Női kézi-vb: kiütéssel nyertek a németek és a hollandok

2023.12.04. 22:20
Estelle Nze Minko egy góllal segítette a francia csapatot a szlovénok ellen (Fotó: AFP)
Németország és Hollandia fölényes győzelmet aratott a női kézilabda-világbajnokság hétfői játéknapján, mindkét válogatott hibátlan teljesítménnyel jutott tovább az első csoportkörből. Három győzelemmel ment tovább Franciaország is – a „kékek” néggyel múlták felül Szlovéniát.

NÉMETORSZÁG–LENGYELORSZÁG 33–17

A mérkőzés elején a lengyelek rendre válaszoltak a német gólokra, háromgólos hátrányból is visszakapaszkodtak (8–7), de aztán kinyílt az olló: 13–9-es vezetésnél a német válogatott játékosai egymás után hatszor találtak a kapuba, és ezzel gyakorlatilag a szünetre eldőlt a mérkőzés.Alina Grijseels 7, Antje Döll és Xenia Smits 5-5 gólt lőtt a német csapatban, a ferencvárosi balátlövő, Emily Bölk kettőt, a lengyel lőlapot Monika Kobylinska vezette hárommal.

HOLLANDIA–CSEHORSZÁG 33–20

Az eleje szoros volt, aztán Hollandia 6–1-es száguldással zárta az első félidőt, nagyon feladva a leckét a cseh válogatottnak. Nem is sikerült megoldani: a folytatásban négy gólnál közelebb nem jutottak a csehek (20–16), akkor megint kaptak zsinórban négyet, amivel nagyjából vége lett az érdemi résznek. Bo van Wetering hét, Laura van der Heiden és Nikita van der Vilet öt-öt gólt lőtt a holland csapatban, a ferencvárosi jobbszélső, Angela Malestein kétszer talált be, a csehek legeredményesebb játékosa Charlotte Cholevová (6) és Veronika Malá (5) volt.

FRANCIAORSZÁG–SZLOVÉNIA 31–27

A mérkőzés elején a szlovénok voltak lépéselőnyben, de 3–2-nél vezettek utoljára – és 4-3-tól végig futottak az eredmény után. A francia csapat képes volt végig ellenőrzése alatt tartani a meccset, két gólnál közelebb egyszer sem engedte riválisát – utoljára 24–22-nél volt ilyen szoros az állás. A következő percek három francia gólja után gyakorlatilag biztossá vált, hogy a „kékek” nyerik meg a D-csoportot. Léna Grandveau hat, Chloé Valentini öt gólt lőtt a francia csapatban, a győri Estelle Nze Minko egyet tett hozzá, míg a szlovénoknál Tjasa Stanko hét góllal vitte a prímet, a győri jobbátlövő, Ana Gros ötször talált a kapuba.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (DÁNIA, NORVÉGIA, SVÉDORSZÁG)