Nem szerencse – tizenharmadszor nyert kupát a Győri ETO

2018.04.01. 16:20
Nycke Groot próbálja átlőni az érdi falat (Fotó: Földi Imre)<br />
A Győri Audi ETO KC 27–23-ra nyert az Érd ellen a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében, ezzel 13. alkalommal hódította el a trófeát.

TÖRÖK BÓDOG NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, DÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 27–23 (12–13)
Papp László Sportaréna, 7000
néző. V: Bács, Bóna
GYŐR: Grimsbö – Bódi 1, GROOT 6, GÖRBICZ 7 (6), Broch 1, Amorim 2, Puhalák 3. Csere: Kiss É. (kapus), Hansen 1, Althaus 1, GONZÁLEZ 4, Knedlíková 1. Edző: Ambros Martín
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 6 (5), Kisfaludy, Signaté 3, A. Bulatovics 2, Roberts 2, Lassource 1. Csere: Foggea (kapus), KISS N. 5, Tóth G. 2, Szabó L. 1, Gávai 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 14. p.: 5–5. 23. p.: 10–10. 37. p.: 16–19. 45. p.: 21–19. 53. p.: 23–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/5
Ambros Martín:
– Nagyon örülök a győzelemnek, büszke vagyok rá, hogy megnyertük a kupát, és büszke vagyok a szurkolóinkra is. Nehéz volt tavaly tizenkét győzelem után elveszíteni a döntőt, annál jobb érzés volt idén ismét megnyerni. Két ilyen jó csapattal szemben, mint tegnap az FTC, és ma az Érd.
Szabó Edina: – Gratulálok a Győrnek, gondoltuk, lehet esélyünk a győzelemre. Sokáig jól tartottuk magunkat, remek volt a hangulat a csarnokban, de most van bennem kis hiányérzet. Jobb csapattól kaptunk ki, remélem, tanultunk belőle. Holnap értékesebb lesz ez az ezüst, de most még szomorú vagyok.

Nem sokan lehettek a kézilabdát ismerők között, akik a lelkük mélyén nem gondoltak volna biztos győri kupagyőzelemre. Miután szombaton az elődöntőben az ETO nyert a Ferencváros ellen, roppant nyugodtan várhatta az Érd elleni döntőt.

Az Érd azonban úgy gondolta, hogy akár a kupát is hazaviheti, és rendkívül erős motivációval vetette bele magát a küzdelembe. Mire a Győr felocsúdhatott, már három góllal vezettek a Pest megyeiek, és a 18. percig vezettek is (8–9). Ez a koncentrált lelkesedés nem tetszett a zöld-fehéreknek, de lassan-lassan összeszedték magukat, és elsősorban a feljavult védekezés miatt a 26. percben már náluk volt az előny. Szabó Edina erős koncentrációt kért az utolsó öt percre, és a szavai nyitott fülekre találtak. Az utolsó percek ugyanis az Érdé voltak, és a heteseket kíméletlen magabiztossággal értékesítő Krpezs-Slezák góljával előnnyel vonultak pihenőre (12–13).

A második félidőben is robogtak az érdiek, és annyira küzdöttek, hogy a 39. percben már három góllal elhúztak (16–19). A Győr viszont azért Győr, mert akkor rázza meg magát, amikor a legjobban kell. Görbicz kötélidegzettel dobálta be a heteseket, és öt gólt szerzett az ETO egyhuzamban, ezzel a félidő közepére már elérhető közelségbe került a kupagyőzelem (21–19).

Az Érd még egyszer összeszedte magát, és nagy akarattal kiegyenlített, de 23–23 után Ambros Martín időt kért az 54. percben, és ettől kezdve már csak győri gólt láthatott a Papp László Budapest Sportaréna közönsége. Az érdiek elfáradtak, a sérülésektől tizedelt ETO viszont négyszer is betalált, és megérdemelten szerezte meg a Magyar Kupát. 27–23

Ezzel a Győr a 13. kupagyőzelmét könyvelhette el, amivel már egyedül vezeti az örökranglistát a Ferencváros és a Vasas előtt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Győri ETO nyerte a kupát, immár 13. alkalommal. 27–23
60. perc:
Még egy hetes a végére a Győrnek. Görbicz biztosan bedobta. 27–23
59. perc:
Belemenés Lassource-nál, eldőlt.
59. perc: González
szép csel után bedobta a bal alsóba. 26–23
58. perc: Győri időkérés.
58. perc:
Ha a Győr belövi, alighanem megnyeri a kupát.
57. perc:
Nem találta a rést az Érd a győri védőfalon, és el is vesztették a labdát.
57. perc: Érdi időkérés.
56. perc:
Lépéshiba Robertsnél, gyorsan indult a Győr, Görbicz lövését viszont Janurik védte.
56. perc: Groot
remek passzát Althaus lőtte a bal alsóba. 25–23
55. perc: Tóthnál
láttak belemenést, fontos pillanatban támadhatott kétgólos előnyért az ETO.
55. perc:
Megint Groot jutott át a védőfalon, és megint belőtte. 24–23
54. perc: Győri időkérés.
53. perc: Kiss Nikolett
emelkedett magasra, és a lövése bement a bal alsóba. 23–23
53. perc: Groot
kígyózott át a védelmen, és remekül lőtt a léc alá. 23–22
52. perc: Tóth
lövése mellé szállt.
51. perc: Althaus
vonalra lépett, nem adták meg a gólját.
51. perc: Kiss Nikolettnek
használt az edzői szó, és szép góllal egyenlített. 22–22
51. perc: Érdi időkérés.
50. perc:
Nem mentek sokra a győriek a támadásukkal, az egyenlítésért jöhetett az Érd.
49. perc: Tóth
lövését védte Kiss Éva, de maradt a labda az Érdnél. és Bulatovics távoli lövésével szépítettek is. 22–21
48. perc:
A hetest Görbicz a bal fölsőbe lőtte. 22–20
48. perc:
Heteshez jutott a Győr, ráadásul Lassource-ot ki is állították.
47. perc:
Az érdi támadás végén Tóth találta el a kapufát.
46. perc: González
lőtt mellé, de a bírók nem láttak szabálytalanságot.
45. perc: Lassource
harcolt ki hetest, pedig már majdnem passzív miatt vették el a labdát. A hetest Krpezs-Slezák biztosan belőtte. 21–20
45. perc:
Megint hibázott támadásban az Érd, Görbicz pedig a bal szélről nagy gólt lőtt. 21–19
44. perc:
Most nem tud mit kezdeni a nyitott védekezéssel az Érd, González révén pedig fordított a Győr. 20–19
43. perc: González
került helyzetbe, majd a blokkon megpattantó labda Foggea kezéről jutott a hálóba. 19–19
41. perc:
Támadó szabálytalanságok után újra jöhetett az Érd, majd Roberts elhamarkodottan a blokkba lőtt.
41. perc: Görbicz
ezúttal a kapu közepébe pattintott. 18–19
40. perc: Roberts
ezúttal a kapufát találta el, és bánta is, mert az ellentámadásból hetest kapott a Győr.
39. perc: Groot
tört be, és kapott egy hetest, mert visszahúzták. A hetest Görbicz a bal alsóba lőtte. 17–19
39. perc: Roberts
nagy csellel került helyzetbe, és háromgólos előnyhöz juttatta az Érdet. 16–19
38. perc:
Labdát szerzett az Érd, de szinte pillantok alatt eladta, csakhogy Görbicz ziccerét védte Foggea.
37. perc:
Belemenés miatt jöhetett az Érd, de Lassource elrontotta a ziccert, merthogy Kiss Éva védett.
36. perc:
Hetest kapott az Érd, amelyet Krpezs-Slezák ezúttal is belőtt. Már a negyediket hetesből. 16–18
35. perc:
Úgy tűnt, Bulatovics labdát szerez, de Broch kikapta a kezéből, és a ziccert nem hibázta el. 16–17
35. perc:
Már-már elvették a labdát az Érdtől, amikor Szabó Laura három védő között betört, és gólt szerzett. 15–17
34. perc:
Potyognak a gólok, Bódi maradt bántóan egyedül a jobb szélen, és ügyesen pattintott a hálóba. 15–16
33. perc: Signaté
vette észre a rést a győri védőfalon, és belőtte. 14–16
33. perc: Groot
került helyzetbe, és szépen kihasználta a lehetőséget. 14–15
32. perc:
A hetest Krpezs-Slezák a kapu bal oldalába lőtte. 13–15
32. perc:
Hetes és kiállítás a másik oldalon is, ezúttal Amorim ment ki.
32. perc: A hetest Görbicz a jobb alsóba lőtte. 13–14
32. perc: Amorim
betört, Kiss Nikolett visszahúzta, két perc és hetes.
31. perc: Kiss Nikolett
eredményes átlövése után már két góllal vezet az Érd. 12–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, nagyon kapar az Érd, és egy góllal vezet. 12–13
30. perc: Signaté
tört be, és kiharcolt egy hetest. A hetest Krpezs-Slezák a jobb fölsőbe vágta. 12–13
29. perc: Amorim
lövését védte Janurik, majd gyorsan labdát vesztett a Győr.
29. perc: Győri időkérés.
28. perc: Tóth
vette észre, hogy nem figyelnek rá, és Grimsbö lába között lőtt a hálóba. 12–12
27. perc: Knedlíková
került helyzetbe, de vonalra lépett.
27. perc: Roberts
lövését védte Kiss Éva.
26. perc: Érdi időkérés.
26. perc: Kiss
lőtt elhamarkodottan, de nem tudott kétgólos előnyt szerezni a Győr, mert Janurik védett.
26. perc: Puhalák
viszont nem, szépen pörgetett a hálóba. 12–11
25. perc:
Elkapkodott győri támadás után Krpezs-Slezák lőhetett ziccert, de kihagyta.
25. perc: Signaté belőtte magát, ezúttal jó messziről talált a bal alsóba. 11–11
24. perc: Knedlíková
kapta a labdát magányosan a jobb szélen, és be is lőtte, ahogy kell. 11–10
23. perc: Signaté
emelkedett föl, és ravasz lövése után a győri hálóban táncolt a labda. 10–10
23. perc: Megint Groot
volt eredményes szép betörés után. 10–9
22. perc: Broch
ziccerben a lécre pattintott, az ellentámadásból viszont Gávai egyenlített. 9–9
21. perc: Kiss Nikolett
lövése a falban akadt el.
21. perc:
Labdát szerzett az Érd, de nem figyeltek, Groot lecsapott a szabad labdára, és bedobta. 9–8
20. perc: Krpezs-Slezák
lövése a kapufáról jött ki.
19. perc: González
lőtte el messziről, és jól tette, mert bepattant a bal alsóba a labda. 8–8
18. perc: Tóth
remek betörése után újra vezetéshez jutott az Érd. 7–8
18. perc: Althaus
dolgozott szabálytalanul a falban, kiküldték két percre.
17. perc: Puhalák
lőtt a jobb szélről a rövid sarokba, újra egyenlő. 7–7
17. perc:
Nem hagyta magát az Érd, és Roberts középről a jobb fölsőbe talált. 6–7
16. perc: Signaté
megint mehetett két percre pihenni, a Győr pedig hetest dobhatott. A hetest Görbicz a jobb alsóba vágta. 6–6
15. perc: Tóth
büntetőt harcolt ki, Krpezs-Slezák pedig a léc alá lőtt. 5–6
14. perc: Lassource
eladta a labdát, majd hosszan támadott a Győr, és Hansen jó átlövéssel egyenlített. 5–5
12. perc:
Pillanatokon belül jött a válasz, Amorim lőtt a bal alsóba. 4–5
12. perc: Bulatovics
tört be, és hiába rángatták, belőtte. 3–5
11. perc: Amorim
tört be, Bulatovic megállította, de csak hetest érően. A hetest Groot előbb Foggeába lőtte, de a kipattanót megszerezte, és ez már bement. 3–4
11. perc: Lassource
próbálkozott középről, de Grimsbö könnyen védett.
10. perc: Görbicz
lövése lejött a blokkról, de maradt a labda a győrieknél. Bódira játszották ki a figurát, de Janurik szépen védett.
9. perc: Signaté
kapta el Grootot, mehetett is le két percre.
8. perc: Grimsbö
védése után labdát szerzett az Érd, de nagyon elhamarkodottan indított Janurik.
7. perc: Puhalák
nagyon szépen ejtett Janurik felett a kapuba. 2–4
7. perc: Kiss Nikolett
emelkedett nagyon magasra, és kilőtte a bal felsőt. 1–4
6. perc:
Labdahalászat után szabálytalan gólt lőtt az Érd, a Győr gyorsan kapcsolt, és Amorim lőtt a kapu jobb oldalába. 1–3
5. perc: Görbicz
lövését Janurik védte, a gyorsan induló Krpezs-Slezák pedig a jobb fölsőbe lőtt. 0–3
4. perc:
Labdát vesztett a Győr, Lassource gyorsan indultr, és a bal alsóba pattintott. 0–2
4. perc: Lassource
a bal szélről lőhetett, de Grimsbö védett.
2. perc: Janurik
védése után eladta a labdát az Érd, de Brochnál szabálytalanságot láttak a bírók.
1. perc:
Eltékozolt győri támadás után az Érd jöhetett előre, és Kiss Nikolett góljával vezetést is szerzett. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr tiszta zöldben, az Érd narancs-feketében játszik.