Női kézi EHF-kupa: négygólos előnyben a Vác a Hypo ellen

2019.10.12. 16:34
A Vác 26–22-re legyőzte az osztrák Hypót a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjében, a 2. forduló odavágóján.

A váciak kezdték jobban a mérkőzést, gyorsan elhúztak 3–1-re. Az első félidő utolsó perceiben már öttel is vezetett a magyar alakulat, végül aztán 15–11-gyel vonulhattak nagyszünetre a csapatok. A második játékrészben is a mieink akarata érvényesült, az utolsó öt percre pedig ötgólos váci előnnyel fordultak a felek (25–20).

Az osztrákok még le tudtak dolgozni a hátrányukból, ám annak ellenére, hogy a hazaiak a hajrában már nem szereztek gólt, a vége így is 26–22 lett a Vácnak. A legeredményesebb magyar Lakatos Rita lett hat találattal.

A párharc visszavágójára egy hét múlva, október 19-én (szombat) kerül sor.

KÉZILABDA
NŐI EHF-KUPA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
VÁCI NKSE–HYPO NIEDERÖSTERREICH (osztrák) 26–22 (15–11)

Vác, 400 néző. V: Xhema, Jahja (koszovóiak)
VÁC:
Arenhart 1 – Diószegi 1, HÁMORI 5, LAKATOS R. 6 (1), Helembai F. 3, Kácsor 4 (1), Szondi 4. Csere: Hadfi (kapus), Paróczy, Kovács N., Kuczora 1 (1), Szabó K., Szeberényi, Radoszavljevics 1. Edző: Szilágyi Zoltán
HYPO: Hajgató – Riesenhuber, WESS 5, Magloth, Bauer 1, Dedic, Neidhart 3. Csere: B. Topic (kapus), Berlini 3, ÉLŐ 4, Hödl 1, Draguljic, H. Topic 4 (4), Bures, Dramac 1. Edző: Kovács Ferenc
Az eredmény alakulása. 9. perc:
4–4. 14. p.: 7–6. 19. p.: 10–8. 26. p.: 15–8. 36. p.: 16–14. 47. p.: 21–15. 54. p.: 24–20
Kiállítások:
12, ill. 12 perc
Hétméteresek:
5/3, ill. 4/4
Szilágyi Zoltán:
– A rossz helyzetkihasználásunk miatt nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolnunk. A visszavágón dől el a továbbjutás, remélem, akkor koncentráltabb, jobb játékot nyújtunk. Ott is nyerni szeretnénk.
Kovács Ferenc:
– Kiváló és fegyelmezett játékkal nagyot küzdöttünk. Tudtuk, hogy szép mérkőzést nem játszhatunk, mert abban jobb a Vác. Türelmesen kivártuk a lehetőségeket és jól éltünk azokkal.