Női kézi NB I: Vámos megnyerte a DVSC-nek a kisvárdai meccset

M. D.M. D.
2022.02.11. 19:47
Vámos Petra (pirosban) volt a debreceniek nyerő embere (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)
A DVSC 28–27-re nyert Kisvárdán a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A végig kiélezett, szoros találkozón 24–24 volt az állás az utolsó hat perchez érve. Utána a debreceniek háromszor is megszerezték a vezetést, mindannyiszor Vámos Petra révén, ám a Kisvárda mindegyik alkalommal egyenlített, harmadszor Tamara Radojevics hetesével, 59:38-nál.

Az utolsó támadást a vendégek vezethették, s annak végén, két másodperccel a játékidő letelte előtt Vámos talpról hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba, megnyerve ezzel a meccset a DVSC-nek – a válogatott irányítónak ez volt a kilencedik találata a mérkőzésen (27–28). Hazai oldalon Radojevics nyolc, Dombi Luca hét góllal zárt.

Győzelmével a Debrecen stabilizálta a harmadik helyét a táblázaton.

NŐI KÉZILABDA NB I
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DVSC SCHAEFFLER 27–28 (9–11)
Kisvárda, 500
néző. V: Paska, Vastag
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – Udvardi 1, Karnik Sz. 2, T. RADOJEVICS 8 (6), DOMBI L. 7, Siska 3, Mérai. Csere: Mészáros-Mihálffy, Juhász G. 2, BOUTI 4, Dombi K., Sztamenics. Edző: Bakó Botond
DVSC: GIEGERICH 1 – Arany, Jezsikava 3 (2), Bordás 1, Planéta 1, VÁMOS P. 9, PETRUS 3. Csere: Csapó Kyra (kapus), Hornyák D., Szabó N. 1, M. COSTA 2, Kovács Anna 2, Poczetnyik L. 1, TÓVIZI 4. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 14. p.: 6–4. 22. p.: 7–9. 27. p.: 8–11. 37. p.: 13–13. 44. p.: 18–17. 51. p.: 22–23. 59. p.: 26–26
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Bakó Botond:
– Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után. Az egy pontra rászolgáltunk volna, de a sportban ilyen nincs. Vámos Petrával nem tudtunk mit kezdeni, igazi vezér volt, bebizonyította, hogy nem véletlenül a válogatott első számú irányítója. Csapatom mindent kiadott magából, le a kalappal a lányok előtt.
Szilágyi Zoltán: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, remek teljesítményt nyújtott a Kisvárda. A végjátékban szerencsénk is volt, de a lányok dicséretet érdemelnek, mert keményen küzdöttek. Támadójátékban a távoli zónákból való befejezésekkel van problémánk. Vámos Petra felvállalta a felelősséget és a végjátékban nagyon fontos gólokat szerzett.

1. Győr 14 14 440–291 +149 28
2. FTC 13 12 1 391–296 +95 24
3. Debrecen 14 11 3 381–331 +50 22
4. Vác 13 9 4 404–362 +42 18
5. Mosonmagyaróvár 14 7 1 6 448–420 +28 15
6. MTK 13 5 3 5 342–346 –4 13
7. Kisvárda 14 6 1 7 362–375 –13 13
8. Siófok 14 6 8 430–447 –17 12