MTI, Cs. M. 2021.05.19 19:59 Frissítve: 2021.05.20 16:16

Női kézilabda NB I: simán győzött az FTC az Érd ellen

A bajnoki cím fő várományosa, az FTC az Érdet, míg a harmadik helyen álló Mosonmagyaróvár az ötödik MTK Budapestet győzte le a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Könnyedén nyert az FTC az Érd ellen (Fotó: Török Attila – archív)

Nem volt kérdés, a bajnoki cím fő várományosa, a Ferencváros a mérkőzést végig uralva győzte le fölényesen az Érdet. A szünetben már 23–8-ra vezettek a zöld-fehérek, végül 42–19 lett a vége.

NŐI KÉZILABDA NB I

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–42 (8–23)
Érd, 600 néző. Vezette: Marton Zs., Szabó E.
ÉRD: Györkös – Király R., Mód 1, Szabó Kitti 6 (2), Sztankovics, Kiss-Walfisch 4, Fekete B. Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Abilda 3, Paróczy 2 (1), Landi 1, Kóka 1, Csáki 1. Edző: Horváth Roland
FTC:
 JANURIK – MALESTEIN 7 (2), Stolle 2, Szucsánszki, Behnke, E. BÖLK 5, MÁRTON G. 5. Csere: Csiszár-Szekeres, Klujber 6 (2), Háfra N. 2, Tóth Nikolett 2, Kisfaludy 3, Schatzl Nadine 2, Kovács Anett 5, Pásztor N. 3. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 10. p.: 3–10. 19. p.: 6–16. 25. p.: 7–18. 37. p.: 10–25. 47. p.: 12–32. 52. p.: 13–39
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
Horváth Roland: – A célunk az volt, hogy azok a játékosok, akik gyengébben kézilabdáztak az elmúlt időszakban, felhozzák magukat. Amikor nekik jobban ment, akkor már előrébb tudtunk lépni a meccsen belül, de a Fradi így is teljesen más dimenzió.
Elek Gábor: – Nagy sebességkülönbség volt a két csapat között, ami realizálódott is. A védekezésünk feszességét szerettük volna erősíteni, mert az utóbbi időben nem volt megfelelő, az utolsó öt-tíz percet leszámítva ezt jól meg is oldottuk. Remek volt a kapusteljesítményünk, amiből sok könnyű gólt tudtunk lőni és ez el is döntötte a mérkőzést.

MOTHERSON–MOSONMAGYARÓVÁRI KCMTK BUDAPEST 28–24 (14–9)
Mosonmagyaróvár, 800 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – KATONA 5, Kovács P. 1 (1), Gyimesi, HORVÁTH B. 3, Hudák 1, Stranigg Zs. 2. Csere: Herczeg L. (kapus), TÓTH ESZTER 9 (7), SZARKOVÁ 5, SIRIÁN, Hajtai, Domokos, Lancz 2. Edző: Gyurka János
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 3, Szekerczés, Marincsák 2, DAKOS 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Pelczéder. Csere: Suba (kapus), Szabados 1, PÁL T. 7 (1), Bujdosó-Gerháth 2, Sári, Sallai 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 7. p.: 5–3. 12. p.: 6–5. 16. p.: 6–7. 20. p.: 6–7. 24. p.: 8–8. 35. p.: 15–12. 41. p.: 18–16. 45. p.: 21–19. 55. p.: 26–22
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 5/4
Gyurka János: – Köszönet közönségünknek a szurkolásért, ami már borzasztóan hiányzott nekünk. Nagyon akarták ezt a győzelmet a lányok, amit igazi csapatként el is értek. Számítottunk arra, hogy a hajrára elfárad a fővárosi csapat, ez beigazolódott. Mindig volt a pályán olyan kézilabdázónk, aki a legnehezebb helyzetekben kiemelkedőt tudott nyújtani, ennek köszönhető leginkább a siker.
Golovin Vlagyimir: – Többször jelentős előnybe kerültek a hazaiak, de a hajráig vissza tudtunk kapaszkodni. Hiába rendeztük a sorainkat és beszéltük meg, hogy mit kell játszanunk, ennyi hibával még jó mérkőzést sem lehet játszani, nemhogy nyerni. A mérkőzés végére pedig el is fogytunk, így egyértelműen a jobb csapat nyert.

14. Békéscsaba 23 2 2 19 548–734 –186  6
Azonos pontszám esetén idény közben az összesített gólkülönbség rangsorol, az idény végén viszont az egymás elleni eredmények.
2021.07.12 14:22:57

Kézilabda Papp Bálint (összefoglaló), Rusznák György (percről percre)

Bár a találkozó túlnyomó részében a brazilok vezettek, a hajrá a magyaroké volt.

2021.07.09 17:53:56

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Potyogtak a gólok az olimpiára készülő csapatok találkozóján, de a magyarok jöttek ki jobban a párbajból.