CS. B. 2021.10.24 19:45 Frissítve: 2021.10.24 20:45

Női kézi El: ismét kilenccel nyert, és továbbjutott az MTK

Az MTK Budapest 39–30-as győzelmet aratott a török Yalikavak SK felett a női kézilabda Európa-liga-selejtező 2. fordulójának visszavágóján – ezzel eldőlt, hogy a fővárosiak továbbjutottak, és a 3. fordulóban a dán Herning-Ikasttal találkoznak.

A harmadik fordulóban a dán Herning-Ikast lesz a fővárosiak ellenfele (Fotó: MTK, Facebook)

Az MTK Budapest az első meccsen (33–24) és a visszavágón is kilenc góllal győzte le a Yalikavak SK-t. A fővárosiak négygólos előnnyel vonultak a szünetre, majd a második játékrészben sem álltak le, végül 39–30-ra hozták a meccset. A 3. fordulóban a dán Herning-Ikast lesz az MTK ellenfele.

A mezőny legeredményesebb játékosaként a visszavágón a hazai együttesben Pál Tamara kilenc gólig jutott, míg a törököknél Fatmagül Sakizcan nyolc találattal zárt.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

MTK BUDAPEST–YALIKAVAK SK (török) 39–30 (18–14)
Elek Gyula Aréna, 220 néző. V: Antasev, Muszatov (oroszok)
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 3, Dakos 2, Mazák-Németh, BUJDOSÓ-GERHÁTH 6, MARINCSÁK 5, Pelczéder 2. Csere: Rutka-Győrffy (kapus), PÁL T. 9 (4), Szabó Laura 3, Sallai N. 2, KORONCZAI 4, Kürthi 3, Ferenczy P. Edző: Golovin Vlagyimir
YALIKAVAK: Imamoglu – SANCAK 5, Y.Yilmaz 5, SAHIN 7 (2), B.Yilmaz 2, Hosgör 1, SAKIZCAN 8. Csere: Adnar, Cinkan (kapusok), Baranyik 1, K. Yilmaz, Oguz 1. Edző: Özcan Kivanc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 10. p.: 4–4. 15. p.: 8–5. 21. p.: 13–6. 29. p.: 16–13. 33. p.: 22–14. 40. p.: 26–17. 47. p.: 31–21. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Továbbjutott: az MTK, kettős győzelemmel (72–54)
Golovin Vlagyimir: – Ezen a mérkőzésen is akadtak jó és rossz periódusaink. A második félidő első tizenöt perce nagyon jó volt a részünkről, ennek köszönhető az újabb győzelem. A legfontosabb, hogy továbbjutottunk és az, hogy mindenki pályára lépett a bevethető kerettagjaink közül.

2021.11.26 19:11:51

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Az olimpiai bajnok nagy előnyt szerzett az első félidőben a felkészülési meccsen, de a második játékrészben feljavult a magyar csapat.

2021.11.25 20:34:08

Kézilabda NAGY PÉTER, PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Remek első félidei teljesítményével begyűjtötte a két pontot a Tisza-parti alakulat, és feljött a második helyre.

2021.11.25 15:31:38

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Javította botlását a BL-ben a magyar csapat, idehaza már fölényes sikert aratott az ukrán csapat felett.

2021.11.20 17:18:03

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

Pintea hat, Fodor, Háfra és Nze Minko öt-öt gólig jutott, továbbra is hibátlanok Ambros Martínék.