Női kézi NB I: meglepően simán verte a Mosonmagyaróvár a DVSC-t

2023.10.18. 19:36
Az MKC bedarálta a DVSC-t (Fotó: Nagy Gábor)
A Mosonmagyaróvár meggyőző teljesítménnyel nyert a Debrecen ellen a női kézilabda NB I 6. fordulójának rangadóján. A másik szerdai mérkőzésen a Ferencváros 20 perc után indult be, és végül kétszer annyi gólt lőtt, mint az újonc Kozármisleny.

Kiütéses győzelmet aratott legnagyobb NB I-es riválisa ellen az Európa-liga-csoportkörös Mosonmagyaróvár, amely először verte meg otthon a Bajnokok Ligája-induló Debrecent. A 6. forduló rangadója mindössze 20 percig volt szoros – az első félidő hajrájában öt góllal lépett el az MKC. Ebben a hatékony védekezés mellett nagy szerepe volt a heteseket is hárító Szemerey Zsófinak, a válogatott kapus 12 védéssel zárta a meccset.

Az Óvár a szünet után meg is duplázta előnyét a rendkívül enerváltan és pontatlanul kézilabdázó cívisvárosiak ellen, és összességében meglepően simán nyert, a DVSC csak kozmetikázni tudott az utolsó percekben (30–23). Tóth Eszter nyolc, Tóth Nikolett pedig hét góllal zárt a kisalföldieknél.

Az FTC-n a Kozármisleny elleni meccs első harmadában még meglátszott a válogatott szünet, Allan Heinének már a nyolcadik percben időt kellett kérnie. 12–12 után kapta el a ritmust a Klujber Katrin vezette Fradi, amely a következő húsz percben csak két gólt kapott az újonctól. Angela Malestein és Simon Petra is hozzátett a góltermeléshez, a népligetieknek az is belefért, hogy Andrea Lekics ezúttal alig került pályára. A Ferencváros kétszer annyi gólt dobott, mint ellenfele, és 46–23-ra győzött. A hétvégén már sokkal nehezebb dolga lesz a BL-ben, ugyanis az Esbjerg otthonában kellene megszereznie első győzelmét.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR–DVSC SCHAEFFLER 30–23 (14–9)
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 1000 néző. V: Hargitai, Markó
MKC:
SZEMEREY – Udvardi 1, PÁSZTOR 3, ALBEK 4, IVANCOK 3, Tóth G. 1, Stranigg 2. Csere: Hadfi (kapus), TÓTH E. 8 (4), TÓTH N. 7, Faragó, Varga E., Schatzl N. 1, Lancz. Vezetőedző: Gyurka János
DVSC:
GABRIEL – Töpfner 1, Hámori 3, Haggerty 1, Vámos P. 3, Kácsor 3 (2), PETRUS 5. Csere: Bartulovics (kapus), Vámos M. 2, Grosch 1, Planéta 1, Costa, Jovovics 1, Füzi-Tóvízi, Csernyánszki 2 (1). Vezetőedző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása.
6. perc: 2–3, 11.p: 3–3, 14.p: 7–5, 20.p: 8–6, 24.p: 11–8, 29.p: 13–8, 30.p: 14–9, 35.p: 17–10, 40.p: 21–13, 46.p: 24–15, 49.p: 25–15, 53.p: 28–17, 59.p: 30–22
Kiállítások:
10, ill. 14 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 7/3
Gyurka János:
Arra készültünk, hogy a DVSC nagyon jól egy–egyező játékosai ne tudjanak könnyen gólt szerezni. A védekezésünkkel irányítottuk a játékot, és ebben kulcsfontosságú szerepe volt Szemerey Zsófi bravúrjainak. Ez lökést adott nekünk, és az is, hogy Tóth Niki beállt, és rögtön szélesebb lett a játékunk. Fontos volt a szerepe, hiszen átbillentünk, és már könnyebb gólokat is tudtunk szerezni. Dicséretes a kollektíva, a lányok hisznek abban, amit csinálnak, hisznek egymásban. A második félidőben tovább diktáltuk a tempót, gyors gólokat szereztünk, így tovább nőtt az előnyünk. A végjátékban kiengedtünk, ennek nem örülök, annak viszont igen, hogy szinte mindenkinek játéklehetőséget tudtunk adni. A győzelem mellett örömteli, hogy Lancz Barbora visszatért, már teljes értékű munkát végez. Az ő formába hozása is fontos feladatunk.
Szilágyi Zoltán Kifejezetten jól kezdtünk. Hátul stabilak voltunk, támadásban pedig megvoltak a helyzeteink, de nem értékesítettük ezeket. Ez később megbosszulta magát. A kihagyott helyzetek elbizonytalanítottak minket, így pedig egyre nagyobb lett a különbség. Elvesztettük a fonalat, és nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. Az átlövéseink sem működtek, és később már az egy egy elleni szituációink sem. Mosonmagyaróváron ki lehet kapni, de csalódott vagyok, mert jobb játékra számítottam, támadásban és védekezésben is. Megérdemelten nyertek a hazai, gratulálok.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KOZÁRMISLENY KA 46–23 (22–13)
Elek Gyula Aréna, 700
néző. V: Haskó, Natkai
FTC: BÖDE-BÍRÓ – MALESTEIN 5, KLUJBER 14 (2), Tomori, Edwige 3, Bölk 2, MÁRTON G. 5. Csere: Mészáros V. (kapus), Lekics 1, SIMON P. 5 (1), Kisfaludy, Cvijics 3, Hársfalvi 3, Deszpotovics 2, Bordás 1, Kovács Anett 2. Edző: Allan Heine
KOZÁRMISLENY: Wichmann – Imrei R. 1, Brettner 2, Hadnagy 2, Zsemberi 3, SCHEFFER 4, Bánfai V. 2 (2). Csere: Szabó L., Pusztai P. (kapusok), Imrei N. 1, Szatmári 1, Szabó P. 2, Grénus 3, Tobak 1, Halász 1, Jarjabka. Edző: Gyulay László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 15. p.: 10–9. 21. p.: 12–12. 38. p.: 29–14. 50. p.: 38–18
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Allan Heine:
– A válogatott feladatai miatt keveset tudtunk készülni a mérkőzésre. Az időkérés után változott a helyzet, és azt játszották a lányok, amit szeretnék, ha játszanának, olyan sebességgel, amivel tették. Hit és akarat kell a védekezéshez, és ez támadásban is meghozza a gyümölcsét.
Gyulay László: – Köszönöm a szurkolóinknak, akik itt voltak és jó hangulatot teremtettek. Az első húsz percben méltó ellenfelek voltunk. Lendületes, tudatos volt a játékunk, de a cserékkel kinyílt az olló. Ezzel nem tudtunk mit kezdeni, és egy sérülés is hátráltatta a játékot. A győri mérkőzésünkhöz hasonlítva ég és föld volt a különbség, és ilyet huszonhárom gólos vereség után ritkán mond edző, de büszke vagyok a csapatomra.

1. Győr 7 6 1 263–162 +101 12
2. FTC 6 6 234–141 +93 12
3. Mosonmagyaróvár 7 6 1 228–188 +40 12
4. Debrecen 6 5 1 182–138 +44 10
5. Kisvárda 6 3 1 2 153–164 –11 7
6. Budaörs 5 2 1 2 147–151 –4 5
7. NEKA 5 2 3 121–128 –7 4
8. Vác 6 2 4 149–175 –26 4