Női kézi NB I: meglepetés – az Óvár kikapott Székesfehérváron

2022.01.29. 19:28
Töpfner Alexandra 6 gólt szerzett az Óvár ellen (Fotó: Nagy Norbert/Fejér Megyei Hírlap)
Az Alba Fehérvár 30–27-re legyőzte a Motherson Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I 13. fordulójában. A Siófok a Vasas ellen tartotta otthon a pontokat (36–24).

A székesfehérváriak öt nyeretlen bajnoki után győztek újra, míg a mosonmagyaróváriak sorozatban másodszor kaptak ki. 30–27
A horvát Tea Pijevic remekelt a Fehérvár kapujában, 14 védést mutatott be a találkozón. A mérkőzés legeredményesebbje a hazaiak balszélsője, Takó Viktória lett 7 találattal.

A másik szombati összecsapáson a Siófok hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a Vasas ellen, és feljött a 6. helyre a tabellán. 36–24

KÉZILABDA
NŐI NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR KC 30–27 (14–13)
Székesfehérvár
, 200 néző. V: Nagy F., Túróczy.
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Ohjama 2 (1), Boldizsár 1, Besszer 2, VARGA E. 5, Utasi 2, TAKÓ 7. Csere: Tóth Nikolett (kapus), TÖPFNER 6 (3), GERHÁTH K. 4, Bardi 1, Szarka A., Domokos D. Megbízott edző: Józsa Krisztián
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics 3, LANCZ 6 (3), KOVÁCS P. 5, Pásztor N. 1, TÓTH ESZTER 5, Hajtai 4. Csere: Mistina K. (kapus), Milics 2, Aszanin 1, Török L., Mihály P. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 4–7. 18. p.: 5–8. 23. p.: 9–8. 28. p.: 11–11. 34. p.: 17–14. 40. p.: 18–16. 46. p.: 21–17. 52. p.: 25–19. 58. p.: 28–24.
Kiállítások: 18., ill. 16 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Józsa Krisztián:
– Tudtuk, hogy a Mosonmagyaróvárnak vannak problémái, a járvány minden csapatot elért, korábban minket, most a mosoniak vannak a közepében. Talán szerencsénk is volt, hogy most találkoztunk, de a csapatunk ezúttal megmutatta az igazi arcát, főleg küzdenitudásból. Természetesen akadtak hibáink, mind támadásban, mind védekezésben, de mindenki egymásért küzdött. Megérdemelt győzelmet arattunk.
Gyurka János: – Egy héttel ezelőtt még nem tudtuk, hogy ki egészséges, illetve ki nem. Nehéz időszakon vagyunk túl, láthatóan keressük magunkat a pályán, megviselt bennünket csapatként is és a játékosokat is külön-külön a betegség. Gyakorlatilag úgy játszunk, hogy azt nézzük kinek mennyi a pulzusa, így vállaltuk a második mérkőzésünket ezen a héten. Ennél többet nem is várhattunk volna, szívvel-lélekkel küzdöttek a lányok, büszke vagyok rájuk.

SIÓFOK KC–VASAS SC 36–24 (18–14)
Siófok, 400 néző. V: Sándor L., Szikszay
SIÓFOK: Herczeg L. – Böhme 4 (1), JANJUSEVICS 6 (2), Debreczeni-Klivinyi 2, Jezic 4, HOLTA 7, WALD 5. Csere: VOJNOVIC (kapus), Lapos 1, Such 2, Sirián 2, Juhász F. 1, Puhalák, Szarková 2. Edző: Uros Bregar
VASAS: Zsigmond P. – Imrei 1, Pénzes 2 (1), Faragó L. 1, Hadnagy 2, KAJDON 7 (2), Oláh K. 3 (1). Csere: Kurucz A. (kapus), Szilovics 6, Gaschler 1, Ács, Szatmári M. 1, Leitner. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 10. p.: 5–4. 18. p.: 9–8. 22. p.: 13–8. 35. p.: 20–17. 41. p.: 25–17. 49. p.: 30–20
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Uros Bregar: – Az első félidő nem alakult egyszerűen, több hiba is csúszott a játékunkba. Szünet után a védekezésünk jól működött, ebből pedig könnyű gólokat szereztünk.
Penszki Gergely: – Két hét alatt a negyedik mérkőzésünket játszottuk le, gyakorlatilag cserék nélkül. Embertelen elfáradtunk, ez a sorozat fizikailag felőrölte a csapatot a Siófok. Amíg bírtuk, szívvel-lélekkel küzdöttünk, lehetetlen összeállításban is mindent megpróbáltunk, de nem tudtuk közelebb zárkózni ellenfelünkhöz.