Női kézi NB I: két góllal nyert az MTK Budapest

Cs. B.Cs. B.
2022.04.03. 17:49
Pál Tamara 10 góllal az MTK legeredményesebb játékosa volt (Fotó: Dömötör Csaba)
Az MTK Budapest hazai pályán két góllal megverte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Pál Tamara 10 góllal az MTK legeredményesebb játékosa volt.

KÉZILABDA
NŐI NB I

MTK BUDAPEST–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 32–30 (19–15)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 137
néző. V: Hargitai, Markó.
MTK: GYŐRI B. – Bánfai K. 1, Kekezovics 3, Marincsák 3, Szabó Laura 1, PÁL T. 10 (6), Pelczéder 2. Csere: Mazák-Németh, DAKOS 6, KORONCZAI 4, Juhász Eszter 2, Román, Sallai N. Edző: Vida Gergő
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Horváth Gréta 3, Bulath 3, Weisheitel 3, Nick 2, Polics 1, FARKAS J. 10 (4). Csere: Wéninger (kapus), Kazai 3, SZALAI B. 4, Mrmolja 1, Kukucska, Krupják-Molnár. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 14. p.: 7–8. 19. p.: 11–9. 25. p.: 16–12. 37. p.: 24–17. 51. p.: 28–24. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/4
Vida Gergő: – Tudtuk, hogy nem lesz sétagalopp, mert a Dunaújvárossal mindig szoros meccset játszunk, egyébként is, mindenki ellen a maximumot kell nyújtanunk. Az első félidőben eredményesen támadtunk, de várható volt, hogy ezt nem tudjuk megismételni a szünet után. Értékes győzelmet arattunk, bízunk a hasonló folytatásban.
Vágó Attila: – Negyvenöt percen keresztül nem volt kapusteljesítményünk, viszont ehhez képest jól védekeztünk. Lett volna lehetőség a még szorosabb eredményre is, de fáradtan érkeztünk a végjátékba.

1. Győr 22 22 755–463 +292 44
2. FTC 18 17 1 567–402 +165 34
3. Debrecen 20 16 4 581–491 +90 32
4. Vác 19 12 7 594–557 +37 24
5. Mosonmagyaróvár 20 11 1 8 628–586 +42 23
6. Siófok 19 11 8 584–575 +9 22
7. Kisvárda 20 9 2 9 518–537 –19 20
8. MTK 21 7 4 10 555–603 –48 18