Női kézi NB I: 19 góllal nyert a Mosonmagyaróvár a Siófok ellen

2021.10.29. 18:55
Megsemmisítő verséget szenvedett idegenben a Siófok (Fotó: Csapó Balazs)
A Motherson Mosonmagyaróvári KC 48–29-re győzte le a Siófok KC-t a női kézilabda NB I pénteki játéknapján, míg a Dunaújváros 29–26-ra nyert az Érd ellen.

Nem tartogatott túl sok izgalmat a Siófok mosonmagyaróvári vendégjátéka pénteken, a hazaiak már a szünetben nyolc góllal vezettek. A folytatásban aztán teljesen szétestek a siófokiak, míg a Mosonmagyaróvár támadójátéka ellenállhatatlan volt, s 48–29 lett a vége.

A győztesek már a negyedik helyen állnak a tabellán, míg az idényt gyengén kezdő Siófok csak a kilencedik.

A játéknap második meccsén az Érd hiába vezetett eggyel a szünetben a Dunaújváros ellen, végül 29–26-ra a vendégek nyertek.

KÉZILABDA
NŐI NB I

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC–
SIÓFOK KC 48–29 (23–15)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Őri, Pozdena.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Mihály P. 2, Lancz 3, PÁSZTOR N. 4, KONECNÁ 1, TÓTH G. 8, Stranigg Zs. 4 (1). Csere: Mistina K. (kapus), TÓTH ESZTER 10 (5), ASZANIN 6, KOVÁCS P. 3, HAJTAI 6, Csekő 1, Török R. Edző: Gyurka János
SIÓFOK: Csapó Kincső – SUCH 6, Janjusevics 3, Szarková 2 (1), Jezic 1, Holta 6 (1), Wald 1. Csere: Herczeg, Vojnovic (kapusok), Lakatos R. 1, Sirián 2, Kiss N. 1, Debreczeni-Klivinyi, PUHALÁK 6. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 7. p.: 3–4. 12. p.: 8–6. 16. p.: 11–9. 20. p.: 13–10. 24. p.: 16–12. 35. p.: 28–17. 41. p.: 35–19. 45. p.: 38–22. 55. p.: 44–27. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/2
Gyurka János: – Az volt a célunk, hogy a debreceni vereség után megtaláljuk önmagunkat, ami szerencsére megtörtént. Kicsit még engem is meglepett a játékunk, elsősorban az, hogy milyen hatékonyan védekeztünk és támadtunk. Próbáltunk nagy iramban kézilabdázni, olyan tempót diktálni, ami számunkra kedvező volt, a vendégek pedig nem igazán bírták.
Danyi Gábor: – Nehéz ilyen nagy vereség után bármit mondani, hiszen a hazaiak csapatként, egyénileg, támadásban és védekezésben is kétszer olyan jól teljesítettek, mint a mi csapatunk. Az első percek után nem erre számítottam, de később kiderült, hogy ennek a játéknak a védekezés, az ütközések olyan elemei, amelyek nélkül nem lehet sikeresen szerepelni.

ÉRD–DUNAÚJVÁROSI KKA 26–29 (15–14)
Érd, 600
néző. V: Paska, Vastag
ÉRD: Györkös – Csáki 1, MÓD 4, Szabó Kitti 8 (8), PARÓCZY 6, Kopecz 2, Pécsi. Csere: Hadfi, Kántor (kapusok), Horváth D., Vukajlovics 3, Kiss D. Zs., Fekete B. 2, Sztankovics, Abilda. Edző: Horváth Roland
DKKA: Bartulovic – Kukucska 3, Borgyos 3, SZALAI B. 4, Weisheitel, BULATH 8 (5), KAZAI 7. Csere: Wéninger (kapus), Polics 1, Matucza 1, Farkas Johanna 2, Mrmolja, Sustková. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–3. 13. p.: 4–6. 17. p.: 7–9. 24. p.: 12–10. 37. p.: 16–17. 45. p.:21–21. 50. p.: 22–25. 58. p.: 25–29.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 10/8, ill. 5/5
Horváth Roland:
– Nagyon sajnálom, mert egy-két játékosom alig kézilabdázott. Meg lehetett volna nyerni ezt a mérkőzést, mert nagyon szépen küzdöttek a lányok, csak azok a szituációk, amiket megbeszéltünk, sok esetben hiányoztak ahhoz, hogy győzni tudjunk.
Vágó Attila: – Nagyon nehéz meccs volt, nem is tudom, hol nyertük meg. Talán azzal, hogy küzdöttünk, volt szíve és tartása a csapatnak, de rosszul játszottunk, nem volt egy közönségszórakoztató találkozó, inkább a küzdőszellem dominált. Annak örülök, hogy mínuszról meg tudtuk fordítani a mérkőzést és rutinosan lehoztuk a végjátékot.