Női kézi NB I: rangadót nyert a Vác, győzött a többi El-csapat

D. S. B.D. S. B.
2022.12.22. 19:48
Az MTK-s Pál Tamara hét gólig jutott Érden (Fotó: Gazdag Mihály/Kelet-Magyarország)
A női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján a Vác és a Siófok hazai pályán, a Debrecen és a Mosonmagyaróvár pedig idegenben győzött. A tabella utolsó helyén álló Érd hazai pályán szenvedett nyolcgólos vereséget az MTK-tól, s ezzel az első megnyert bajnokija óta sorozatban nyolcadik alkalommal is kikapott a Pest megyei csapat.

A nemzetközi kupákban érintett csapatok közül a Vác és a Siófok odahaza győzött, míg a Debrecen és a Mosonmagyaróvár idegenben diadalmaskodott – miután kupaindulóink közül szerdán az FTC és a Győr is győzni tudott, így mondhatjuk, hogy jól sikerült számukra a hétközi forduló.

Az Európa-liga-csoportkörös váciak a négymeccses veretlenségi sorozatból érkező Dunaújváros ellen léptek pályára, és nyertek rangadót. Az első percek zavarodottságát követően a hazaiak átvették a mérkőzés irányítását. A végére aztán a sok ki nem kényszerített hiba megpecsételte az újvárosiak sorsát, a vége kiütéses vereség lett.

Alaposan bekezdett és hét perc után már 7–1-re vezetett az MTK Érden. A hazaiak bár nehezen, de beindultak és visszazárkóztak három gólra is (6–9), de erre a fővárosi kék-fehérek egy újabb 7–1-es sorozattal válaszoltak, a szünetre pedig 18–10-es előnnyel vonultak. A térfélcsere után az Érd egy rövid jó periódussal négyre csökkentette a különbséget, de ennél közelebb nem tudott kerülni, az MTK pedig tükörsima 32–24-es győzelmet aratott.

NŐI KÉZILABDA NB I
PRAKTIKER-VÁC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 34–23 (15–12)
Vác, 400 néző. V: Andorka, Hucker.
VÁC: BUKOVSZKY – Schatzl Natalie 1, Marincsák 4, KUCZORA 9 (4), HELEMBAI 9, Ferenczy F. 1, Diószegi 1. Csere: Pásztor B., Csizmadia F. (kapusok), Ballai B. 3, Kurucz 2, Kovács A., Bánfai, Világos 1, BALLAI A. 3. Edző: Herbert Gábor
DKKA: Bartulovic – Arany 3, Borgyos 1, SZALAI B. 5, Weisheitel, Horváth Petra 3, Kazai 2. Csere: Oguntoye (kapus), Nick, FARKAS J. 6 (1), Poczetnyik, Krupják-Molnár 3 (3), Matucza, Fodor N., Agócs, Farkas K. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p: 4–4. 17. p: 6–4. 23. p: 9–8. 27. p: 12–11. 36. p: 19–15. 42. p: 22–18. 46. p: 25–19. 53. p: 28–20. 57. p: 30–21.
Kiállítások:
10, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
7/4, ill. 5/4
Herbert Gábor: – Bármennyire is készültünk valamire, kicsit meglepődtünk… Az egyik alapjátékunk nem úgy működött, ahogy szerettük volna. Kellett egy kis idő, míg átálltunk a másik kettőre, utána a támadásunk rendben volt, de az első félidei védekezésünkkel nem voltam elégedett. Negyvenöt percig azt éreztem, nagyon nehéz ez a meccs, de az előforduló hibák után mindig jött egy Bukovszky Anna-védés. A végére nagy lett a különbség, szerintem túlzó az eredmény.
Rapatyi Tamás: – Húsz percig kézilabdáztunk úgy, ahogy elterveztük. Kérdéses, hogy utána miért nem tudtuk megoldani a feladatunkat. Az első pillanattól látszott támadásban, hogy nem tudtunk azon a sebességen játszani, amelyen szerettünk volna, ez pedig nagyon megfogta a csapatot. Senki sem végezte el pontosan a rá bízott feladatot, és utána nem arra koncentrált, hogy azt javítsa, így elvesztünk a sikertelenségben.

SIÓFOK KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 32–29 (18–13)
Siófok, 500 néző. V: Horváth P., Marton B.
SIÓFOK: Rajcsics – Such N. 3, KAJDON 4, Lakatos R., N’Diaye 1, DEBRECZENI-KLIVINYI 7 (1), MAVSAR 11 (6). Csere: WALD 4, Kojics, Sirián 2, Puhalák, Juhász F. Edző: Uros Bregar
FEHÉRVÁR: Kubina – Zrnic, Afentaler 3, Szmbatjan 2 (1), Varga E. 3, SZTOSICS 7 (2), TAKÓ 5. Csere: Tóth N. (kapus), Szemes, UTASI 5, Kocsis B. 3, Boldizsár, Tolnai 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 13. p: 7–4. 16. p: 10–5. 23. p: 14–9. 28. p: 17–12. 37. p: 23–15. 45. p: 24–18. 49. p: 25–21. 55. p: 29–24.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
7/7, ill. 8/3
Uros Bregar: – Nagyon fontos győzelmet arattunk. Sok problémánk van, betegségekkel, sérülésekkel küszködünk, ami megnehezíti a felkészülésünket. Nehéz időszakon vagyunk túl, de büszke vagyok a játékosokra, mert noha sokan nem a saját posztjukon játszottak, de jól megoldották a feladatot. Örülök a két pontnak, így kell tovább dolgoznunk.
Józsa Krisztián: – Több lett volna ebben a mérkőzésben, ha nem alusszuk át az első félidőt és a második elejét, amikor nagyon elengedtük az ellenfelet. Jó játékosok alkotják a Siófokot, akik könyörtelenül kihasználták a hibáinkat. Talán a védekezéssel volt a legnagyobb problémánk, nem éreztük a távolságokat, a faultok hiányoztak. A támadójátékunk még úgy is jó volt, hogy a kulcsszituációkban mi hibáztunk.

NEKA–DVSC SCHAEFFLER 23–27 (13–13)
Balatonboglár, 300 néző. V: Héjja, Kónya.
NEKA:
WÉNINGER – Gém 1, UHRIN 6, Kellermann 1 (1), Szabó L. 1, Csíkos 1, SZABÓ A. 4. Csere: Németh K. (kapus), VARGA E. 4, Kolvacsik B. 3, Juhász K. 1, Csata, Molnár D. 1. Edző: Bohus Beáta
DVSC: Gabriel – COSTA 3, Hámori 1, Vámos P., Bordás 1, Jovovics 1, Vámos M. 1. Csere: Planéta 2, KÁCSOR 6 (1), Töpfner 2 (2), SZABÓ N. 4, FÜZI-TÓVIZI 5, Petrus 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 13. p.: 7–4. 21. p.: 9–7. 25. p.: 9–10. 28. p.: 12–12. 34. p.: 16–15. 42. p.: 17–18. 47. p.: 19–19. 50. p.: 19–22. 54. p.: 22–24.
12, ill. 8 perc.
2/1, ill. 6/3
Bohus Beáta: – A védekezésünk kiemelkedő volt, a nyitott rendszer és a hatos fal is jól működött. A támadójátékunk most is akadozott, de összességében elégedett vagyok, leginkább a küzdeni tudással.
Szilágyi Zoltán: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de a jelenlegi helyzetünkben ebben semmi meglepő sem volt. Nem játszottunk jól, voltak problémáink, amelyeket fordulóról fordulóra cipelünk magunkkal. Örülök annak, hogy csapatként teljesítettünk és sikeresen átlendültünk a holtpontokon.

MOYRA-BUDAÖRS–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 31–36 (17–18)
Budaörs, 792 néző. V: Sándor, Szikszay.
BUDAÖRS: Vártok R. – Szabó-Májer, Schneider 4 (1), MLINKÓ 6 (1), Szabadfi Á. 1, HUDÁK E. 5, BRAUN 3. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Gorilszka 1, Pálos-Bognár, VÁRTOK T. 4, SZEKERCZÉS 5 (2), Smid 2. Edző: Buday Dániel
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY 1 – Mihály 3, Lancz 2, PÁSZTOR N. 5, Kovács P. 5, Tóth E. 2, STRANIGG ZS. 6 (1). Csere: Mistina (kapus), IVANCOK 5, Tóth Nikolett 2, Csire 1, Albek 1, Faragó L. 3, Sztankovics K. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–5. p. 15. p.: 7–10. p. 21. p.: 12–12. 30. p.: 17–18. 36. p.: 19–25. 45. p.: 25–28. 51. p.: 26–32.
4, ill. 14 perc.
5/4, ill. 2/1
Buday Dániel: – Vereségből ékezett a Mosonmagyaróvár, tudtuk, hogy kettőzött erővel készül és koncentrál. Elégedett vagyok a csapatommal, tisztességgel küzdöttünk. Sok jó egyéni teljesítményt láttam, de a védelem sajnos nem akart összeállni.
Gyurka János: – Kevés hibával, pontosan kézilabdázott a Budaörs. Az első félidőben még a békéscsabai formánkat hoztuk, a fizikai és mentális fáradtság kiült a csapatra. A fordulás után új mérkőzést kezdtünk, összeállt a védelem, jöttek a védések, ami stabilitást adott a játékunknak.

ÉRD–MTK BUDAPEST 24–32 (10–18)
Érd, 600 néző. V.: Fekete T., Tóth D.
Érd: Hadfi – Dávid-Azari 2, Ábrahám, Kerekes, Paróczy 2 (1), Kopecz 4 (1), Fekete B. 3 Csere: Horváth-Csapó, Kántor (kapusok), Csiszár-Szekeres, Horváth D., CSÁKI ZS. 8 (2), Puskás, CSÁKI L. 5, Kiss D. Zs. Edző: Horváth Roland
MTK: Győri B. – Grosch 3, SZABÓ K. 4, SIMON P. 5, SZABÓ L. 6 (4), PÁL T. 7, Pelczéder 2 Csere: Suba (kapus), Mazák-Németh, Dakos, Román 2, Kobela 1, Juhász E., Sallai 2 Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–7. 18. p.: 6–9. 23. p.: 6–14. 32. p.: 12–19. 39. p.: 17–21. 43. p.: 17–24. 50. p.: 20–26. 57. p.: 23–30.
Kiállítások: 14, ill. 14 perc:
Hétméteresek: 9/4, ill. 6/4
Horváth Roland:
– Ez egy cserbenhagyásos gázolás volt részemről. Nehéz bármit mondani. Ebben az országban tízmillióan értenek a kézilabdához és mindig az edző a hibás. Nekünk most esélyünk sem volt. Ez hozzáállás és akarat kérdése és ezzel a kettővel az NB I-ben bent lehet maradni, de úgy látom, falnak ütköztem. Ne mindig az edző legyen a hibás! Van olyan dolog, amivel nem tudunk mit csinálni, akármit mondunk vagy teszünk! Amit most láttam, az nagyon elkeserítő számomra.
Vágó Attila: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, jól álltunk bele, koncentráltak voltunk, taktikailag nagyon sokat készültünk a héten és a lányok szinte mindent visszaadtak. Nagyon kellett már ez a győzelem!