Női kézi NB I: a második félidei Dunaújváros már sok volt a Kisvárdának

2021.05.21. 19:04
A második félidei Dunaújváros már sok volt a Kisvárdának (Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap)
A Dunaújváros a második félidei remeklésének köszönhetően 29–23-ra legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A Kisvárda ellen mindkét pontot otthon tartó Dunaújváros az új idénytől szerződtette az NB I B-s Kozármisleny balátlövőjét, Polics Tímeát, szintén érkezik a Mlinotest Ajdovscinától a szlovén jobbátlövő, Dominika Mrmolja és a Győrtől kölcsönbe a balkezes lövő Farkas Johanna.

A szerdai Mosonmagyaróvár–MTK meccsen a fővárosiaknál Szöllősi-Zácsik Szandra részleges rotátorköpeny-szakadást szenvedett a vállában, a balátlövőre két-három hét pihenő, kezelések és gyógytorna vár, de ha minden a tervek szerint alakul, akkor június második felétől közel százszázalékos formában kezdheti el a felkészülést az olimpiára.

NŐI KÉZILABDA NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 29–23 (13–13)
Dunaújváros, 250 néző. V: Bóna, Földesi
DUNAÚJVÁROS: Babovics – Mihály P. 1, ROMÁN 4 (2), SZALAI B. 6, Nick 2, BULATH 3 (3), Kazai 2. Csere: HLOGYIK, Wéninger (kapusok), Ferenczy F. 4, Dabevszka 2, Barján, HORVÁTH G. 5, Fodor N. Edző: Vágó Attila
KISVÁRDA: Pásztor B. – Udvardi 1, Habánková 3, SZABÓ NINA 4 (1), Dombi K. 2, SISKA 6, T. MILOSEVICS 4. Csere: Mátéfi D. (kapus), Termány, Mészáros-Mihálffy 2, Soltész, Bouti, Dombi L. 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 15. p.: 5–8. 26. p.: 12–12. 29. p.: 12–13. 36. p.: 17–14. 50. p.: 23–17
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Vágó Attila: – Ismét bebizonyosodott, hogy szabálytalanságok nélkül nem lehet védekezni, és védekezés nélkül nincs kapusteljesítmény. A nyolc-tizedik perc környékén megváltozott a szemléletünk a kapunk előtt, egyből ledolgoztuk a hátrányunkat, és végül biztosan győztünk.
Bakó Botond: – A második játékrészre mentálisan és fizikailag is elfáradtunk. Látszik, hogy az elmúlt tíz napban lejátszott négy mérkőzés, a sok utazás rengeteget kivett a csapatból. Jól tartottuk magunkat, aztán egyik pillanatról a másikra elfogytunk, és olyan hibákat követtünk el, amelyek elsősorban a fáradtság számlájára írhatók.

14. Békéscsaba 23 2 2 19 548–734 –186 6
Azonos pontszám esetén idény közben az összesített gólkülönbség rangsorol, az idény végén viszont az egymás elleni eredmények. A Győr–FTC viszonylatban ez a fővárosiaknak kedvez.