Női kézi EHF-kupa: újvárosi továbbjutás, kettős győzelemmel

2014.11.23. 18:44
A női kézilabda EHF-kupa harmadik fordulójának visszavágóján a Dunaújváros a hazai győzelem után Macedóniában is legyőzte a Vardar Szkopje második csapatát – itthon nyolc, kint tizenöt gól volt a két együttes közötti különbség –, így kettős sikerrel lépett tovább a következő körbe.
NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
ZSRK VARDAR SZKOPJE II (macedón)–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 15–30 (6–13)
Szkopje, 500
néző. V: Kijauskaité, Zaliené (litvánok)
VARDAR: Ladeva – Nolevszka 5, Trpkovszka 1, Keramicsieva 8, Bojadjiszka, Misevszka 1, Prlenda. Csere: Belmezova (kapus), Petrovszka, Angelevszka, Gjorgievszka, Csankulovszka, Gyini, Grbics, Nikolovszka, Trajcsevszka. Edző: Szime Szomovszki
DUNAÚJVÁROS: Triffa – Azari 3, Triscsuk 4, Ferling 2, Takács D., Bulath 5, Vincze 2. Csere: Nagy É. (kapus), Kamper 1, Hosszu 3, Takács Bianka 4, Berta 3, Mekler-Rádl 1, Ferenczy, Ács 2. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–2. 12. p.: 1–5. 25. p.: 5–10. 40. p.: 8–18. 53. p.: 11–26
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2
Továbbjutott: a Dunaújváros, kettős győzelemmel (58–35)
Mátéfi Eszter:
– Egyértelmű és megérdemelt a továbbjutásunk. Az első meccs előtt még nem ismertük ellenfelünket, akkor egy kicsit meg is lepett minket, ezúttal viszont az első perctől kezdve a mi akaratunk érvényesült. Nem lankadt a figyelmünk egy percre sem, és az is pozitívum, hogy minden játékosunk igyekezett élni a lehetőséggel.