Női kézi NB I: a Budaörs bravúros győzelmet aratott Siófokon

I. SZ.I. SZ.
2021.09.30. 19:38
Szabadfi Ágnes öt gólt szerzett Siófokon (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A Budaörs remek második félidei teljesítményének köszönhetően 29–24-re győzött a Siófok vendégeként a női kézilabda NB I egyetlen csütörtöki mérkőzésén. A Budaörs a szünetben még kétgólos hátrányban volt, de a második félidő első 9:48 percében nem kapott gólt, és az ezalatt szerzett hat találatával gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést.

A Budaörs legeredményesebb játékosa a hatgólos Schneider Éva volt, Szabadfi Ágnes öt találatig jutott. A somogyiaknál Simona Szarková és Wald Kíra is hat gólt szerzett.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 24–29
(14–12)
Siófok, 350 néző. Vezette: Réti, Szedmák
SIÓFOK: Csapó Kincső – Böhme 1, Kiss N. 1, Lakatos R., Jezic 2, SZARKOVÁ 6 (2), WALD 6. Csere: Vojnovic (kapus), Lapos, Holta 4 (1), Janjusevics, Puhalák, Sirián 2, Such 2. Edző: Danyi Gábor
BUDAÖRS: VARJAS-SIPEKI – Szabó-Májer, Hajduch 1, J. Agbaba 4, J. JOVOVICS 4, SZABADFI 5, Pálos-Bognár 2. Csere: VÁRTOK (kapus), TÓTH M. 4, SCHNEIDER 6 (4), Szalai-Szita 1, Horváth L. 2 (1), Nagy L. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–0. 16. p.: 5–5. 23. p.: 9–10. 37. p.: 14–17. 42. p.: 15–20. 55. p.: 21–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5
Danyi Gábor:
– Csalódott vagyok, nem ezt vártam. Bizonyos helyzetekben a támadójátékunk annyira nem működött, amire nem gondoltam volna, ennek semmi előjele nem volt. Az a csapat, amelyik nyolc-kilenc üres kapus helyzetből nem talál be, hanem eladja a labdát, az nem is érdemel győzelmet. Bizonytalanok és kishitűek voltunk.
Buday Dániel: – Nehezen lendültünk bele, arra törekedtünk, hogy kicsit megfogjuk a hazaiak tempóját. Az első félidő közepén sikerült rendezni a sorokat, védekezésben és kapusteljesítményben is feljavultunk. Fegyelmezetten, jól játszottak a lányok.

1. FTC 4 4 137– 97 +40 8
2. Győr 3 3 111– 78 +33 6
3. Debrecen 3 3 89– 68 +21 6
4. Vác 3 2 1 83– 69 +14 4
5. Dunaújváros 3 2 1 80– 75 +5 4
6. Kisvárda 3 2 1 87– 87 0 4
7. Budaörs 4 2 2 93–108 –15 4
8. Mosonmagyaróvár 3 1 1 1 94– 96 –2 3