Női kézi NB I: Malestein kitett magáért, 22 góllal nyert az FTC

N. T.N. T.
2023.02.24. 19:31
Malestein gyorsan megszórta magát az Érd ellen (Fotó: Mirkó István/Magyar Nemzet, archív)
A Ferencváros magabiztos, 22 gólos győzelmet aratott Érden a női kézilabda NB I 16. fordulójában.

A Ferencváros keretébe visszatért betegsége után Janurik Kinga, és Dragana Cvijics is felépült bokasérüléséből. Az első negyedórában még sokat hibázott az FTC támadásban, így a korábbi FTC-s utánpótlás edző, Simics Judit irányította Érd közel tudott maradni, de a szünetre aztán már tíz gól volt a két csapat közötti különbség. Angela Malestein megszórta magát, az átlövőknek azonban kevésbé ment a gólszerzés a vendége részéről.

A folytatásban megint jött egy gyengébb időszak a Fraditól, amikor a védelme sem volt olyan stabil, de aztán ismét belelendült a fővárosi csapat, és a végére 22 gólt rakott közé. A mezőny legeredményesebbje Malestein lett nyolc találattal, hazai részről Kopecz Barbara hatig jutott. A vendégeknél Bíró Blanka és Janurik is 44 százalékkal védett.

NŐI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
ÉRD–FTC-RAIL-CARGO HUNGARIA 19–41 (10–20)
Érd, 500
néző. V.: Haskó, Natkai
ÉRD: Hadfi – Dávid-Azari 1, Ábrahám 1, Kerekes, SZTANKOVICS R. 3, Kopecz 6, Fekete B. 4. Csere: Horváth-Csapó (kapus), Csiszár-Szekeres, Paróczy 2, Puskás 1, Gerencsér, Csáki Zs., Csáki L. 1, Horváth D. Edző: Simics Judit
FTC: Biró B. – MALESTEIN 8 (2), Klujber 4 (1), Lekics 3, Kisfaludy 4, Bölk 4, HÁRSFALVI 4. Csere: Janurik (kapus), Tomori, Cvijics 1, Szöllősi-Zácsik 1, Kukely A. 4, Stolle 2, Papp D. 1, MÁRTON G. 5, Szucsánszki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4.11. p.: 3–6. 15. p.: 6–8. 19. p.: 7–13. 27. p.: 9–19. 35. p.: 14–24. 41. p.: 16–30. 48. p.: 17–37. 56. p.: 19–40
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 3/3
Simics Judit:
– Nem vagyok elégedett a mostani játékunkkal. Van tudásbeli és minőségbeli különbség a két csapat között, de ennél többet vártam a játékosaimtól. Nehezen tudok kiemelni bárkit is, akinek elfogadható volt a teljesítménye. Az elmúlt két hétben másfajta munkában voltunk, de nem gondolom, hogy a mostani játéknak ez lett volna az oka. Más célokért küzdünk, próbálunk fókuszálni azokra az ellenfelekre, akik ellen lehet esélyünk pontot szerezni és ezzel megtartsuk az esélyünket, hogy ebben az osztályban szerepeljünk.
Elek Gábor: – A papírforma alapján lehetett számítani rá, hogy nagyobb különbségű győzelmet tudunk aratni. Az első negyedóra nem tetszett, pontosabban jól kezdtünk, de utána ziccert hibáztunk, fegyelmezetlenné és figyelmetlenné váltunk. Utána kijött a létszámbeli és minőségbeli különbség is, de csak néhány periódusban tudtunk azon a sebességen játszani, amin szerettünk volna. Ennek tudjuk az okát, ezen a héten többet dolgoztunk. A különbségnek örülök és annak is, hogy mindenki szerepet kapott, el tudtuk osztani a terheket.

1. Győr 18 17 1 582–408 +174 34
2. FTC 16 14 2 529–379 +150 30
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Vác 14 8 2 4 380–357 +23 18
5. Mosonmagyaróvár 14 8 1 5 420–377 +43 17
6. Fehérvár 14 6 2 6 350–386 –36 14
7. Siófok 14 6 1 7 369–375 –6 13
8. MTK 15 5 2 8 422–426 –4 12