Női kézi NB I: a Siófok két góllal nyert Békéscsabán

D. Á.D. Á.
2023.05.25. 19:43
(Fotó: m4sport.hu)
A női kézilabda NB I utolsó fordulójában a Siófok 32–30-ra legyőzte a Békéscsabát idegenben.

Az első félidő derekán kicsit elhúzott a Siófok, öttel is vezetett Békéscsabán. Összekapták magukat a hazaiak, és egy gólra feljöttek, de az egyenlítés már nem jött össze – a szünetben 13–16 volt az állás.

A fordulást követően sem volt olyan pontja a mérkőzésnek, amikor döntetlen lett volna az állás, a Siófok végül 32–30-ra győzedelmeskedett.

A Siófok az ötödik, a Békéscsaba a 12. helyen zárta az idényt.

KÉZILABDA
NŐI NB I

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–SIÓFOK KC 30–32    (13–16)
Békéscsaba, 500 néző. V: Hargitai, Markó.
BÉKÉSCSABA: Razum – Andróczki, M. LANISTANIN 9 (4), Giricz 3, Gyimesi 3,  Vámosi 3, Hajtai 4.  Csere: Gadányi, Szabó D. (kapusok), TERMÁNY 4, Bucsi 1,  Bencsik, Zsemberi 1, Török F., Horváth G. 2. Edző:      Farkas József
SIÓFOK: Herczeg – SUCH N. 6,   Kajdon, MILOSAVLJEVIC 6, DEBRECZENI-KLIVINYI 9, Sirián, MAVSAR 8 (2).  Csere: Csapó (kapus), N'Diaye 3,  Abdourahim, Juhász F., Lakatos R., Török L. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása.  7. perc: 3–2,      13. p.: 4–6.      18. p.: –11.      20. p.:   8–13. 24. p.:  12–13. 27. p.: 13–14.      36. p.: 15–20. 38. p.: 18–20. 42. p.:  20–22. 46. p.:      20–24. 51. p.: 23–26. 54. p.:      23–29. Kiállítások: –, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Farkas József:
– Megpróbáltuk magunkból kihozni a legtöbbet. Kicsit talán dekoncentráltak voltunk tudat alatt a cél, a bennmaradás elérése miatt, és abban hibáztunk a legtöbbet, amire leginkább készültünk. Mindez azonban nem von le semmit a lányok érdemeiből, hiszen végiggürizték a meccset, és mindent megpróbáltak.
Uros Bregar: – Nagyon büszke vagyok a lányokra, mert az utóbbi hónapok nehézségeit is leküzdötték, és együtt átvészelték a nehéz időket. A Békéscsabának már tét nélküli volt a meccs, nekünk viszont ötödik helyet ért, amit profi munkával értünk el.
Tudósított:      GAJDÁCS PÁL