Női kézi NB I: a Siófok otthoni, az FTC idegenbeli győzelme

2023.03.14. 20:41
Nem borult a papírforma a Vác–FTC meccsen (Fotó: fradi.hu)
A női kézilabda NB I 18. fordulójában a Ferencvárosi TC kilencgólos győzelmet aratott Vácon, míg a Siófok hazai pályán ütötte ki a Kisvárdát.

Az első gólokat még a Vác szerezte a Ferencváros ellen, de a folytatásban átvették a játék irányítását a zöld-fehérek. A hazaiak az első játékrészben még tartották magukat (10–14 volt a félidei állás), de a fordulás után már nem tudták tartani a tempót Elek Gábor csapatával. A végeredmény egy fölényes, kilencgólos vendégsiker lett, az FTC így tovább üldözi az éllovas Győrt.

A forduló második keddi meccsén a Siófok már az első perctől kezdve magas iramot diktált, a Kisvárda háromgólos hazai vezetésnél tudott csupán gólt szerezni. A Balaton-parti fölény a meccs végéig megmaradt: Uros Bregar tanítványai 11 góllal ütötték ki az észak-magyarországi alakulatot.

KÉZILABDA
NŐI NB I
18. FORDULÓ

PRAKTIKER-VÁC–
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21–30 (10–14)
Vác, 600 néző. V: Paska, Vastag.
VÁC: Csizmadia – Diószegi 2, Ballai B. 1, Helembai 2, KUCZORA 12 (7), MARINCSÁK 3, Schatzl Natalie. Csere: Pásztor (kapus), Kovács Anikó, Ferenczy F., Kurucz, Kovalcsik J., Ballai A. 1. Edző: Herbert Gábor
FTC: JANURIK – Malestein, Klujber 3, BÖLK 4, Kisfaludy 4, Szöllősi-Zácsik 3, Márton 2. Csere: Bíró B. (kapus), Tomori, Stolle 3, Papp D. 3, KUKELY A. 4, Szucsánszki 2, Hársfalvi 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0 . 10. p.: 2–4. 17. p.: 5–6. 23. p.: 8–9. 28. p.: 8–13. 35. p.: 13–15. 39. p.: 13–18. 45. p.: 15–21. 52. p.: 19–26. 55. p.: 21–27. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 1/0
Herbert Gábor: – Jobb volt az ellenfél. Időnként úgy tűnt, pariban vagyunk, egyes játékosaimnál viszont azt láttam, nem tudják felfogni, milyen eseményen vannak. A véghajráig mentünk előre, az utolsó két percet bánom, túl nagy lett akkor a különbség. Korábban szinte mindig sokkal jobban megszorítottuk a Fradit, ám ettől függetlenül nem ez a mérkőzés az, amelyen pontot kell szereznünk.
Elek Gábor: – Örülök a győzelemnek. Az elmúlt évek legsimább sikere volt Vácon. Nagyon jól felkészített ellenfél ellen léptünk pályára, amelyik hazai pályán különösen veszélyes. Nagy problémákkal küszködünk, Dragana Cvijics megsérült, Andrea Lekics beteg, de tudtuk a kulcsjátékosainkat pihentetni a hétvégi Bajnokok Ligája-mérkőzésre. Egy kicsit fejetlenül játszottunk, időszakosan tudtunk csak koncentrálni, a támadójátékunknak sem ritmusa, sem pedig sebessége nem volt.

SIÓFOK KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 35–23 (15–10)
Siófok, 300 néző. V: Asztalos, Szalay.
SIÓFOK: Csapó K. – Such 2, Papp 5, Miloszavljevics 7/2, N'Diaye 2, Debreczeni-Klivinyi 3, Mavsar 5. Csere: Herczeg (kapus), Sirián 1, Kajdon 2, Abdourahim, Wald 1, Lakatos 2, Kojics 2, Juhász F. 1/1, Török 2. Edző: Uros Bregar.
KISVÁRDA: Graovac – Akijama 3/3, Juhász G. 2, Karnik 3, Siska 5, Sápi 1, Mérai. Csere: Mátéfi (kapus), Radojevics 3, Bouti 1, Udvardi 1, Sztamenics, Habánková 2, Trúnková 2. Edző: Bányász-Szabó Valéria.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 13. p.: 6–3. 17. p.: 6–5, 22. p.: 10–7. 28. p.: 13–9. 34. p.: 17–11. 39. p.: 20–13. 44. p.: 24–14. 52. p.: 29–19. 56. p.: 34–21
Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/3.
Uros Bregar: – Keményen készültünk, mert nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, amely aztán könnyebb lett a vártnál. Büszke vagyok a lányok teljesítményre, nem vagyunk könnyű helyzetben, mert még sok mérkőzés vár ránk.
Bányász-Szabó Valéria: – Sajnálom, hogy így alakult, nem jött össze, amit elterveztünk. Talán még a szombati mérkőzés benne volt a lábakban és a fejekben, ezt tetézte egy hosszú utazás. Ez azonban nem lehet kifogás, sok ziccert hibáztunk és a védekezésünk is szétesett.

1. Győr 19 18 1 618–433 +185 36
2. FTC 18 16 2 594–429 +165 34
3. Debrecen 17 11 2 4 501–437 +64 24
4. Mosonmagyaróvár 16 9 2 5 488–435 +53 20
5. Vác 17 9 2 6 458–449 +9 20
6. Fehérvár 16 7 2 7 401–440 –39 16
7. Siófok 16 7 1 8 433–433 0 15
8. MTK 17 6 2 9 456–452 +4 14