Női kézilabda NB I: a NEKA nyert a Fehérvár vendégeként

2023.05.05. 19:44
Kovalcsik Bianka (Fotó: Gazdag Mihály/Kelet-Magyarország)
Az Alba Fehérvár házigazdaként 28–23-ra kikapott a NEKA együttesétől a női kézilabda NB I pénteki találkozóján.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hétgólos Afentaler Sára volt, az idénybeli negyedik bajnoki sikerüket arató vendégeknél Kellermann Dóra hat góllal járult hozzá a sikerhez.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–NEKA 23–28 (15–17)
Székesfehérvár, 400 néző. Vezette: Bíró Á. Kiss O.
FEHÉRVÁR: Pijevic – Zrnic 2, AFENTALER 7 (5), Ohjama, Boldizsár 2, Utasi 3, Takó. Csere: KUBINA 1, Tóth Nikolett (kapusok), Sztosics 3, Szmbatjan 1 (1), Dubán 1, Sulyok, Bojtos 3. Edző: Józsa Krisztián
NEKA: WÉNINGER – Molnár D. 2, KELLERMANN 6, Kocsis B. 3, VARGA E. 4 (1), Kovalcsik B., Szabó A. 3. Csere: Zaj, Németh K. (kapus), CSÍKOS 5 (1), Szabó Lili, JUHÁSZ K. 1, Bató 1, Gém 3, Faragó L. Edző: Bohus Beáta
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–1. 12. p.: 3–7. 18. p.: 5–12. 24. p.: 9–14. 28. p.: 13–16. 34. p.: 17–20. 40. p.: 19–22. 46. p.: 19–23. 52. p.: 19–24., 58. p.: 21–26
Kiállítások: 10, ill., 6 perc
Hétméteresek: 6/6 ill., 4/2
Józsa Krisztián: – Aki azt gondolta, hogy a mérkőzés sétagalopp lesz, nagyon tévedett. Tisztában voltunk a NEKA erejével, a játékosok képességeivel. Csapatunknál az az egység hiányzott, amely eddig jellemzett minket. Azt éreztem a második félidőben, ha egy hétig játszunk, akkor sem tudnánk nyerni, annyi helyzetet hagytunk ki, és a védekezésünk is nagyon hullámzó volt.
Bohus Beáta: – Most érett meg a csapat arra, hogy az NB I-ben egy kicsit magabiztosabban lépjen pályára. Féltünk a mérkőzéstől, mert nyolc játékosunkat érintette a ballagás, nem tudtuk, milyen állapotban érkeznek meg a találkozóra. Szerencsére van sportolói tartásuk, nagyon örülünk a győzelemnek. Támadásban kevésbé, de védekezésben felülmúltuk a Fehérvárt.

1. Győr 23 22 1 750–514 +236 44
2. FTC 22 19 2 1 716–526 +190 40
3. Mosonmagyaróvár 22 15 2 5 676–577 +99 32
4. Debrecen 22 14 3 5 631–553 +78 31
5. Siófok 22 9 4 9 601–589 +12 22
6. Vác 22 10 2 10 590–583 +7 22
7. MTK 22 9 3 10 602–580 +22 21
8. Fehérvár 22 9 3 10 557–601 –44 21