Női kézi NB I: kiütéssel nyert a Győr Görbiczék irányításával

2021.05.08. 17:34
Görbicz Anitáék (jobbra) irányításával kiütéses győzelmet aratott a Győri ETO (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A női kézilabda NB I 22. fordulójának vasárnapi játéknapján a Győri Audi ETO KC hazai pályán 41–23-ra legyőzte a DVSC Schaefflert.

Danyi Gábor távozása után egy nappal a Görbicz Anita, Kun Attila, Holanek Zoltán hármas irányításával vágott neki a DVSC elleni bajnokinak a Győri ETO. A vendégcsapat nagyjából húsz percig tartotta a lépést a házigazdával: elsősorban a norvég légiósainak vezérletével az első félidő hajrájában hatgólos előnyt épített ki az ETO.

A fordulás után tovább növelte előnyét a győri együttes, amely a 35. percben már tíz találattal vezetett. Az ETO végül az egyaránt hibátlan lövőstatisztikával záró Kari Brattset (9 gól) és Fodor Csenge (6), valamint a szintén hatszor-hatszor eredményes Eduarda Amorim és Veronica Kristiansen vezérletével41–23-ra nyert a DVSC ellen, így tartja a lépést a Balatonbogláron 11 gólos győzelmet arató FTC-vel.

A Mosonmagyaróvár a szünetben még csak egy góllal vezetett, majd öttel, 29–24-re nyert Szombathelyen. A Vác idegenben kisebb meglepetésre három góllal, 30–27-re kikapott a Dunaújvárostól.

*a mérkőzést március 12-ről halasztották el a győriek BL-nyolcaddöntője miatt
**a mérkőzés hivatalos időpontja május 30., de Győr akkor a BL négyes döntőjében szerepel
Ha a hátralévő négy meccsét megnyeri, az egymás elleni eredmény miatt, a Győr eredményeitől függetlenül aranyérmes lesz az FTC.

NŐI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC-SCHAEFFLER
41–23 (19–13)
Győr, 917 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
GYŐR: Silje Solberg – Lukács V. 3, V. Kristiansen 6 (2), S. Oftedal 2, BRATTSET 9, E. AMORIM 6, FODOR CS. 6. Csere: GLAUSER (kapus), Anne M. Hansen 4, Nze Minko, Faluvégi D. 4, Csekő 1. Megbízott edző: Görbicz Anita
DVSC: Csapó Kyra – Arany R., Kovács Anna 3 (2), Vámos P. 2, Tóvizi 3, Hornyák D. 4 (1), Vantara-Kelemen 1. Csere: Giegerich (kapus), Bordás 3, Deszpotovics 1, Petrus 3, Csernyánszki 1, Bánfai K., Vámosi Panna 1, Karsten 1, Poczetnyik. Edző: Kudor Kitti
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 8. p.: 4–4. 16. p.: 9–8. 22. p.: 15–11. 35. p.: 25–15. 44. p.: 30–18. 51. p.: 35–20
Kiállítások. 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Görbicz Anita: – Az előző napi edzésünkből kiindulva, még egy–négynél sem voltam ideges, mert tudtam, hogy a lányok fel tudják majd venni a tempót. Miután a védekezésünk rendeződött, lerohanásokból is gyors gólokat tudtunk szerezni, de van még hová fejlődnünk.
Kudor Kitti: – Az első húsz percben méltó ellenfelei voltunk a Győrnek. Gyors támadásokat vezettünk, védekezésben meg tudtuk állítani a hazaiak akcióit. A szünet után már kevésbé volt fegyelmezett a csapat játéka. A hátralévő meccseinken az első harminc perc játékára kell építenünk.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 24–29 (12–13)
Szombathely, 200 néző. Vezette: Őri, Pozdena
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán Adrienn 3, M. AGBABA 7 (2), GORILSZKA 3 (1), Bandelier 2, MAYER SZ.1, Wald 1. Csere: Farkas H. (kapus), Pődör R. 3 (1), Pődör B., Varga N., Horváth P. 3, Szendrei B., Forgács, Virág N. 1. Edző: Marosán György
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona 2, Hudák 2, TÓTH ESZTER 6 (2), HORVÁTH B. 7, KOVÁCS P. 6, STRANIGG 4. Csere: Herczeg L. (kapus), Hajtai, Sirián, Domokos, Holesová, Kellermann, Gyimesi, Szarková 2, Lancz. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–5. 10. p.: 4–6. 15. p.: 5–9. 20. p.: 7–10. 25. p.: 9–12. 28. p.: 11–13. 33. p.: 13–15. 37. p.: 14–17. 40. p.: 15–19. 45. p.: 16–21. 50. p.: 18–22. 55. p.: 21–25. 57. p.: 22–26
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Marosán György: – Rengeteget készültünk ellenfelünkből, de ezúttal elmaradtak a kiugró teljesítmények, így nem tudtuk eltüntetni a minőségbeli különbséget. Nem dőlünk a kardunkba, noha nagyon szerettünk volna nyerni. Láttam biztató jeleket, és annyit ígérhetek: a hátralévő mérkőzéseken is olyan tűzzel és szenvedéllyel játszunk majd, mint tettük azt Vácon és most.
Gyurka János: – Remek tempó jellemezte a mérkőzést. A kompakt védekezésre építettük a taktikánkat, ez zömében működött, sokat szabálytalankodtunk, így gyors gólokat tudtunk szerezni. Tizenöt technikai hibát követtünk el, ezen javítanunk kell. Ettől függetlenül büszke vagyok a lányokra, roppant fontos két pontot szereztünk.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–VÁCI NKSE 30–27 (16–12)
Dunaújváros, zárt kapuk mögött. Vezette: Medve, Südi
DUNAÚJVÁROS: BABOVICS – Horváth G. 1, Román 2, SZALAI B. 7, NICK 2, BULATH 7 (5), Kazai 2. Csere: Hlogyik (kapus), Barján 1, Krupják-Molnár 1, Dabevszka, FERENCZY F. 7, Mihály P. Edző: Vágó Attila
VÁC: Bukovszky – DIÓSZEGI 6, HÁMORI 5, Lakatos R., Helembai F. 1, Kácsor 1, Radoszavljevics 6. Csere: Bálint A. (kapus), Pálffy A., Szabó Laura 3 (3), ARON 4, Bárdy, Szondi, Szeberényi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–0. 12. p.: 7–5. 15. p.: 8–8. 20. p.: 11–8. 26. p.: 15–11. 34. p.: 17–12. 40. p.: 20–16. 49. p.: 23–22. 55. p.: 27–24
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Vágó Attila: – A kiválóan felkészített Vác ellen érzelemgazdag mérkőzésen sikerült győznünk. Sikerült minimalizálnunk a fegyelmezetlenségeinket és a technikai hibáinkat. Nagyon elégedett vagyok a lányokkal, gratulálok nekik.
Szilágyi Zoltán: – Teljesen megérdemelt a Dunaújváros sikere. A hazaiak a játék több elemében is felülmúltak bennünket. Védekezésben enerváltan kezdtünk, és támadásban sem találtuk a ritmust. Gyenge átlövőteljesítményt nyújtottunk.

KORÁBBAN
Boglári Akadémia-SZISE–FTC-Rail Cargo Hungaria 21–32 (11–18)

14. Békéscsaba 22 1 2 19 518–708 –190 4
Azonos pontszám esetén idény közben az összesített gólkülönbség rangsorol, az idény végén viszont az egymás elleni eredmények. A Győr–FTC viszonylatban ez a fővárosiaknak kedvez.