Női kézi El: a Vác két góllal kikapott Franciaországban

V. Á.V. Á.
2022.01.29. 19:32
Kácsor Gréta volt a Vác egyik legjobbja Franciaországban, 7 gólt szerzett (Fotó: Tumbász Hédi)
A francia Chambray Touraine 29–27-re legyőzte a Váci NKSE-t a női kézilabda Európa-liga D-csoportjának 1. fordulójából elhalasztott mérkőzésén.

Nem kezdődött jól a mérkőzés a Vác számára, az első két gólt a házigazda Chambray szerezte. Nem sokkal később azonban már egyenlített a magyar együttes (3–3). A folytatás azonban nem alakult jól, 5–4-es állás után sorozatban hatszor is betaláltak a franciák (11–4, 17. perc). Kácsor Gréta gólja szakította meg a negatív szériát a 19. percben (11–5).A szünetre hétgólos hátránnyal mehetett a Vác. 17–10

A második félidőben felzárkózott a Vác (22–20), de a francia élvonal 6. helyezettje sorozatban szerzett négy góljával újra meglépett (26–20, 44. perc). Ezt az előnyt jól tartotta a hazai csapat, amely 29–27-re nyert a Vác ellen.

Mint ismert, a mérkőzést eredetileg január 8-án rendezték volna, de a francia klub több játékosának is pozitív lett a koronavírustesztje, így elhalasztották a találkozót.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
D-CSOPORT
CHAMBRAY TOURAINE HB (francia)–VÁCI NKSE 29–27 (18–11)
Chambray-les-Tours, 418
néző. V: Fahner, Kubis (lengyelek)
CHAMBRAY:
GRANLUND– Valdivia 2, Blonbou 2, Danielsson 3, Sztoiljkovics 3, LAGERBON 7, Bossavy 1. Csere: NOVELLAN (kapus), TOURÉ 3, Fehri 4, Lacrabere 1, Bouchard 1, Brkljacic 2, Mwaldi Kabamba. Edző: Jérome Delarue
VÁC: PÁSZTOR B. – Diószegi 2, Hámori, Kuczora 5 (1), Világos 2, KÁCSOR 7, Schatzl Natalie 2. Csere: Szondi 2, Ballai B. 4 (1), Aron 2, Grosch, Kovalcsik, Bárdy 1, Pálffy A. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 12. p.: 5–4. 18. p.: 11–4. 26. p.: 15–9. 38. p.: 20–17. 41. p.: 22–20. 45. p.: 26–20. 52. p.: 27–24. 56. p.: 29–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/2
Ottó Katalin:
– Nem találtuk meg idejében a megfelelő hőfokot. Az első félidőben próbálkoztunk, de nem feltétlenül találtam meg én sem a jó felállást és védekezési szisztémát. Helembai Fanny nagyon hiányzott a védőfalból. Szünetben lehetőségünk volt rendezni a sorokat, megbeszélni, hogy mire kellene jobban figyelni. Hámori Konszuéla kizárása után pedig a „csak azért is” érzés volt a lányokban. Jogos volt a kiállítás, de így is felpaprikázta a csapatot. Nagyon fiatal a keretünk, kevés a meccsrutin, a szerda-szombat ritmusban pedig a kulcsemberek közül sem tud mindenki egyenletesen jól teljesíteni.