MTI/N-P. T. 2021.03.28 18:03 Frissítve: 2021.03.28 20:12

Női kézi NB I: hiába Triscsuk 9 gólja, kikapott a Fehérvár Vácon

A Vác jó hajrával 34–27-re legyőzte a vendég Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén – számolt be róla az MTI.

Triscsuk 9 gólja is kevés volt a győzelemhez (Fotó: Fehér Gábor Fejér Megyei Hírlap – archív)

A sokáig kiegyenlített találkozón a különbség az utolsó tíz percben vált meggyőzővé a két csapat között. A Vác győzelméből főszerepet vállalt Szanja Radoszavljevics, a szerb balszélső 9 gólt szerzett 9 kísérletből. A fehérváriaknál Triscsuk Krisztina 18 lövésből 9 gólt dobott.

NŐI KÉZILABDA NB I
VÁCI NKSE–ALBA FEHÉRVÁR KC 34–27 (14–15)
Vác, zárt kapuk mögött. V: Bíró Á., Kiss O.
VÁC: BUKOVSZKY – Diószegi 2, Hámori 4, LAKATOS R. 6, HELEMBAI F. 5, Kácsor 3, RADOSZAVLJEVICS 9. Csere: Szabó Laura 3, Aron 2, Pálffy A., Bárdy. Edző: Szilágyi Zoltán
FEHÉRVÁR: Pijevic 1 – Töpfner 4, Afentaler 3, Boldizsár 1, BESSZER 4, BARDI 1, Háfra L. 1. Csere: Tóth N. (kapus), TRISCSUK 9 (6), Temes, Gerháth K. 1, Rózsás, Varga E. 1, Szarka A. 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 12. p.: 5–8. 19. p.: 10–9. 24. p.: 12–12. 39. p.: 20–19. 48. p.: 25–25. 56. p.: 32–25
Kiállítások: 10 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 7/6
Szilágyi Zoltán: – Az előre várt nagy csatára késztetett minket a jó erőkből álló és jó kézilabdát játszó fehérvári együttes. Támadójátékunk megfelelő volt ugyan, de negyvenöt percig védekezésben rendre lemaradtunk az ellenfél játékosairól. A hajrában bevált a nyitott védekezésünk, labdákat tudtunk szerezni és könnyű gólokkal magabiztos különbséggel, megérdemelten nyertünk.
Józsa Krisztián: – Csalódottak vagyunk, mert sokáig úgy tűnt, a szoros csatában inkább a mi akaratunk dominál. Felkészültünk a váciak nyitottabb védekezésére is, sajnos azonban az ez ellen megbeszélteket nem tudták megvalósítani játékosaink. Aztán, amikor többgólos hátrányba kerültünk, szét is estünk, feladtuk a harcot.

Kézilabda BALLAI ATTILA

„...és onnantól, hogy erre képesek lettünk, jöttek az igazi sikerek.”

2021.06.07 23:17:52

Kézilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Kudarc után érdekesebb a helyzet, hosszabb elemzést is megérdemel, de fokozott figyelmet mindenképpen, hogyan reagálnak a vesztesek, mivel indokolnak, képesek-e hétköznapian megmagyarázni a sokszor megmagyarázhatatlant.