Női kézi NB I: nagy csatában nyert a Dunaújváros

Egy góllal nyert a Kohász (Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap)
A Dunaújvárosi Kohász 25–24-re legyőzte Rácalmáson a Siófokot a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

KÉZILABDA
NŐI NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SIÓFOK KC 25–24 (13–13)
Dunaújváros, 400 néző. V: Őri, Pozdena.
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC – ARANY 4, BORGYOS 4, SZALAI B. 4, Weisheitel 1, Horváth P. 1, Kazai 2. Csere: Oguntoye (kapus), NICK 1, Farkas J. 3 (2), Krupják-Molnár 1, Poczetnyik 3, Matucza 1, Fodor N. Edző: Rapatyi Tamás
SIÓFOK: RAJCSICS – Such 2, KAJDON 4, Papp N. 2, N'Diaye 3, DEBRECZENI-KLIVINYI 3 (1), MAVSAR 7 (4). Csere: Puhalák 1, Lakatos R. 1, Kojics, Sirián 1, Wald K. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–0. 8. p.: 3–2. 17. p.: 4–5. 21. p.: 9–7. 36. p.: 14–16. 42. p.: 18–18. 48. p.: 24–19. 58. p.: 25–24. Kiállítások: 14, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 10/5
Rapatyi Tamás: – Erős ellenfelet sikerült legyőzni. Külön öröm, hogy csapatom a végsőkig küzdve érte el ezt a sikert. A védekezésünk jól működött, abból tudtunk erőt meríteni. Támadásaink hatékonyságát növelni kell, ezen dolgozni fogunk.
Uros Bregar: – Tudtuk, hogy kemény mérkőzés vár ránk, mert nehéz időszakban vagyunk, és kevés időnk volt felkészülni. Tizenhat tizennégyes vezetésünknél esély nyílott, hogy elhúzzunk, de nem sikerült. Kihagytunk öt büntetőt, ez megpecsételte a sorsunkat. A Dunaújváros megérdemelte a győzelmet.