Női kézi NB I: 11 gólt eltüntetett a Győrrel szembeni hátrányából az FTC

2022.04.29. 19:40
Megkezdődött a Ferencváros női kézilabdacsapatának bajnoki hajrája, melyben a Győri Audi ETO-val verseng a bajnoki címért: az FTC 11 góllal, 34–23-ra kiütötte a Kisvárdát, ezzel javított a gólkülönbségén. A Vác szoros mérkőzésen, 34–31-re győzött Budaörsön.

Nagyszerűen kezdett a Ferencváros, nem zavarta meg a játékosokat, hogy nem a nézőtéren helyet foglaló Elek Gábor – aki az Győr elleni összecsapáson összeszólalkozott Ambros Martínnal, ezért őt és az ETO vezetőedzőjét is eltiltották két bajnokira –, hanem Duleba Norbert áll a pálya szélén. Ráadásul Alicia Stolle és Szöllősi-ZácsikSzandra sem állt rendelkezésre, Emily Bölk pedig egyhetes betegeskedés után tért vissza.

Nem csoda, hogy az első negyedóra végén másodszor kért időt a Kisvárda vezetőedzője, Bakó Botond, hiszen a Ferencváros ekkor már 9-cel, majd a szünetben 12 góllal vezetett.

A IX. kerületiek a második félidőt elrontották, csökkent a csapatok közti különbség, de így is nyertek 34–23-ra. Klujber Katrin 9, Hársfalvi Júlia 5 gólt szerzett. Nagy veszteség a Fradinak, hogy Tóth Nikolett megsérült, meghúzták a bal vállát.

Mint ismert, az FTC április 14-én a bajnokság 22. fordulójában 29–24-re legyőzte az ETO-t , így a két csapat között a végeredményről az összgólkülönbség dönt, amennyiben azonos pontszámmal állnak majd 26 fordulót követően. A várdaiak elleni győzelemmel a zöld-fehérek 69 gólosra csökkentették hátrányukat a Győrrel szemben, amelynek kettővel kevesebb mérkőzése van hátra.

Négy évvel ezelőtt hasonló körülmények között dőlt el az aranyérem sorsa, akkor eggyel volt jobb az ETO gólkülönbsége.

KÜZDELEM A BAJNOKI CÍMÉRT
1. Győr 24 23 1 750–500 +250
46
2. FTC 22 21 1 628–447 +181
42
Pontazonosság esetén az MTK és a Szombathely elleni hazai, valamint az Érd elleni idegenbeli mérkőzések gólkülönbsége nem számolható a tabellában.

KISVÁRDA:
Sulega – Bouti, Mészáros-Mihálffy 2, KARNIK SZ. 6 (2), Siska, Dombi L. 4, Mérai. Csere: LESKÓCZI (kapus), Udvardi 2, RADOJEVICS 8 (6), Juhász G. 1, Sztamenics, Dombi K., Makkai. Edző: Bakó Botond
FERENCVÁROS: Janurik – Kovács Anett 1, KLUJBER 9 (4), Szucsánszki 1, EDWIGE 4, BÖLK 4, HÁRSFALVI 5. Csere: Suba (kapus), Csiszár-Szekeres, Tóth Nikolett 2, Kisfaludy 1, GRBICS 2, Márton G. 2, Malestein 3, Simon P. Megbízott edző: Duleba Norbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–5. 12. p.: 3–10. 18. p.: 6–14. 25. p.: 9–17. 36. p.: 9–24. 40. p.: 11–27. 49. p.: 16–29. 54. p.: 18–34
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 4/4
Bakó Botond: – Az első félidőben gyakorlatilag kivégzett bennünket a Ferencváros, ekkor egy jó momentumunk sem volt. Leskóczi Boglárka teljesítménye a szünet után feljavult, kiemelkedő teljesítményt nyújtott, illetve taktikailag is újítottunk, ami bejött. Más ellenfelekkel szemben ezek az erények eredményre vezethetnek. Az utolsó húsz percben látottakra lehet építeni, és bízom a sérültek felépülésében is.
Duleba Norbert: – Nagyon erős első félidőt produkáltunk támadásban és védekezésben is. Ez a szünet után visszaütött, a második félidő közepétől fáradni kezdtünk, sokat kellett cserélni, és ezt a Kisvárda nagyon szépen kihasználta.

MOYRA-BUDAÖRS–VÁCI NKSE 31–34 (15–17)
Budaörs, 200
néző. Vezette: Horváth P., Marton
BUDAÖRS:
Vártok – Szabó-Májer 2, Schneider 4 (2), Mlinkó 4 (1), Szabadfi, JOVOVITY 10 (1), Tóth M. 1. Csere: Varjas-Sipeki, Sass (kapusok), Smid, Palotás 1, J. AGBABA 5, Szalai-Szita 2, Nagy L., Braun 2. Edző: Buday Dániel
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 2, HÁMORI 7, KUCZORA 6 (4), Helembai F., KÁCSOR 8, Schatzl Natalie 2. Csere: Bukovszky (kapus), Ballai B. 4 (2), Grosch 3, Szondi 2, Kovalcsik, Ferenczy F., Aron. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 4–9. 18. p.: 7–12. 23. p.: 10–13. 33. p.: 16–19. 38. p.: 20–23. 45. p.: 23–26. 52. p.: 28–29. 57. p.: 29–33
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6
Buday Dániel: – Dicséret illeti a csapatomat, mert három meghatározó játékosom sérülés miatt nem állt rendelkezésre, ennek ellenére jól küzdöttek, akik lehetőséget kaptak és időnként jól játszottunk. Megvannak a gyermeteg hibáink, de újoncként tisztességgel helytálltunk.
Ottó Katalin: – Tulajdonképpen szenvedve szereztük meg a győzelmet, de ennek is ugyanúgy örülünk, mint minden egyes pontszerzésnek.