Női kézilabda El: vereséggel zárta szereplését a Vác

MTI, N. T.MTI, N. T.
2022.02.20. 18:09
Vereséggel búcsúzott a Vác (Fotó: Földi Imre)
A Váci NKSE hazai pályán 31–30-ra kikapott a román Ramnicu Valcea csapatától a női kézilabda Európa-liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában.

A magyar csapat keretéből ezúttal csak Bárdy Noémi hiányzott. Az már korábban eldőlt, hogy a Vác nem juthat tovább a negyeddöntőbe, a Valcea viszont már biztosította helyét a legjobb nyolc között.

A két csapat romániai mérkőzésén 22 perc alatt tízgólos előnyt dolgozott ki a Valcea, ezúttal viszont sokkal jobban kezdett a Vác, összeszedettebben kézilabdázott és a tizedik percben 7–4-re vezetett. Minden hazai találat után villámgyors román ellenakció és gól következett, így a váciak nem tudtak ellépni, sőt a 21. percben egyenlítettek a vendégek.

„A visszarendeződésnél semmi fontosabb nem lehet!” – mondta az időkérésnél Ottó Katalin vezetőedző. Játékosai igyekeztek betartani az utasítását, ennek köszönhetően a szünetben is vezettek.

A második félidőt is remekül kezdte a magyar együttes (20–16), de a Valcea gyors ellentámadásait ekkor sem sikerült megfékeznie, így a románok egy 8–2-es sorozattal fordítottak és a 43. percben első alkalommal vezettek. Leszakítani azonban nem tudták ellenfelüket, amely egy újabb időkérést követően megint lendületbe jött. Felváltva születtek a gólok, az utolsó percben a hazaiak az egyenlítésért támadtak, de két másodperccel a vége előtt Hámori Konszuéla lövését kivédte a kapus, így a váciak egy győzelemmel és öt vereséggel zárták szereplésüket.

Kuczora Csenge kilenc, Kácsor Gréta öt gólt szerzett, a túloldalon Bobana Klikovac és Irina Glibko hét-hét alkalommal talált be.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
D-CSOPORT
VÁCI NKSE–SCM RAMNICU VALCEA (román) 30–31 (16–15)
Vác,
600 néző. V: Antasev, Muszatov (oroszok)
VÁC: Bukovszky – Diószegi 2, Világos, Helembai F. 2, Kuczora 9 (3), Kácsor 5, Schatzl Natalie 2. Csere: Pásztor B. (kapus), Hámori 4, Ballai B. 1, Szondi 2, Aron, Grosch 3, Kovalcsik. Edző: Ottó Katalin
VALCEA: Hosu – Zs. Nikolics 3, Bucur 1, Liscsevics 1, B. Klikovac 7, Hlibko 7 (2), Florica 3. Csere: Roch, Rus (kapusok), O. Gorsenyina 4, Dache 2, Elghaoui 2, Lupei 1, Dascalete. Edző: Bent Dahl
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–3. 10. p.: 7–4. 21. p.: 11–11. 27. p.: 14–14. 35. p.: 20–16. 40. p.: 22–22. 45. p.: 24–25. 50. p.: 28–28. 56. p.: 30–30
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Ottó Katalin:
– Sokkal jobb találkozót játszottunk, mint korábban Romániában. Meg akartuk mutatni a szurkolóinknak is az igazi arcunkat, azt, hogy tudunk keményen harcolni. Az első pillanattól kezdve szoros küzdelem folyt a pályán. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, sokat tanultunk a nemzetközi meccsekből.
Bent Dahl: – A továbbjutás szempontjából egyik csapatnak sem volt lényeges már a meccs, de a minél jobb teljesítmény elérése érdekében minden mérkőzés fontos. Mindig nehéz és intenzív csatákat vívunk a Vác otthonában, ez így volt a korábbi csapatommal is.