Női kézi NB I: a Fehérvár az újonc elleni sikerrel szerezte meg első győzelmét

D. S. B.D. S. B.
2023.10.29. 20:26
Afentaler Sára 10 góljával a Fehérvár vezére volt a Kozármisleny elleni siker alkalmával (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Az újonc Kozármisleny ellen szerezte meg idénybeli első győzelmét a női kézilabda NB I-ben az Alba Fehérvár, amely könnyedén nyert 33–22-re az élvonal 7. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A hat mérkőzés után egy döntetlennel és öt vereséggel álló házigazda nem sok esélyt adott a másodosztályból feljutó baranyaiaknak, akik csak az első percekben tudtak egyenrangú ellenfelek lenni, 4–4 után viszont meglódultak Utasi Lindáék, akik a szünetre 18–10-re növelték előnyüket, végül magabiztos játékkal szerezték meg idénybeli első győzelmüket.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiaktól a 12 lövésből 10 gólt szerző Afentaler Sára volt.

A Fehérvár sikerével már csak az MTK nem nyert még a 2023–2024-es idényben.