Női kézi NB I: jócskán 40 gól felett termelt a Ferencváros

M. D.M. D.
2022.04.09. 19:55
Klujber Katrinnak jól ment a játék a Vasas ellen (Fotó: Földi Imre – archív)
A Ferencváros 46–23-ra nyert a Vasas vendégeként a női kézilabda NB I-ben szombaton. A Budaörs nagy lépést tett a bennmaradás felé Szombathelyen, a Siófok a vártnál szorosabb meccsen győzött az Érd ellen, míg a Dunaújváros elvitte a két pontot Székesfehérvárról.

A Vasas 6–6-ig tartotta a lépést az FTC-vel, utána a zöld-fehérek egy 7–0-s szériával a 18. percre elhúztak 13–6-ra. A szünetig nem nőtt tovább a Ferencváros előnye (14–20), a fordulás után azonban gólparádét tartottak a vendégek, összesen 26 gólt dobtak a második játékrészben és csak kilencet kaptak.

A Fradi így végül 46–23-ra nyert, vagyis először termelt 40 gól felett a mostani bajnokságban (otthon egyébként 37–20-ra győzte le a Vasast tavaly novemberben). Klujber Katrin tíz, Angela Malestein nyolc góllal vette ki a részét az FTC fölényes sikeréből.

A bennmaradásért folyó csata szempontjából fontos mérkőzésen a Budaörs 30–28-ra nyert Szombathelyen. A kétgólos különbség szoros csatát sugall, de utoljára 6–6-nál volt döntetlen az állás, és a meccs jelentős részében a Pest megyei együttes legalább kettővel vezetett. Az utolsó percekben Jovana Jovovics vette hátára a Budaörsöt, a vendégek utolsó hét góljából hatot ő dobott, így Buday Dániel csapata rendkívül értékes két ponttal gazdagodott.

A Siófok a vártnál szorosabb találkozón, a kilenc gólig jutó Andjela Janjusevics vezérletével 31–28-ra felülmúlta az Érdet, míg a Dunaújváros gyenge kezdés után nyert 29–26-ra az Alba Fehérvár otthonában (a vendégek az első nyolc percben nem szereztek gólt).

NŐI KÉZILABDA NB I
VASAS SC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–46 (14–20)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 500
néző. V: Asztalos, Szalay
VASAS: Zsigmond P. 1 – Imrei 2, M. Agbaba 2 (2), Kajdon 4 (3), Faragó Luca 3, Szilovics 2, Oláh K 2. Csere: Kurucz, Gercsó N. (kapusok), Speth 2, Blaubacher 2, Kovács Noémi 1, Szatmári M. 2, Ács, Nagy Zsuzsanna, Sárkány. Edző: Penszki Gergely
FTC: JANURIK – MALESTEIN 8, E. Bölk 4, Edwige, Csiszár-Szekeres, Szucsánszki 2, Hársfalvi 3. Csere: Suba (kapus) 1, KLUJBER 10 (2), Márton G. 3, GRBICS 4, Kisfaludy 2, Kovács Anett 4, Tóth Nikolett 2, Ballai A. 2 (2), Ferenczy D. 1 (1). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–4. 15. p.: 6–12. 25. p.: 10–18. 40. p.: 16–28. 50. p.: 20–36
Kiállítások: 4., ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5
Penszki Gergely:
– Tudatos ritmusváltásokkal, ahol lehetett, ott lassítani, más helyzetekben gyorsítani igyekeztünk a játékon, ami az első félidőben működött. De tudtuk, hogy tapasztalatban is nagy a különbség a csapatok között.
Elek Gábor: – Borzasztóan nehéz időszak van mögöttünk, és egy fontos mérkőzés előtt állunk. Az első félidőben rendezetlen volt a védekezésünk és a támadásunk is. Szünet után javult a helyzet, a gólkülönbségnek és a sok mosolygós arcnak örülök.

SIÓFOK KC–ÉRD 31–28 (18–15)
Siófok, 600
néző. V: Kiu G., Kiu T.
SIÓFOK: Vojnovic – Böhme 2, DEBRECZENI-KLIVINYI 6, JANJUSEVICS 9 (1), JEZIC 4, Szarková 1, Wald 2. Csere: Herczeg L. (kapus), Sirián 3, Lapos, Mavsar 4 (2), Such, Juhász F. Edző: Uros Bregar
ÉRD: Hadfi – BÓDI 6, Vukajlovics 4, Szabó Kitti 2 (1), PARÓCZY 4, Kopecz 5 (4), FEKETE B. 5. Csere: Kántor (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód 2, Sztankovics. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 5–5. 16. p.: 9–9. 20. p.: 11–13. 24. p.: 14–15. 34. p.: 20–17. 42. p.: 23–19. 48. p.: 26–22. 56. p.: 29–25
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 7/5
Uros Bregar:
– Nem most nyújtottuk a legjobb teljesítményünket, míg az Érd remekül játszott. Túl sok értékes ziccert és hétméterest hibáztunk, a rivális pedig végig a nyomunkban járt.
Horváth Roland: – Csalódott vagyok, mert kicsivel jobb védekezéssel, az előzetesen megbeszélteket jobban betartva, talán kisebb csodát hajthattunk volna végre. Mindig próbálunk fejlődni és nekünk a következő meccseink lesznek nagyon fontosak a bennmaradás szempontjából.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 28–30 (14–16)
Szombathely, 300
néző. V: Őri, Pozdena
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Gheorghe 1, Virág N. 3, Gorilszka 1, HORVÁTH P. 10, Pődör B. 5, Csire 3. Csere: CHRISTE (kapus), Bíró D., Szekerczés 4, Sztosics, Szmolek, Horváth A. 1, Győri V. Edző: Pődör Zoltán
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer 2, SCHNEIDER 6 (3), Zsigmond V. 3, J. AGBABA 6, J. JOVOVICS 9, Tóth Melinda 3. Csere: Vártok R. (kapus) Szabadfi 1, Smid, Szalai-Szita, Nagy Lívia, Mlinkó, Braun, Palotás. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–5. 13. p.: 6–8. 19. p.: 8–12. 25. p.: 11–15. 34. p.: 16–18. 40. p.: 17–18. 46. p.: 19–22. 53. p.: 22–25
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/3
Pődör Zoltán:
– Elképesztően sok hibával játszottunk, a befejezéseket rendre elrontottuk a fontos szituációkban. Sok gólt kaptunk, tehát a védekezésünk sem állt össze. Nem tetszett a hozzáállásunk, kijózanító vereséget szenvedtünk.
Buday Dániel: – Az elmúlt hetekben megtáltosodtak az alsóházi csapatok, így még fontosabbá vált nekünk is ez a mérkőzés. Pontszerzési szándékkal érkeztünk, így nagyon örülök a sikernek. Az elmúlt időszakban is már jól játszottunk, ami ezúttal eredményességgel is párosult.

ALBA FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 26–29 (10–12)
Székesfehérvár, 400
néző. V: Horváth P., Marton B.
FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett – Töpfner 4 (1), Afentaler 1, Besszer 3, Varga E., UTASI 7, TAKÓ 5. Csere: Kubina (kapus), Boldizsár, Triscsuk 3 (2), Bardi 1, Ojama, Gerháth K. 1, Domokos D. 1. Edző: Józsa Krisztián
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC – HORVÁTH G. 5, Polics 2, Weisheitel 3, Nick 1, Matucza, FARKAS J. 8 (1). Csere: Wéninger (kapus), SZALAI B. 3, Kazai 3, Kukucska 1, Krupják-Molnár 1, Fodor N., Mrmolja 2. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 12. p.: 4–3. 18. p.: 6–5. 24. p.: 7–8. 28. p.: 10–10. 34. p.: 12–13. 40. p.: 14–16. 46. p.: 15–21. 52. p.: 21–25. 58. p.: 24–28
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Józsa Krisztián:
– A jobbik csapat nyert. Támadásban hibáztunk többet, hiába kezdtünk jól, utána ziccereket rontottunk és a távoli zónából sem voltunk olyan hatékonyak, mint korábban. A második félidőben tíz percig nem tudtunk betalálni, miközben a Dunaújváros hattal ellépett. Ezt követően ugyan volt tartásunk, visszajöttünk három gólra, de Szalai Babett a kezébe vette az irányítást, és ezzel jól tudtak élni a vendégek, így megérdemelten nyertek.
Vágó Attila: – A meccs előtti napon huszonöt–huszonnyolcat jósoltam Szalai Babettnek, nem sokat tévedtem. Természetesen nem ilyen egyszerű, ahogyan azt eltervezi az ember, főleg a jelenlegi helyzetünkben, hiszen sok hiányzónk van, kulcsjátékosok sérültek. Jól kezdett a Fehérvár, de azért tudtunk nyerni, mert a csapatunk rendkívül egységes volt, óriási küzdőszellemmel harcolt. Mind a tizennégy játékos pályára került és mindenki hozzátett a győzelemhez.

1. Győr 23 23 790–496 +294 46
2. FTC 20 19 1 643–446 +197 38
3. Debrecen 21 17 4 610–517 +93 34
4. Vác 20 13 7 617–576 +41 26
5. Siófok 21 12 9 636–633 +3 24
6. Mosonmagyaróvár 21 11 1 9 661–621 +40 23
7. Kisvárda 21 9 2 10 537–560 –23 20
8. Dunaújváros 21 9 12 582–624 –42 18