Női kézi NB I: az FTC 44 góllal, kiütéses győzelemmel rajtolt

K. Zs.K. Zs.
2023.09.02. 19:10
Klujber Katrin hat gólt dobott az FTC-ben (Fotó: Török Attila)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/noi-kezi-nb-i-ftc-dunaujvaros-44-21-fotok-torok-attila--7163" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A Ferencváros hazai pályán 44–21-re kiütötte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I 1. fordulójának szombati játéknapján. A Mosonmagyaróvár magabiztos idegenbeli győzelemmel kezdett, a Vác a vártnál nehezebben gyűrte le az újonc Kozármislenyt, és a Kisvárda is a második félidőben harcolta ki az MTK elleni háromgólos sikert.

FTC–DUNAÚJVÁROS 44–21

Az első három gólt a zöld-fehérek szerezték, Klujber Katrin első találata után már 7–1-re vezettek, majd a szünetre 17 gólos volt a különbség. A sokat szabálytalankodó vendégek a második félidőben sem tudták megnehezíteni a Fradi dolgát, a 39. percben már húszgólnyi volt a szakadék (32–12), a végén 23-mal nyertek a ferencvárosiak.

KISVÁRDA–MTK 28–25

A fővárosiak nagyon jó első félidőt produkáltak, négy góllal is vezettek (10–14, 11–15), és bár a fordulás után egyenlített a Kisvárda (15–15), újra meglépett az MTK (15–19). Az utolsó 11 percre fordulva jött a nagy fordulat: a hazaiak elkapták a fonalat, zsinórban hét gólt lőttek – Juhász Gréta egymaga négyet –, és 26–22 után már nem engedték ki a kezükből a meccset.

KOZÁRMISLENY–VÁC 23–26

Az újonc baranyaiak lőtték a mérkőzés első két gólját, és noha 5–5 után a Vác fordított, a szünetre egyenlített a Kozármisleny, sőt a második játékrészben is jól tartotta magát, 20–18-nál még vezetett. Akkor beállt egy kisebb rövidzárlat, a Vác 4–1-es szakasszal fordított, és a hajrában két emberhátrányos gólt is szerezve kiharcolta a győzelmet.

VASAS–NEKA 27–23

A másik feljutónak, a nagy múltú Vasasnak ellenben összejött a győzelem: az angyalföldiek végig vezettek a NEKA ellen, bár a második félidőben, 16–12 után volt egy fellángolásuk a balatonboglári fiataloknak, zsinórban három gólt lőve feljöttek mínusz egyre. Akkor azonban új erőre kapott a Vasas, növelte előnyét, és otthon tartotta a két pontot.

BUDAÖRS–MOSONMAGYARÓVÁR 29–36

A budaörsiek 12–13-nál zárkóztak fel utoljára egy gólra, akkor viszont zsinórban négyet kaptak, és a nagyobb játékerőt képviselő Mosonmagyaróvár végig kézben tartotta a mérkőzést.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ, szombati mérkőzések

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 44–21 (25–8)
Elek Gyula Aréna,
1000 néző. V: Dáné, Marton Zs.
FTC: JANURIK – Malestein 5 (1), KLUJBER 6 (4), LEKICS 2 (1), CVIJICS 7, Bölk 4, Márton G. 5. Csere: Bíró B. (kapus), Edwige 2, Simon P. 3 (1), Kisfaludy 2, Kukely A. 1, Hársfalvi J. 3, Tomori, Papp D. 2, Deszpotovics 2. Edző: Martin Albertsen
DKKA: Oguntoye – Horváth A. 1, Trawczynska 3 (2), Nick 2, Da Costa, Bouti 3, Sallai N. Csere: Wéninger (kapus), Csáki 2, Borgyos 4, SZALAI B. 6, Horváth P., Paróczy, Krupják-Molnár, Agócs, Gajdos. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 12. p: 11–4. 18. p: 16–4. 23. p: 19–5. 27. p: 23–8. 36. p: 29–11. 42. p: 34–13. 46. p: 35–16. 53. p: 40–19. 57. p: 43–20.
Kiállítások: 4, ill. 24 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 2/2
Martin Albertsen:
– Elégedett vagyok, a második félidőben kicsit leengedtünk, de a sebességünk rendkívül jó volt. Azt láttam, a játékosok nagy ambícióval játszottak, ami fontos számomra. Sajnálom Simon Petra piros lapját, de ezen kívül minden klappolt. A meccs előtt volt egy kis gyomorgörcsöm, de ilyen közönség előtt nagyon érzelmes volt ez a kezdés.
Rapatyi Tamás: – A védekezésünk nem állt össze, hiányzott belőle az agresszivitás, ez rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre. A támadásaink a találkozó elejét kivéve rendben voltak, a helyzeteket kialakítottuk, a kihasználásukkal azonban adódtak problémák. Ezek hiányában nehéz volt felvenni a versenyt a nagyon gyors Ferencvárossal.

Moyra-Budaörs–Motherson Mosonmagyaróvári KC 29–36 (14–19)
Gólszerzők: Schneider 5 (2), Tóth M. 5 (1), Szekerczés 4 (4), Szabó-Májer 3, Vártok T. 3, Debreczeni-Klivinyi 2 (1), Hudák 2, Mlinkó 2, Pálos-Bognár 1, Szabó A. 1, Szövérdffy-Szabadfi 1, illetve Schatzl Natalie 7, Tóth G. 5, Ivancok 4, Tóth E. 4 (2), Tóth N. 4, Albek 3, Pásztor 3, Varga E. 3 (3), Faragó 2, Sztankovics 1
Kiállítások: 4, illetve 16 perc
Hétméteresek: 8/9, illetve 5/8

Kisvárda Master Good SE–MTK Budapest 28–25 (14–15)
Gólszerzők:
Karnik 11 (5), Juhász G. 4, Siska 4, Mérai 3, Sápi 3, Akijama 1 (1), Kovalcsik B. 1, Novak 1, illetve Poczetnyik 6, Szabó N. 6 (2), Farkas J. 5 (2), Szabó K. 3, Andróczki 2, Fekete B. 1, Pelczéder 1, Török 1
Kiállítások: 4, illetve 10 perc
Hétméteresek: 6/6, illetve 4/6

Kozármisleny KA–Praktiker-Vác 23–26 (14–14)
Gólszerzők:
Scheffer 6 (1), Bánfai 4, Grosics 2 (2), Hadnagy 2, Lengyel 2, Szatmári 2, Zsemberi 2, Grénus 1, Imrei N. 1, Imrei R. 1, illetve Tyiskov-Helembai 9, Kuczora 7 (4), Marincsák 5, Ferenczy 2, Such 2, Csíkos 1
Kiállítások: 8, illetve 6 perc
Hétméteresek: 3/4, illetve 4/4

Vasas SC–NEKA 27–23 (15–10)
Gólszerzők: Szilovics 6, Vámosi 4, Dombi 3, Pénzes 3 (1), Szücsné 3, Domokos 2, Oláh 2, Ferenczy D. 1, Györfi 1, Juhász F. 1, Mihály 1, illetve Bató 5 (2), Molnár D. 5, Wald 5, Győri 4, Munteanu-Korodi 2, Faragó 1, Matucza 1
Hétméteresek: 1/1, illetve 2/2