Női kézi NB I: a Budaörs legyőzte, s megelőzte a Fehérvárt

2022.12.10. 19:40
Nagy ünneplés vette kezdetét Budaörsön (Fotó: Moyra-Budaörs)
A női kézilabda NB I 6. fordulójában a Moyra-Budaörs 32–26-ra legyőzte az Alba Fehérvár együttesét, a Vác 26–20-as sikert aratott a Kisvárda ellen.

A budaörsi együttes már a mérkőzés elején átvette az irányítást, s viszonylag hamar el is húzott az Alba Fehérvártól – a hazaiak a szünetben hat góllal vezettek. A második félidőben volt olyan periódus, amikor három gólra is feljöttek a fehérváriak, végül azonban nem jött össze a fordítás.

A hajrában ismét növelte az előnyét a Budaörs, s 32–26-ra meg is nyerte az összecsapást – a sikernek köszönhetően a csapatok helyet cseréltek a tabellán.

A szombati játéknap másik mérkőzésén nem született meglepetés, a Vác 26–20-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Kisvárdát.

NŐI NB I
MOYRA-BUDAÖRS–ALBA FEHÉRVÁR KC 32–26 (17–11)

Budaörs, 593 néző. V.: Bócz, Wiedemann
BUDAÖRS: Vártok R. – Szabó-Májer 3, Szekerczés 2, PÁLOS-BOGNÁR 7 (2), Gorilszka 2, HUDÁK 6, TÓTH M. 5.
Csere: Varjas-Sipeki (kapusok), Szabadfi, Gergely-Zsigmond, Braun 1, Mlinkó 2 (1), Schneider 1, Smid 1, Vártok T. 2
Edző: Buday Dániel
FEHÉRVÁR: Pijevic 1 – Zrnic 4 (4), Boldizsár 1, Szmbatjan 3, VARGA E. 6, Utasi 3, Takó
Csere: Tóth Nikolett (kapus), Kocsis B. 1, Sztosics 2, Ohjama, AFENTALER 5 Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 6–2. 12. p.: 9–3. 18. p.: 12–5. 23. p.:15–6. 27. p.: 15–9. 36. p.: 18–15. 40. p.: 21–16. 45. p.: 22–18. 50. p.: 26–18. 56. p.: 28–22.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Buday Dániel:
– Tartottunk ettől a mérkőzéstől, mert hosszú volt a szünet és nem tudtuk, hogyan reagáljuk le az új helyzetet, de jól játszottott a csapatom, végig taktikusan kézben tartottuk a mérkőzést. Nem volt annyira egyszerű, mint amennyire az eredmény mutatja, de örülünk a sikernek és tesszük tovább a dolgunkat.
Józsa Krisztián: – A leggyengébb produkciót nyújtottuk idén, nagyon sokat készültünk erre a fontos mérkőzésre, de egyszerűen sem támadásban, sem védekezésben nem tudtuk hozni az elvárható minimum szintet, így nagyon hamar eldőlt a mérkőzés. A második félidőben volt sanszunk visszajönni, de kulcsszituációkban hibáztunk, így nem volt kérdés, ki nyeri a meccset.

PRAKTIKER VÁC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 26–20 (13–8)
VÁC, 350
néző. V: Dáné, Marton.
VÁC: Pásztor 1 – Bánfai 1, Kurucz 4, Kovalcsik, Helembai 5, Marincsák 1, Schatzl Natalie 3. Csere: Csizmadia (kapus), Kuczora 8 (4), Pálffy 2, Bencsik 1. Edző: Herbert Gábor.
KISVÁRDA: Graovác – Akijama 7 (5), Karnik 2, Sápi, Juhász G. 6, Bouti 4, Mérai 1. Csere: Mátéfi (kapus), Sztamenics, Siska, Radojevics, Trúnková, Habánková, Udvardi. Edző: Bakó Botond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 14. p.: 5–3. 16. p.: 7–4. 23. p.: 10–6. 29. p.:13–8. 35. p.: 14–11. 40. p.: 18–11. 49. p.: 20–14. 51. p.: 23–15. 58. p.: 25–19.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Herbert Gábor: – A héten sok problémával küzdöttünk, de végig azt sulykoltam a lányokba, hogy az ellenfelünk biztosan mindenre felkészül. Még engem is meglepett, mennyire fegyelmezett volt a csapatom. Nyolc emberünk feküdt otthon betegen, de olyat még nem láttam edzői pályafutásom alatt, ahogy ezúttal a többi tizenegy lány összefogott.
Bakó Botond: – Egy csapat erejét az mutatja meg, hogy nehéz helyzetekben mekkora az összefogás, a motiváció, és ebből mekkora erőket tudnak mozgósítani. Nálunk ez most nem volt megfelelő. Csalódást keltően kézilabdáztunk. Amíg nem hisszük el, hogy meg tudjuk oldani az egyéni és csapatfeladatokat, addig nehéz dolgunk lesz.

1. Győr 9 9 289–195 +94 18
2. FTC 6 6 192–135 +57 12
3. Debrecen 8 6 2 240–200 +40 12
4. Mosonmagyaróvár 7 5 2 226–192 +34 10
5. Dunaújváros 8 4 2 2 215–228 –13 10
6. Vác 6 4 2 156–160 –4 8
7. Budaörs 6 3 3 149–162 –13 6
8. Fehérvár 7 2 1 4 178–206 –28 5