Női kézi: Talán lehetséges – Nze Minko a győri folytatásról

2019.02.11. 09:02
A Siófok meggyőző teljesítménnyel, csoportjában mind a hat meccsét megnyerve jutott be a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjébe. A Metzingen elleni 32–25-ös győzelem után beszélgetett az NSO Tv Estelle Nze Minkóval és Mireya Gonzálezzel. Nze Minko azt is elmondta, el tudná-e magát képzelni a Győri ETO színeiben.

„Hogy milyen volt a teljesítményünk az EHF-kupa második körében? Tökéletes! – mondta Estelle Nze Minko, a Siófok KC irányítója, miután a magyar csapat hat győzelemmel zárta az élen a csoportját. – Nem is vártuk ezt, vagyis nyilván mindegyik meccsünket meg akartuk nyerni itt a második körben, de ez nem volt egyszerű. Mégis sikerült, ezt azonban a hátunk mögött kell hagynunk, hiszen most jön a neheze. Bízom benne, hogy folytatjuk a menetelést, ez a következő meccseken kiderül.”

Az EHF-kupában ez a negyeddöntő lesz, az ellenfél a keddi sorsolás után lesz ismert. No, de melyik csapatot szeretnék a siófokiak?

„Nagyon nehéz egy csapatot mondani… – válaszolta Mireya González.Már megnéztem a csoportok második helyezettjeit, és egyikük ellen sem lenne túl egyszerű a dolgunk. Csak remélem, hogy nem orosz csapatot kapunk, egyébként felőlem bárki más jöhet.”

A Krasznodart tehát nagyon szeretné elkerülni Tor Odvar Moen együttese, a negyeddöntőn túl azonban még nem tekintetének.

„Már csak nyolc csapat maradt, számomra az tűnik logikusnak, hogy mindegyik meg akarja nyerni az EHF-kupát. Nehéz még ennyire előre tekinteni, a döntő még nagyon távol van tőlünk, hiszen még csak most vagyunk túl a második körön. Mint mindenki, én is meg akarom nyerni a kupát, de ezért még sokat kell dolgoznunk, és közben ott van még a magyar bajnokság is. Hosszú az út, de a legjobbat akarom a csapatomnak, és magamnak is – magyarázta Nze Minko,akiről megjelentek olyan hírek,hogy a Győr is érdeklődik iránta. Rákérdeztünk, lehetséges-e, hogy Győrben folyatja a pályafutását.

„Talán lehetséges” – válaszolta szűkszavúan a francia világ- és Európa-bajnok játékos.

NŐI EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
B-CSOPORT
SIÓFOK KC–TUSSIES METZINGEN (német) 32–25
(13–11)
Siófok, 1150néző.Vezette:Ilieva, Karbeszka (macedónok)
SIÓFOK:Dedu – BÖHME 7 (3), M. González 7, Nze Minko 5 (1), Jezic 3, Perianu 4, Hmirova.Csere:Silje Solberg (kapus), Elghaoui 6, Wald, Takács E.Edző:Tor Odvar Moen
METZINGEN:Roch – Zapf 1, Kobylinska 6 (2), Kovács P., Behnke 4, Minevskaja 5 (2), Hársfalvi 2.Csere:Kohorst (kapus), Haggerty, Korsós 1, Weigel, Vollebregt 6, Beddies.Edző:André Fuhr
Az eredmény alakulása.11. perc: 5–3.14. p.: 8–5. 27. p.: 13–8. 33. p.: 14–13. 37. p.: 17–17. 42. p.: 17–18. 48. p.: 25–20
Kiállítások:2, ill. 2 perc
Hétméteresek:5/4, ill. 4/4
Tor Odvar Moen:
–Jó meccsen a Metzingen nagy harcra késztetett minket. Az első félidő játékával elégedett voltam, és az utolsó tizenöt percben is megmutattuk, mire vagyunk képesek. A második félidő elején visszaengedtük az ellenfelet, de a szurkolók átlendítettek minket a holtponton.
André Fuhr: –Megérdemelten nyert a Siófok, amely megmutatta az erejét az egész csoportkörben, bizonyítva, hogy a legjobb csapat volt a csoportunkban. Mi több problémával is küzdöttünk, ám mindent megtettünk, hogy megnehezítsük az ellenfél dolgát.