Női kézi NB I: itt az első meglepetés – a Mosonmagyaróvár legyőzte a Győrt!

2023.09.06. 19:37
Először győzte le a Mosonmagyaróvár a Győri ETO-t (Fotó: Nagy Gábor)
A női kézilabda NB I 2. fordulójának rangadóján óriásit csatázott egymással a megyei rivális MKC és az ETO – fennállása során először diadalmaskodott a címvédő ellen a Mosonmagyaróvár. Közben a Ferencváros Békéscsabán nyert, a DVSC pedig a Vasast múlta felül.

Rögtön a bajnokság elején, már a 2. fordulóban nagy csatát rendeztek a női élvonalban – az előző évadban negyedik Mosonmagyaróvár kisalföldi rangadón fogadta a bajnoki címvédő Győri ETO-t. A két nemzetközi kupaszereplő együttes mindig parázs összecsapása ezúttal is igazi csemegének bizonyult.

A két csapat 2015-ben találkozott először, a legszorosabb összecsapáson két éve 35–33-ra nyertek a győriek az Audi Arénában – az óváriak azonban még sosem nyertek. Eddig!

Óriási hangzavarban kezdett a két együttes, a szurkolótáborok kemény hangpárbajt vívtak a lelátón, s ugyanilyen elánnal estek egymásnak a riválisok a pályán is. A réseket a kisalföldiek találták meg jobban, így alig több mint hat perc elteltével időt is kért Gyurka János. Ez felrázta a házigazdát, amely ritmust váltott, s nemcsak felállt négygólos hátrányából a bajnok ellen, hanem a 20. percben fordítani is tudott. Bruna de Paulát ekkor már jól vették ki a játékból az óvári védők, Szemerey Zsófi pedig extázisban védett, nem érdemtelenül vezetett tehát a félidőben az MKC (15–13).

A szünet után sorozatban öt(!) góllal nyitott az ETO, kihasználva a szigetközi lányok kapkodását és figyelmetlenségét, de az újabb hazai időkérés megtörte a vendégek lendületét. Rengeteg volt egyébként a technikai hiba mindkét oldalon, érződött a nyomás mindkét fél játékosain. Perceken belül Ulrik Kirkelynek is magához kellett rendelnie lányait, ugyanis az óváriak ismét egyenlítettek (18–18), s kezdtek lélektani fölénybe kerülni. Sőt! A 38. perctől kezdve végig a Lajta-partiak vezettek, a győriek többnyire három góllal lemaradva követték őket, így történelmük első vereségét szenvedték el vármegyei riválisuktól. 33–30

A Győr a Ferencvároson kívül legutóbb 2020 januárjában kapott ki magyar csapattól, akkor Siófokon veszített.

Közben a Ferencváros Békéscsabán vendégeskedett, ezen a találkozón tért vissza kilenc hónapos kihagyás után a válogatott jobbszélső, Kovács Anett, míg a beálló Bordás Réka gólerős játékkal mutatkozott be tétmeccsen is a népligeti együttesben. A kapuban a kisebb sérüléssel bajlódó Bíró Blankát a fiatal Mészáros Virág helyettesítette. A Magyar Kupa-címvédő Fradi 7–1-gyel nyitott, és bár volt egy kisebb megingása az első félidőben, amikor kettőre feljöttek a hazaiak, a szünetben már újra néggyel ment. A második játékrészben már nem volt újabb felzárkózása a csabaiaknak, az FTC 16 találattal nyert, és készülhet a Metz elleni BL-rajtra. Angela Malestein 12 góllal bizonyult a mezőny legjobbjának, a hazaiaknál Marija Lanistanin jutott el tízig.

Harmadik BL-résztvevőnk, a Debrecen az élvonalba visszajutó Vasast múlta felül hazai pályán nyolc góllal, az olló azonban igazán csak a meccs utolsó negyedében nyílt szét a felek között.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC–GYŐRI AUDI ETO KC 33–30 (15–13)
Mosonmagyaróvár,
UFM Aréna, 1000 néző. V: Andorka, Hucker
MKC: SZEMEREY – Udvardi, PÁSZTOR N. 4, ALBEK 6, Ivancok 3, TÓTH G. 4, Schatzl 3. Csere: Sztankovics K. 1, Faragó Luca, TÓTH N. 5, TÓTH E. 7 (4). Vezetőedző: Gyurka János
ETO: S. Toft – Győri-Lukács 3, GROS 7 (1), Nze Minko 1, Brattset 3, DE PAULA 7, Szőllösi-Schatzl 3. Csere: Duijndam (kapus), S. Oftedal 2, Blohm, Broch, Hovden 4, Rju Un Hi. Vezetőedző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása: 5. perc:1–4.9. p:3–8.13. p:6–9.16. p:8–10.22. p:11–10.29. p:14–13.30. p:15–13.35. p:15–18.37. p:18–18.44. p:22–20.46. p:24–21.51. p:27–23.54. p:28–26
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/1
Gyurka János:
– Valahogy így kellene hozzáállni egy ilyen szintű mérkőzéshez, kivéve azt, ahogy kezdtük a találkozót. Ugyanígy öt–nulla volt a második félidő elején. Aztán fel tudtunk pörögni arra a sebességre, ami az eredményes játékunkhoz kell. Küzdésből jelesre vizsgáztunk.
Ulrik Kirkely: – Nagyszerűen játszott a Mosonmagyaróvár. Megvoltak a lehetőségeink, hogy másképp alakuljon az eredmény, de sajnos nem éltünk velük, így egyértelmű volt a vereségünk.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–FTC-Rail Cargo Hungaria 26–42 (14–18)
G:Lanistanin 10 (4), Román 6, Gyimesi 4, Termány 3, Mayer, Giricz, Szondi 1-1, ill. Malestein 12 (1), Bordás 6, Klujber 5, Lekics 4, Hársfalvi J., Márton, Bölk 3-3, Simon P. 2, Edwige, Kukely A, Deszpotovics, Kovács A. 1-1

DVSC ScaefflerVasas SC3123(1211)
G:
Füzi-Tóvizi 6, Töpfner 5 (4), Vámos M., Kácsor 4-4, Vámos P. 3, Csernyánszki, Jovovics, Grosch 2-2, Hámori, Johansson, Haggerty 1-1, ill. Szilovics 5 (3), Vámosi P. 3, Juhász F. 2 (1), Mihály P., Oláh K., Dombi, Ferenczy 2-2, Tóth-Speth, Fodor N., Szücsné Sirián, Pénzes, Györfi 1-1

1. FTC 2 2 86–47 +39 4
2. Debrecen 2 2 62–46 +16 4
3. Mosonmagyaróvár 2 2 69–59 +10 4
4. Győr 2 1 1 67–56 +11 2
5. Kisvárda 1 1 28–25 +3 2
6. Vác 1 1 26–23 +3 2
7. Vasas 2 1 1 50–54 –4 2
8. MTK 1 1 25–28 –3 0