Kingát váltó Bíró Blanka több védést is bemutatott (15 perc alatt csak két gólt kapott, a második félidőben összesen nyolcszor vették be a kapuját), Klujber Katrin megrázta magát, így a vendégek tovább növelték az előnyüket, a 46. percben már 20 góllal is vezettek.

A hajrában kicsit közelebb tudott lépni a Siófok, de a Ferencváros így is 18 góllal, 38–20-ra megnyerte a mérkőzést.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Kiss is a kapufát találja el, fordul az FTC, Behnke gól lő (20–38). Juhász ziccere után Bíró véd, ez a vége, az FTC 38–20-ra nyert Siófokon.

59. perc: Juhász egy jó csel után megszerzi a 20. siófoki gól (20–37). Szucsánszki találja el a kapufát.

58. perc: Lépéshiba Stollénél.

57. perc: Such labdát szerez, majd el is szórja azt.

56. perc: Behnke technikai hibája után jöhetnek a hazaiak. Aoustin lövése után Bíró véd.

55. perc: Kiss újra átlövésből eredményes. 19–37

54. perc: Kiss egy jó csellel tisztára játssza magát, majd a kapuba pattintja a labdát (18–36). Stolle góllal válaszol. 18–37

53. perc: Such veszít labdát, majd Kisfaludy szerez gólt. 17–36

52. perc: Elveszik a labdát az FTC-től, de nincs siófoki gól sem.

51. perc: Kiss lő gólt átlövésből. 17–35

50. perc: Juhász átlövése is jól, újabb gólt szerez az FTC (16–35). Krasznai belekap Bölk átlövésébe, majd a lécrőlkifelé pattan a labda.

49. perc: Jó a ferencvárosi védekezés, Tóth lövvését azonban védi a kapuba visszatérő Krasznai.

48. perc: Kisfaludyt megtalálják a falban, a beálló pedig gólt lő. 15–35

47. perc: Lapos lő egy szép gólt, a bal felső sarokba bombázza a a labdát. 15–34

46. perc: Tóth a saját csapattársát, Suchot lőtte fejbe… Stolle ezúttal a bal alsó sarkot lövi ki, ezzel közte húsz. 14–34

45. perc: Belemenés Kovacsicsnál. Böhme is technikai hibát vét, Márton egy gyors góllal büntet. 14–33

44. perc: Horacek megint eladja a labdát, majd Kovács passza is pontatlan. Tóth lövését is védi Bíró.

43. perc: Kiss átlövése után Bíró lábbal véd, a másik oldalon Stolle megszerzi az első gólját. 14–32

42. perc: Lapos a kapufát találja el. Újabb Klujber-gól, ezúttal átlövésből eredményes. 14–31

41. perc: Klujber szerez labdát, majd kilövi a jobb alsót. 14–30

40. perc: Klujber lövésébe belekap Krasznai, de a labda végül átcsorog a gólvonalon (14–28). Horacek hibázik, jöhet az FTC,Bölk lő gólt. 14–29

39. perc: Kiss lövését Bíró védi. Kovács ugrik be jobbról, majd kilövi a jobb alsó sarkot (13–27). Such ugrik be a jobb szélről, majd a jobb alsóba lövi a labdát. 14–27

38. perc: Újabb rossz bejátszás, újabb lerohanás, Márton pedig isméteredményes (13–26). Időt kér a Siófok,Zdravko Zovko érthetően nem elégedett a látottakkal.

37. perc: Tóth labdavesztése után ezúttal Kovács eredményes a lerohanás végén (13–24). Újabb labdaszerzés, robog az FTC, Kovacsics lő gólt. 13–25

36. perc: Egy labdavesztés után Kovacsics lő gyors gólt. 13–23

35. perc: Malestein egy befutás után a kapunak háttal próbálkozik, de mellé lövi a labdát. Horacek lő gólt (13–22). Bölk találja el a kapufát.

34. perc: Kiss lövését Bíró védi.

33. perc: Klujber lövését Krasznai védi, de a kipattanót már gólra váltja a ferencvárosi átlövő (12–22). Malestein találja el a kapufát. Újabb labdaszerzés, de Kovacsics sem találja el a kaput.

32. perc: A Janurikot váltó Bíró védi Horacek lövését. Hetest kap az FTC…

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támad az FTC. Bölk lövése után Krasznai véd.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Tóth passza nem jó. Újabb belemenés a Siófoknál, Szucsánszki pedig ezúttal átlövésből gólt szerez a gyors ellentámadás végén (11–21). Lapos bejátszása után még jön Jezictől egy gól, ez az első félidő vége. A szünetben 21–12-re vezet az FTC.

29. perc: Megint Kovács ugrik be a jobb szélről, de Krasznai ezt a lövést is védi. Lapos kilövi a bal felső sarkot. 11–20

28. perc: Belemenés Tóthnál. Juhásznál is belemenést látnak a másik oldalon.

27. perc: Újabb Krasznai-védés, ezúttal Kovács lövése után hárított a fiatal siófoki kapus. Tóth passza nem jó, ezúttal Szucsánszki rohan, de Krasznai az ő lövését is védi.

26. perc: Újabb lerohanás, de a 15 éves Krasznai védi Tóth lövését.

25. perc: Lapostól veszik el a labdát, jön a lerohanás, Márton lő gólt. Közte tíz: 10–20.

24. perc: Jezic szedi össze a bejátszást, majd gólt lő (10–18). A másik oldalon Klujber eredményes. 10–19

23. perc: Tóth értékesíti a hetest (9–17). Kovács ugrik be jobbról, és óriási gólt lő. 9–18

22. perc: Szucsánszki szerez újabb labdát, robog az FTC, Márton értékesíti a ziccert (8–17). Hetes és két perc, Kisfaludynak kell leülnie.

21. perc: Ezúttal Horacek adja el a labdát, a lerohanás végén pedig Kovács lő gólt. 8–16

20. perc: Kovacsicsot most nem tudják megállítani, egymás után a harmadik gólját szerzi (8–15). Belemenés Laposnál, de ezúttal Kiss visszaszerzi a labdát.

19. perc: Rohan az FTC, Kovacsics lövése után csak belekapni tud a labdába Mistina (7–14). Horacek bejátszása után Jezic eredményes. 8–14

18. perc: Hársfalvi kapott sárga lapot. Kisfaludy járt a hatoson belül, jöhet a Siófok. Lapos átlövése után Janurik véd.

17. perc: Kiss passza nagyon pontatlan volt. Kovacsics egy csel után kilövi a kapu bal oldalát (6–13). Zdravko Zovko a második idejét is kikéri. Kiss megszerzi a negyedik gólját. 7–13

16. perc: Klujber jobbról indulva középről lő, a labda a kapu bal oldalában köt ki. 6–12

16. perc: Tóthnak másodszor ragad bele a kezébe a labdát, jöhet az FTC.

15. perc: Tóth lövése után Janurik véd. Ugyanaz a forgatókönyv, mint az előbb: Bölk ráfut a falra, majd a kapuba bombázza a labdát. 6–11

14. perc: Kiss egy remek kereszt után kilövi a bal felső sarkot (6–9). Bölk érkezik lendületből, majd a kapuba pattintja a labdát. 6–10

13. perc: Márton összeszed egy kipattanót, majd újabb gólt szerez (5–8). Újabb Janurik-indítás, amelyet egy újabb Márton-gól követ (5–9). Időt kérnek a hazaiak.

12. perc: Janurik véd, majd jól indítja Márton, aki góllal fejezi be a gyorsindítást (5–7). Jezic óriási helyzetben a kapu mellé dobja a labdát.

11. perc: Tóth hibázik, majd a másik oldalon Kovacsics harcol ki hetest. Malestein elhibázza, a kapufáról kifelé pattan a labda.

10. perc: Horacek átlövése után Janurik véd. Kovacsics ráfut a rendezetlen falra, majd gólt lő. 5–6

9. perc: Mártontól veszik el a játékvezetők a labdát.

8. perc: Tóth a blokkba lövi, de a kipattanó után Horacek eredményes egy betörés után. 5–5

7. perc: Kiss lövését Janurik védi, majd Malestein köszön be a másik oldalon (4–5). Hársfalvi ejti a kapufára a labdát.

6. perc: Kissre nem, lépnek ki, ő pedig újabb átlövésgólt szerez (4–3). Ez is bent van, rendezetlen védelemmel szemben Bölk kerül ziccerbe, majd a jobb felső sarokba bombázza a labdát. 4–4

5. perc: Tóth bombázza a ferencvárosi kapuba a labdát (3–3). Klujber talpról eleresztett lövését Mistina védi lábbal.

4. perc: Kiss előtt nyílik lehetőség, ki is használja (2–2). Bölk egy betörés után a kapuba pörgeti a labdát. 2–3

3. perc: Megvan az első hazai találat is, Horacek a szerzője (1–2). Kovacsics nem túl erős lövését Mistina védi.

2. perc: Nem úgy a másik oldalon, Klujber megszerzi az FTC első gólját (0–1). Mazák-Németh hibázott, a vendégek ezt is góllal büntették, Bölk átlövése után a kapuban kötött ki a labda. 0–2

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Gól egyelőre nincs.

Feketében a Siófok, fehérben az FTC.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Siófok KC–FTC-Rail Cargo Hungaria rangadó a női kézilabda NB I-ben. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Sérülés miatt Szikora Melinda nem léphet pályára a Siófokban a Ferencváros elleni szombati bajnoki mérkőzésen. A klubhonlap nem részletezi, hogy a 32 éves kapus pontosan melyik testrészével bajlódik, csak annyit közöl, hogy az Érd elleni hétközi bajnokin sérült meg.

Rajta kívül nem játszhat a szintén sérült Andrea Kobetic és Gnonsiane Niombla,a múlt héten pozitív koronavírustesztet adó Tomori Zsuzsanna,valamint a második számú kapus, Csapó Kincső sem, aki a találkozó eredetileg tervezett időpontjában még a Szombathely kölcsönjátékosa volt. Ez azt jelenti, hogy a Siófok kapuját az FTC ellen a 19 esztendősMistina Fannivédheti, aki sosem szerepelt még NB I-es mérkőzésen, míg a cseréje az ifjúsági együttes egyik játékosa lehet.

Katarina Jezic nincs százszázalékos állapotban, Mazák-Németh Csilla pedig kisebb betegséggel küszködik, de az ő játékukra számíthat a szakmai stáb.

„Az, hogy nehéz helyzetben vagyunk, már nem is biztos, hogy a megfelelő kifejezés. Nem tudom, mi történhet még velünk az elkövetkező huszonnégy órában...– idézte pénteken a klub hivatalos honlapjaZdravko Zovkovezetőedzőt. –Félreértés ne essék, nem magyarázkodni szeretnék, sajnos ezek a makacs tények, amivel nem tudunk mit kezdeni. Továbbra is bízom azokban a játékosokban, akik egészségesek, és tudom, hogy minden tőlük telhetőt meg fognak tenni a klubért a szombati mérkőzésen.”

Ami az FTC-t illeti: a zöld-fehérek részéről Csiszár-Szekeres Klára és Schatzl Nadine biztosan kihagyja a találkozót, de – mint afradi.huírja – rajtuk kívül is küzdenek még sérüléssel néhányan a keretből.

„Nehéz mérkőzésre számítok, bár az egész bajnokságra jellemző, hogy nincsenek könnyű meccsek, mert sok a külső befolyásoló tényező. Ezzel együtt úgy érzem, felkészültünk mindenre és szeretnénk elhozni a két pontot” – mondta a klubhonlapnak a meccsel kapcsolatban Kisfaludy Anett.