Női kézi NB I: 45 gólt dobott a Siófok, az Érd nyert Kisvárdán

N. T., V. J., K. Zs.N. T., V. J., K. Zs.
2021.01.30. 19:50
Munkában a sárga mezes siófokiak védelme (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Fehér Gábor)
Az éllovas Siófok 45–30-ra győzött az Alba Fehérvár vendégeként, míg az Érd egy másodperccel a vége előtt lőtt góllal nyert 22–21-re Kisvárdán a női kézilabda NB I szombati játéknapján. Korábban megírtuk: a Vác hazai pályán öt góllal verte a Dunaújvárost.

Váci változások

A mérkőzés szünetében a váci klub elnöke, Kirsner Erika interjút adott az M4 Sportnak, s elmondta, a terveik között szerepel, hogy a következő idényben a DVSC-hez távozó Szilágyi Zoltán után újra Németh András üljön le a kispadra, maga mellé véve egy fiatal edzőt, aki a későbbiekben egymaga viheti tovább a csapatot.

Kirsner emellett szót ejtett a keret átalakulásáról is: a szélső Szanja Radoszavljevics biztosan távozik, az utódját hamarosan bejelentik – emellett belső posztokon is biztosan lesz változás.

Kiss-Walfisch Mercédesz, aki tíz gólig jutott, 59:59-nél dobta az érdiek győztes gólját Kisvárdán.

Korábban megírtuk: a Vác–Dunaújváros meccsen a DKKA korán azt a taktikát választotta, hogy kapus nélkül, hét mezőnyjátékossal támad, és nemsokára a váciak is ezt a formációt választották.

Kétgólos vendégvezetéssel zárult az első félidő, de a másodikban a hétemberes támadást már nem alkalmazta ilyen sikeresen a Dunaújváros: sorozatban kapta az üres kapus gólokat, el is lépett öt góllal a Vác. Ekkor a vendégek feladták az addigi taktikájukat, de már nem tudták visszahozni a mérkőzést.

NŐI KÉZILABDA NB I
VÁCI NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 34–29 (16–18)
Vác,
zárt kapuk mögött. V: Medve, Südi
VÁC: Bukovszky – DIÓSZEGI 5, Hámori 3, Lakatos R. 1, HELEMBAI F. 5, Kácsor 3, Radoszavljevics 2. Csere: Bálint A. (kapus) 1, Szabó Laura 7 (5), Bárdy 1, ARON 6, Szeberényi, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
DUNAÚJVÁROS: Babovics – Mihály P., Barján 1, Bulath 5 (2), Nick 2, FERENCZY F. 8, Schatzl Natalie 1. Csere: Hlogyik, Wéninger (kapusok), Szalai B. 3, Dabevszka 2, HORVÁTH G. 4, Kazai 1, Román 2 (1). Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–2. 18. p.: 8–9. 22. p.: 12–11. 27.p.: 13–16. 32. p.: 16–19. 39. p.: 24–19. 48. p.: 28–24. 54. p.: 30–25
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Szilágyi Zoltán:
– Büszke vagyok a csapatomra, mert a meccs előtt és közben is akadtak gondjaink. Jó védekezéssel kezdtünk, ám a szünetig nem tudtuk kezelni az ellenfél hét a hat elleni támadásait. Ezt a folytatásra rendeztük, és egy nagyon jó periódussal el tudtunk húzni. Ezután az előnyünket jó csapatmunkával, taktikus játékkal meg tudtuk őrizni.
Vágó Attila: – Vegyes érzelmeim vannak, mert jól kézilabdáztunk, de sajnos ezért nem adnak pontot. Mindkét játékrészt rosszul indítottuk. Az elsőben még meg tudtuk fordítani a három-négy gólos hátrányunkat. A második félidőben gyorsan elolvadt a vezetésünk, és a Vác nagyobb előnyt szerzett. A játékvezetők kihasználhatták volna a technikai lehetőséget és néhány kétes szituációt visszanézhettek volna.

ALBA FEHÉRVÁR KC–SIÓFOK KC 30–45 (17–23)
Székesfehérvár,
zárt kapuk mögött. V: Őri, Pozdena
FEHÉRVÁR: Pijevic – TÖPFNER 5, AFENTALER 10 (1), TRISCSUK 5, Bardi 1, Boldizsár 2, Szarka A. 1. Csere: Dányi 1 (kapus), Rózsás 2, Szabó-Májer 1, Varga E. 1, Háfra L. 1, Gyöpös. Edző: Józsa Krisztián
SIÓFOK: Szikora – Böhme 3, Niombla 1, Tomori, JEZIC 7, HORACEK 5, HÁRSFALVI 7. Csere: Csapó Kincső, Mistina F. (kapus), TÓTH G. 6 (3), Mazák-Németh Cs. 1, KISS N. 9 (1), Lapos, Such 5, Juhász F. 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–5. 12. p.: 8–9. 18. p.: 10–12. 24. p.: 13–18. 28. p.: 15–21. 34. p.: 17–25. 40. p.: 21–31. 46. p.: 24–35. 52. p.: 28–38
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4
Józsa Krisztián:
– Védekezésben nem tudtuk megnehezíteni a Siófok dolgát, egyáltalán nem sikerült felvenni a versenyt dinamikában és sebességben. Hiányoztak a megállító szabálytalanságok a játékunkból. Támadásban akadtak jó megmozdulásaink, ha teljes a keretünk szorosabb mérkőzést játszhatunk volna, de ebben most ennyi volt.
Zdravko Zovko: – Fontos volt, hogy hatvan percig magas ritmusban és gyorsan játsszunk. Az eredmény már-már a kosárlabdához hasonló.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ÉRD 21–22 (11–11)
Kisvárda,
zárt kapuk mögött. V: Nagy F., Túróczy
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – UDVARDI 4, Habánková 2, Bouti 1, Dombi L. 3, Siska 1, Milosevics. Csere: SZABÓ NINA 8 (6), Mihálffy 1, Termány, Dombi K., Soltész 1. Edző: Bakó Botond
ÉRD: GYÖRKÖS – Király R. 1, Mód 2, Horváth D., KISS-WALFISCH 10 (1), Paróczy 2 (1), Fekete B. 2. Csere: Győrffy (kapus), KOPECZ 3, Szabó K., CSÁKI L. 2, Sztankovics, Mézes. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–3. 20. p.: 6–8. 26. p.: 9–11. 35. p.: 13–11. 49. p.: 19–16. 54. p.: 21–18. 59.p.: 21–21
Kiállítások: 8 ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill., 4/2
Bakó Botond:
– Megpecsételte a sorsunkat, hogy az utolsó öt percben nem tudtunk gólt szerezni, a támadójátékunk egyáltalán nem működött. Csalódottak vagyunk, hiszen ennél sokkal jobb teljesítményre vagyunk képesek.
Horváth Roland: – A Kisvárda jó csapat, itt nyerni mindig nagy eredmény. A döntetlen talán igazságosabb lett volna, de persze boldogok vagyunk, hogy két pontot szereztünk. Nagyon ránk fért ez a siker!

1. Siófok 14 11 3 457–352 +105 22
2. FTC 10 10 349–211 +138 20
3. Győr 9 9 317–172 +145 18
4. Mosonmagyaróvár 9 8 1 259–241 +18 16
5. Vác 13 8 5 374–369 +5 16
6. Debrecen 10 7 3 302–261 +41 14
7. MTK 10 7 3 318–303 +15 14
8. Fehérvár 12 4 8 317–380 –63 8