Női kézi NB I: békéscsabai győzelemmel mutatkozott be az Érd új edzője

D. S. B.D. S. B.
2023.01.20. 19:57
Dávid-Azari Fruzsina hat gólt szerzett az Érd békéscsabai sikere alkalmával (Fotó: Érd Handball/Fb)
Kiélezett alsóházi rangadón győzelemmel mutatkozott be a Horváth Rolandot váltó, játékosként olimpiai ezüstérmes és Európa-bajnok Simics Judit az Érd női kézilabdacsapatánál, hiszen az NB I 11. fordulójának pénteki játéknapján fordulatos meccset nyert meg 26–25-re a Pest megyei csapat a Békéscsaba vendégeként.

Az Érd legutóbb az első fordulóban, a NEKA vendégeként tudott nyerni, azóta mind a kilenc bajnokiját elveszítette, s az új edzővel, Simics Judittal sem kezdett kifejezetten jól a négy ponttal álló újonc Békéscsaba vendégeként, hiszen a viharsarkiak az első félidő derekán, 8–8 után megléptek és a szünetre háromgólos előnybe kerültek (13–10).

A második játékrészben azonban Dávid-Azari Fruzsina góljával 16–16-nál egyenlített az Érd. Volt még fordulat azonban a mérkőzésben, hiszen a 49. percben Vámosi Panna góljával megint a békésiek vezettek (21–20).

A hajrát viszont jól bírták Kopecz Barbaráék, akik 26–23-ra léptek meg három perccel a mérkőzés vége előtt, s előnyüket már nem adták ki kezükből, végül 26–25-re nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–ÉRD 25–26
 (13–10)
Békéscsaba, 800 néző. V: Paska, Vastag.
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 1, Lanistanin 4 (2), Bucsi 1, MAYER SZ. 4, Gyimesi 1, Hajtai 3. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz L., Termány, Borbély M. 4, Török F., VÁMOSI 7 (6),     Andróczki, Kiss-Walfisch.
Edző: Papp Bálint
ÉRD: Hadfi – DÁVID-AZARI 6, Paróczy 1, Puskás L. 1, Kopecz 9 (1),  Ábrahám 1, FEKETE B. 6.
Csere: Horváth-Csapó, Kántor K. (kapus), Horváth D., Csiszár-Szekeres, Gerencsér, Kiss D. Zs. 2, Csáki L.
Edző: Simics Judit
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 4–4. 9. p.: 4–6. 13. p.: 7–6. 19. p.: 9–8. 22. p.: 10–8. 25. p.: 12–9. 34. p.: 14–12. 39. p.: 16–16. 43. p.: 16–18. 46. p.: 19–19. 49. p.: 21–20. 52. p.: 21–23. 56. p.: 23–25.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 9/8, ill. 2/1
Papp Bálint: –
A végén nem tudtuk megoldani a feladatot… Az első félidőben megvolt a stabilitás hátul, és abból el tudtunk lépni. Ez a védekezés azonban visszaesett a szünet után, támadásban pedig nem tudtuk megbontani az érdi védelmet. Rendkívül motivált volt a vendégcsapat, a mi játékunk viszont görcsössé vált. A második félidőt elrontottuk, noha a hajrában kis szerencsével pontot menthettünk volna.
Simics Judit: – Nem sok időnk volt együtt a felkészülésre, nem is voltam még soha ilyen helyzetben, hiszen az első NB I-es mérkőzésem edzőként. Nem tudtam, mit ad vissza a csapat, abból, amit gyakoroltunk. Nagyon boldog vagyok, örülök a két pontnak és annak, hogy pozitívan jöttünk ki egy ilyen helyzetből az edzőváltás után. Büszke vagyok a csapatra, nagyon elszántak voltak a lányok, vitte őket előre a szívük. Bízom benne, hogy mindig egy kis lépéssel jobbak és jobbak leszünk.

1. Győr 13 12 1 416–300 +116 24
2. FTC 11 10 1 355–260 +95 21
3. Debrecen 13 8 1 4 387–345 +42 17
4. Mosonmagyaróvár 11 7 4 344–301 +43 14
5. Vác 11 5 2 4 290–294 –4 12
6. Dunaújváros 12 5 2 5 314–359 –45 12
7. Siófok 11 5 1 5 285–290 –5 11
8. Budaörs 11 4 2 5 281–300 –19 10