Női kézilabda NB I: simán győzött az FTC az Érd ellen

2021.05.19. 19:59
A bajnoki cím fő várományosa, az FTC az Érdet, míg a harmadik helyen álló Mosonmagyaróvár az ötödik MTK Budapestet győzte le a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Könnyedén nyert az FTC az Érd ellen (Fotó: Török Attila – archív)

Nem volt kérdés, a bajnoki cím fő várományosa, a Ferencváros a mérkőzést végig uralva győzte le fölényesen az Érdet. A szünetben már 23–8-ra vezettek a zöld-fehérek, végül 42–19 lett a vége.

NŐI KÉZILABDA NB I

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–42 (8–23)
Érd, 600néző.Vezette:Marton Zs., Szabó E.
ÉRD:Györkös – Király R., Mód1,Szabó Kitti6 (2),Sztankovics, Kiss-Walfisch4,Fekete B.Csere:Győrffy (kapus), Horváth D., Abilda3,Paróczy2 (1),Landi1,Kóka1,Csáki1. Edző:Horváth Roland
FTC:
JANURIK – MALESTEIN7 (2),Stolle2,Szucsánszki, Behnke, E. BÖLK5,MÁRTON G.5. Csere:Csiszár-Szekeres, Klujber6 (2),Háfra N.2,Tóth Nikolett2,Kisfaludy3,Schatzl Nadine2,Kovács Anett5,Pásztor N.3. Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc:2–2.10. p.:3–10.19. p.:6–16.25. p.:7–18.37. p.:10–25.47. p.:12–32.52. p.:13–39
Kiállítások:6, ill. 10 perc
Hétméteresek:6/3, ill. 4/4
Horváth Roland:– A célunk az volt, hogy azok a játékosok, akik gyengébben kézilabdáztak az elmúlt időszakban, felhozzák magukat. Amikor nekik jobban ment, akkor már előrébb tudtunk lépni a meccsen belül, de a Fradi így is teljesen más dimenzió.
Elek Gábor:– Nagy sebességkülönbség volt a két csapat között, ami realizálódott is. A védekezésünk feszességét szerettük volna erősíteni, mert az utóbbi időben nem volt megfelelő, az utolsó öt-tíz percet leszámítva ezt jól meg is oldottuk. Remek volt a kapusteljesítményünk, amiből sok könnyű gólt tudtunk lőni és ez el is döntötte a mérkőzést.

MOTHERSON–MOSONMAGYARÓVÁRI KCMTK BUDAPEST 28–24 (14–9)
Mosonmagyaróvár, 800néző.Vezette:Nagy F., Túróczy
MOSONMAGYARÓVÁR:SZEMEREY – KATONA5,Kovács P.1 (1),Gyimesi, HORVÁTH B.3,Hudák1,Stranigg Zs.2. Csere:Herczeg L. (kapus), TÓTH ESZTER9 (7),SZARKOVÁ5,SIRIÁN, Hajtai, Domokos, Lancz2. Edző:Gyurka János
MTK:Győri B. – Juhász Eszter3,Szekerczés, Marincsák2,DAKOS2,SZÖLLŐSI-ZÁCSIK6,Pelczéder. Csere:Suba (kapus), Szabados1,PÁL T.7 (1),Bujdosó-Gerháth2,Sári, Sallai1. Edző:Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. perc:2–2.7. p.:5–3.12. p.:6–5.16. p.:6–7.20. p.:6–7.24. p.:8–8.35. p.:15–12.41. p.:18–16.45. p.:21–19.55. p.:26–22
Kiállítások:10, ill. 4 perc
Hétméteresek:8/8, ill. 5/4
Gyurka János:– Köszönet közönségünknek a szurkolásért, ami már borzasztóan hiányzott nekünk. Nagyon akarták ezt a győzelmet a lányok, amit igazi csapatként el is értek. Számítottunk arra, hogy a hajrára elfárad a fővárosi csapat, ez beigazolódott. Mindig volt a pályán olyan kézilabdázónk, aki a legnehezebb helyzetekben kiemelkedőt tudott nyújtani, ennek köszönhető leginkább a siker.
Golovin Vlagyimir:– Többször jelentős előnybe kerültek a hazaiak, de a hajráig vissza tudtunk kapaszkodni. Hiába rendeztük a sorainkat és beszéltük meg, hogy mit kell játszanunk, ennyi hibával még jó mérkőzést sem lehet játszani, nemhogy nyerni. A mérkőzés végére pedig el is fogytunk, így egyértelműen a jobb csapat nyert.