Női kézi NB I: a Siófok a Fraditól is pontot rabolt!

2014.09.13. 19:51
Felhőtlenül örülő siófokiak: a Balaton-parti együttes ikszelt a Népligetben (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kézilabda NB I 3. fordulójában tovább folytatta kiváló sorozatát a Siófok, amely ezúttal a Népligetben ért el bravúros eredményt azzal, hogy 28–28-as döntetlenre végzett a Ferencvárossal.

Ha az eddigi két forduló után még bárkinek kétsége lett volna, hogy a Siófokkal számolni kell-e az új szezonban, a mostani népligeti meccs már őket is minden bizonnyal meggyőzte. A Balaton-parti együttes ugyanis a Dunaújváros és az Érd legyőzése után a Fradit is megszorongatta.

A több ferencvárosi kötődésű játékossal felálló Siófok az első félidőben is tartotta magát, de a Szucsánszki Zita által vezérelt FTC a szünetre ötgólos előnyt tudott kiharcolni. Sőt, a második játékrész első találatát is a hazaiak szerezték, de ezután mínusz kettőre zárkózott a vendég együttes. Mintha túl hamar elhitte volna az FTC, hogy megvan a meccs. Hiába kért időt Elek Gábor, innentől kezdve végig szoros maradt az állás. A hazaiaknál Nerea Pena vette át a vezér szerepét, az utolsó tíz percre kétgólos fórral mehetett az FTC. Még az 59. percben is 28–26 volt a népligeti együttesnek, de a Siófok nem adta fel, és a lefújás előtt éppen az egyik korábbi ferencvárosi játékos, Such Nelli állította be a 28–28-as végeredményt. A Fraditól több kell az egy hét múlva sorra kerülő lipcsei BL-selejtezőn.

Az Érd a Mosonmagyaróvárt fogadta. Az első félidőben Triscsuk Krisztina és Katarina Krpez góljaival csak tartani tudta ellenfelét az Érd, és a félidőre döntetlennel vonultak a csapatok. A második játékrészt jobban kezdte a Mosonmagyaróvár – el is lépett két góllal a házigazdától – de Szabó Edina együttese a hajrában megfordított a mérkőzést, és végül 26–23-ra nyert.

A kilencedik percben lőtte első gólját a Debrecen Dunaújvárosban – hat hazai találat után. Az ellentétes kezdés alapjaiban határozta meg a találkozó képét. A dunaújvárosiak végig magabiztosan vezették akcióikat, Triffa Ágnes remek alapot biztosított a védekezésnek. A hazaiak ezúttal jobban elosztották a góllövés terhét, nem Bulath Anitától várta mindenki az akciók befejezését.

A fordulást követően már kilenc gólra is hízott a különbség. A sok kiállítást hozó találkozón a házigazdák emberhátrányban rendületlenül kísérleteztek a „vészkapus" alkalmazásával, egy alkalommal labdavesztést követően a megkülönböztető mezt viselő mezőnyjátékos, Takács Dusmáta hárított egy lövést, kiérdemelve a közönség ovációját. A cserepadról frissen érkező fiatal debreceniek azonban jól kihasználták lehetőségeiket, harcos játékkal, szép gólokat szereztek, de ez is csak egy nyolcgólos vereséghez volt elég.

NŐI KÉZILABDA NB I, 3. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–SIÓFOK KC GALÉRIUS FÜRDŐ 28–28 (17–12)
Elek Gyula Aréna, 600
néző. V: Dán T., Szloska K.
FTC: Tomasevics – Kovacsicz 5, Soós 3, Mészáros, Tomori 5, Szucsánszki 5, Szarka. Csere: Szikora (kapus), Szamoránsky, PENA 7 (2), Steinbach 2 (1), Vérten 1. Edző: Elek Gábor
SIÓFOK: PASTROVICS – SUCH 5, Szekerczés 5 (3), Wörz, Piedade 3, ORBÁN 10 (3), Erdősi 5. Csere: Németh, Schneider, Deáki, Szalai, Szabadfi. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 6. p.: 4–3. 9. p.: 6–7. 27. p.: 15–11. 31. p.: 18–12. 37. p.: 18–18. 40. p.: 19–21. 44. p.: 22–22. 51. p.: 26–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 9/6
Elek Gábor: – Természetesen csalódott vagyok, meg kellett volna nyernünk a meccset, de túl korán elhittük, hogy meglesz, noha a szünetben el is mondtam, hogy nem szabad hátradőlni. Ennél sokkal jobban kell koncentrálnunk a BL-selejtezőben.
Golovin Vlagyimir: – Csak annyit szeretnék mondani: gratulálok a csapatomnak!

ÉRD–MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE 26–23 (13–13)
Érd Aréna, 1000
néző. V: Horváth Zoltán, Simó András
ÉRD: JANURIK – Schatzl 3, TRISCSUK 7 (4), Pálos-Bognár 3, Kisfaludy, Kovács Anna 2, KRPEZ 8. Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Szekeres, Signaté, Klivinyi 3, Mester, Vukcsevics. Edző: Szabó Edina
MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE: Schneck – HAJTAI 4, TÓTH GABRIELLA 7, Kurucz 2, Gyimesi, Filipovics 2, Knedliková 2. Csere: Mistina, (kapus), Dombi 1, Hanczvikkel 4(4), Kiss Kitty 1. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása: 1. perc: 0–1, 7. p.: 3–1, 10. p.: 5–5, 19. p.: 8–8, 27. p.: 11–13 30. p.: 13–13, 35. p.:13–15, 42. p.: 17–18, 50. p.: 21–20, 55. p.: 24–22, 60. p.: 26–23
Kiállítás: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4 , ill. 4/4
Szabó Edina
: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, szerencsére az utolsó tíz percben sikerült fordítanunk, és a végén kicsit felszabadultabban játszottunk.
Róth Kálmán: – Már másodszor éreztem úgy, hogy valakik nagyon nem szeretnék, hogy nyerjünk, A Mosonmagyaróvár kézilabdacsapata alanyi jogon szerepel az NB I-ben, és ugyanazok a szabályok kell, hogy vonatkozzanak rá, mint a többi csapatra.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–DEBRECEN 30–22 (15–8)
Dunaújváros, 700
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: TRIFFA – Azari 3, KAMPER 7, Ferling 1, Takács D. 1, Bulath 1, VINCZE 5. Csere: Nagy É., Vígh (kapusok), Sánta 1, HOSSZU 4, Berta 1, TAKÁCS B. 4, Ács 1, Ferenczy 1 (1), Kemény. Edző: Mátéfi Eszter
DEBRECEN: Lajtos – Slakta 1, Klikovac 1, KARNIK 5 (4), Gorilska, Kudor 1, Kelemen 2. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Bárány, Vörös 2, Sopronyi 1, Siska 2, SZILÁGYI Á. 3, Bohus-Karnik, Varsányi 2, Som 2. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása.
8. perc: 6–0. 20. p.: 10–5. 25. p.: 12–5. 36. p.: 17–10. 40. p.: 20–11. 52. p.: 26–19
Kiállítások:
16, ill. 14 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 4/4
Mátéfi Eszter:
– Gratulálok csapatomnak a mai győzelméhez, amelyet a találkozót végig uralva, magabiztosan szerzett meg. Védekezésünk az előző két mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is jól működött. Örvendetes egyrészt az is, hogy ma sok gyors akciót vezettünk, ezekből szép gólokat lőttünk, másrészt minden csapattagnak játéklehetőséget tudtam biztosítani.
Varga József:
– A lendületes, dinamikus Dunaújváros megérdemelt győzelmet aratott. Meghatározó pillanatokban sokat hibáztunk, emiatt lett nyolcgólos a vereségünk.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–MTK-Budapest 29–23 (12–11)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Janáky Csaba, Temesi Péter
BÉKÉSCSABA
: SIPEKI – Kovács Anett, NYIKOLAJENKO 6 (1), SZÖGI 4, Szabó V. 4, GLUSICA 8, Gávai 3. Csere: (kapus), Tóth S., Diószegi 2, Walfisch 2. Edző: Avar György
MTK: BLAZEK – Török, Valovics 3, Barna 3, Ábrahám 1, Wolf 1, BALOG B. 9 (3). Csere: (kapus), Csuka 1, VARGA N. 5, Horváth D. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 10. p.: 2–3. 16. p.: 8–6. 24. p.: 12–8. 33. p.: 12–12. 36. p.: 14–14. 44. p.: 16–17. 47. p.: 18–17. 50. p.: 19–20. 53. p.: 22–20. 55. p.: 22–22. 57. p.: 24–22. 57. p.: 24–23
Kiállítások
: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek
: 1/1, ill. 3/3
Avar György
: – Most nem voltunk olyan koncentráltak, mint szerdán, de két komoly mérkőzésen vagyunk túl. Az MTK nagyon jól játszott, mi egy kicsit pontatlanok voltunk, ezért nem tudtunk hamarabb nagyobb előnyt szerezni.