Női kézi NB I: az FTC újabb lépést tett a bajnoki cím felé

P. K.P. K.
2021.05.08. 13:02
Háfra Noémiék újabb lépést tettek a bajnoki cím felé (Fotó: Árvai Károly, archív)
A Győr elleni hétközi, kilencgólos győzelem után az FTC női kézilabdacsapatának arra van szüksége a bajnoki cím elhódításához, hogy a hátralévő meccseit megnyerje, a zöld-fehérek a Boglári Akadémia ellen megtették az első lépést.

A Ferencváros a Boglári Akadémia elleni mérkőzésen a 4. perctől kezdve folyamatosan vezetett. Angela Malestein ott kezdte a találkozót, ahol a Győr ellen abbahagyta, hiszen a hétközi rangadón tíz góllal járult hozzá az FTC bravúros győzelméhez, ezúttal pedig ő szerezte csapata első két találatát, amivel 1–0-s hazai vezetés után fordítottak a vendégek.

A Fradi az első tíz percben három gólnál jobban nem tudott meglépni, és a 13. percben egyre felzárkóztak a hazaiak. Ám az FTC 7–6-os vezetés után fokozatosan növelni tudta előnyét, elsősorban Klujber Katrin góljaival és Bíró Blanka védéseivel, a szünet előtt pedig Háfra Noémi is megrázta magát, így 18–11-es ferencvárosi vezetésnél vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőben többször tíz góllal is vezetett a Ferencváros, majd a legvégén már 12-vel is, és 32–21-re győzött, azaz újabb nagy lépést tett a bajnoki cím felé. Ha a hátralévő négy meccsét megnyeri, a Győr eredményeitől függetlenül aranyérmes lesz.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 41. percben Csiszár-Szekeres Klára és Kajdon Blanka egy szerencsétlen ütközés során összefejelt, mindkét játékost mentővel szállították a siófoki kórházba. Csiszár-Szekeresnek a szemöldöke, Kajdonnak a fejbőre szakadt fel.

*a mérkőzést március 12-ről halasztották el a győriek BL-nyolcaddöntője miatt
**a mérkőzés hivatalos időpontja május 30., de Győr akkor a BL négyes döntőjében szerepel

NŐI KÉZILABDA NB I
BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
21–32 (11–18)
Balatonboglár, 200 néző. V: Fekete T., Tóth D.
BALATONBOGLÁR: GERCSÓ N. – Kukucska 2, WOTH 1, Faragó L. 1, KAJDON 2, Mlinkó 2, Takó 2. Csere: MAGERA, Szabó Luca (kapusok), Koronczai 6 (3), Vámos M. 3, Bánhidi 1, Juhász Gréta 1, Farkas J. Edző: ifj. Kiss Szilárd
FTC: BÍRÓ B. – MALESTEIN 6 (1), Klujber 4 (1), Behnke, Szucsánszki 2, E. Bölk 3, Márton G. 1. Csere: Hadfi (kapus), HÁFRA N. 8, Schatzl Nadine 3, TÓTH N. 3 (1), Pásztor N. 2, Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Kovács Anett, Stolle. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 7. p.: 2–5. 10. p.: 5–6. 16. p.: 7–9. 20. p.: 7–13. 26. p.: 10–14. 34. p.: 12–20. 45. p.: 16–22. 51. p.: 16–26. 54. p.: 20–28
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
ifj. Kiss Szilárd: – A körülményekhez képest jól teljesítettünk, voltak játékok, amelyeket szépen játszottunk és jó döntéseket hoztunk, így számunkra is tanulságos meccs volt. Mégis felemás érzéseim vannak, mert nagyon sok technikai hibát követtünk el. Jelenleg azonban a nagyobb baj Kajdon Blanka kiválása. Bízom benne, hogy gyorsan felépül, mert bár szívvel-lélekkel csináljuk a dolgunkat, de ennyit már mi sem bírunk el.
Elek Gábor: – Tisztában voltam azzal, hogy nem tudjuk megismételni a szerdai, Győr elleni teljesítményünket, de arra nem számítottam, hogy ennyire enerváltak leszünk a második félidőben. Elmondtam a játékosaimnak, hogy a fiatal boglári csapat nem fog megállni és nem fogja feladni, ezt meg is tapasztaltuk. A játék képe alapján túlzott a különbség. Nem léptük nagyon nagyot a céljaink felé, a fontos két pont végül magabiztosan meglett, de ez a teljesítmény kevés lesz a továbbiakban.

KÉSŐBB JÁTSZOTTÁK
Győri Audi ETO KC–DVSC Schaeffler 41–23 (19–13)
Hungast Szombathelyi KKA–Motherson Mosonmagyaróvári KC 24–29 (12–13)
Dunaújvárosi Kohász KA–Váci NKSE 30–27 (16–12)

14. Békéscsaba 22 1 2 19 518–708 –190 4
Azonos pontszám esetén idény közben az összesített gólkülönbség rangsorol, az idény végén viszont az egymás elleni eredmények. A Győr–FTC viszonylatban ez a fővárosiaknak kedvez.