Női kézi NB I: a Győr, az FTC és a DVSC is magabiztosan nyert

2023.10.25. 19:40
Emily Bölk megszórta a Kisvárdát (Fotó: Török Attila, archív)
Mindhárom Bajnokok Ligája-résztvevő csapatunk pályára lépett szerdán a női kézilabda NB I 7. fordulójában, és mindhárman hozták is a papírformát. A címvédő Győri ETO a Budaörs otthonában nyert, míg az FTC hazai pályán múlta felül a Kisvárdát, a DVSC pedig az MTK-t.

Egyik legjobbja, a nyáron érkező, de a magyar válogatott Ausztria elleni Eurokupa-meccsének hajrájában kisebb sérülést szenvedő, ezért pihenőt kapó Debreczeni-Klivinyi Kinga nélkül fogadta a Budaörs a sérülés miatt Ana Grost és Fodor Csengét, a Pánamerikai Játékokon szereplő Bruna de Paulát, illetve a francia irányítót, Estelle Nze Minkót is nélkülöző bajnoki címvédő Győrt.

A hazaiak az első percekben még borsot tudtak törni Stine Oftedalék orra alá, de 4–2 után a két magyar válogatott szélső, Szöllősi-Schatzl Nadine és Győri-Lukács Viktória góljaira építve egy 7–0-s rohamot produkált és a 13. percben már 9–4-re vezetett az ETO, amely a szünetig 11 gólra növelte a különbséget, a második félidőben pedig magabiztos játékot mutatva aratott végül tükörsima győzelmet (18–37). Rinka Duijndam 22 (!) védéssel, 50 százalék feletti hatékonysággal, a szülés után visszatérő Veronica Kristiansen pedig hét góllal járult hozzá a sikerhez.

Az FTC a 20. percben még csak 10–9-re vezetett a jól kezdő Kisvárda ellen, utána azonban fokozatosan nyílt az olló a két csapat között. Emily Bölk régen látott gólerős játékkal rukkolt ki, 11 kísérletéből 9-et gólra váltott, de a másik átlövő, Klujber Katrin sem maradt el sokkal tőle, a magyar válogatott játékos 8 góllal vette ki a részét a végül 15 gólos győzelemből. A fradi.hu beszámolója szerint a népligeti csapat felszabadultan játszva, gyönyörű gólokat elérve nyert, Angela Malestein egyszer hát mögött talált be.

Harmadik BL-résztvevő csapatunk, a DVSC egy 6–1-es sorozattal kezdett az MTK ellen, ez meg is határozta a meccs későbbi alakulását. A tízgólos győzelmet arató (39–29) Lokiban minden mezőnyjátékos betalált, a mezőny legeredményesebbje a 10 kísérletből 9-ig jutó Kácsor Gréta volt, a túloldalon Farkas Johanna 8-szor volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
MOYRA-BUDAÖRS–GYŐRI AUDI ETO KC 18–37 (9–20)
Budaörs, 900
néző. V: Benya-Hantos, Kovács K.
BUDAÖRS: Mistina – Szabó-Májer, Szekerczés 2 (1), Pálos-Bognár 2, GORILSZKA 2, Hudák E. 1, Szabó A. 2. Csere: Vártok R. (kapus), Szövérdffy-Szabadfi 1, Uhrin 1, Schneider 1, Vártok T. 2, Mlinkó 2, Gergely-Zsigmond 1, Kiss M. 1, Szép. Edző: Buday Dániel
GYŐR: DUIJNDAM – Győri-Lukács 5, RJU UN HI 6, S. Oftedal 3, Brattset 3, Haugsted 1, SZÖLLŐSI-SCHATZL 6. Csere: V. KRISTIANSEN 7 (3), Broch 2, Farkas Júlia 3, Blohm 1. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 12. p.: 4–8. 19. p.: 7–12. 25. p.: 9–16. 34. p.: 12–23. 41. p.: 12–28. 48. p.: 15–31. 56. p.: 16–34
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Buday Dániel:
– Az első bő húsz percben jól játszottunk, sajnos rengeteg ziccert hagytunk ki. Nyilván kijött a képességek közötti különbség, egy darabig tudtuk tartani a lépést a győriekkel, utána felőröltek minket.
Ulrik Kirkely: – Sok szempontból nagyon elégedett vagyok, ugyan az első tíz percben nem koncentráltunk eléggé, de a következő ötven perc olyan volt, amilyet elképzeltünk.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 40–25 (21–14)
Elek Gyula Aréna, 700
néző. V: Dáné, Marton Zs.
FTC: BÖDE-BÍRÓ – Malestein 4 (1), SIMON P. 5 (1), KISFALUDY 5, Cvijics 3, BÖLK 9, Hársfalvi 2. Csere: Mészáros V. (kapus), KLUJBER 8, Papp D. 2, Márton G., KUKELY A. 2, Edwige. Megbízott edző: Allan Heine
KISVÁRDA: TORDA – Akijama, KARNIK 5, BUCSI 6 (2), Sápi 1, Juhász G. 3, Mérai. Csere: Mátéfi (kapus), Szabó Lili, Kovalcsik 2, SISKA 4, Novak 2, Makó, Gém 1, Ajano, Kochan 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 11. p.: 7–4. 20. p.: 10–9. 25. p.: 17–10. 32. p.: 24–14. 40. p.: 30–17. 47. p.: 36–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Allan Heine:
– Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, a lányok tartották magukat az elképzelésekhez. Kukely Anna több lehetőséget kapott, főleg a csapat támadójátéka tetszett.
Józsa Krisztián: – Az első húsz perccel elégedettek lehetünk, a többivel nem. Remélem a negyedik percben megsérült Sápi Gréta megússza komoly következmény nélkül.

DVSC SCHAEFFLER–MTK-BUDAPEST 39–29 (20–14)
Debrecen,
600 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
DVSC: Bartulovic – Töpfner 3 (1), Hámori K. 1, VÁMOS P. 5, FÜZI-TÓVIZI 3, KÁCSOR 9 (1), PETRUS 3. Csere: Gabriel (kapus), Planéta 1, KELEMEN D. 3, Jovovics 1, E. JOHANSSON 3, CSERNYÁNSZKI 4 (1), Grosch 3. Edző: Szilágyi Zoltán
MTK: Győri – FARKAS J. 8 (3), Dakos, Mészáros-Mihállfy 3, Kobela 2, SZABÓ N. 4, Pelczéder 3. Csere: Porobic (kapus), Juhász E. 3, Fekete B., Poczenyik 1, SZABÓ K. 4 (1). Török L. 1. Edző: Vágó Attila
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
Szilágyi Zoltán:
– Jól kezdtük a meccset, feszesek voltunk hátul, gyors gólokat szereztünk. Az előnyünk birtokában lagymatagabbá vált a támadójátékunk és a védekezésünk is, ezt az MTK jól használta ki. A második félidei védekezésünkkel nem voltam elégedett, viszont annak örülök, hogy hiányzóink ellenére magabiztosan nyertünk
Vágó Attila: – Az első tíz-tizenöt percben nem volt meg a támadójátékunk tempója, emiatt sok volt a technikai hiba, s ezt kihasználva komoly előnyt szerzett a DVSC. A félidő hajrájára sikerült felpörögnünk, s annak örülök, hogy akadtak jó periódusaink, s azok a játékosok is bizonyítani tudtak, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak.

1. Győr 8 7 1 300–180 +120 14
2. FTC 7 7 274–166 +108 14
3. Mosonmagyaróvár 8 7 1 263–208 +55 14
4. Debrecen 7 6 1 221–167 +54 12
5. Budaörs 7 3 1 3 194–213 –19 7
6. Kisvárda 7 3 1 3 178–204 –26 7
7. Vác 7 3 4 177–201 –24 6
8. Dunaújváros 6 3 3 157–186 –29 6