Női kézi EHF-kupa: győzelemmel tért vissza hat év után a DKKA

2014.11.15. 19:32
A női kézilabda EHF-kupa 3. fordulójában a Dunaújvárosi Kohász hazai pályán 28–20-ra legyőzte a Vardar Szkopjét az első mérkőzésen, míg az Érd 33–18-as győzelmet aratott a SPONO Nottwil felett, ezzel mindkét csapat nagy lépést tett a továbbjutás felé.

DUNAÚJVÁROS–SZKOPJEDUNAÚJVÁROS–SZKOPJE

Ez a Szkopje nem az a Szkopje: a Bajnokok Ligájában szereplő, irdatlan pénzből felpumpált macedón sztáregylet második csapatával találkozott a Dunaújváros, amely legutóbb hat éve játszott nemzetközi kupamérkőzést.

Jól kezdték a hazaiak a találkozót, hamar háromgólos előnybe kerültek, a szünetig pedig folyamatosan megtartották vagy növelték is azt, 13–9-cel fordultak a felek.

A második játékrészben egy picit elaludt Mátéfi Eszter együttese, 16–15-re is feljöttek a macedónok, ám ezután egy 6–1-es rohanással elhúzott az Újváros, végül 28–20-ra nyert, így nyolcgólos előnnyel várhatja a visszavágót, amelyre november 23-án 17 órakor kerül sor Szkopjéban.

ÉRD–SPONO NOTTWIL

Ramon Schärli, a SPONO Nottwil sportigazgatója azt mondta a mérkőzés előtt a handballerd.hu-nak, hogy szoros mérkőzésre készül, mert nem kikapcsolódni jöttek Magyarországra. Számításaikat azonban hamar felülírták az érdiek.

Bár a mérkőzés elején még 2–0-ra vezettek a svájciak, Szabó Edina együttese hamar fordított, és a kilencedik percre már 7–2 volt a hazaiak előnye. A szünetre gyakorlatilag eldöntötte a találkozót az Érd, 17–9-es előnnyel mehetett pihenőre.

A második félidő sem hozott szorosabb csatát, a Nottwilnak az emberelőnyös helyzetek is gondot okoztak, az érdiek pedig még simábbá tették a találkozót, végül könnyed, 33–18-as győzelmet arattak.

A visszavágót vasárnap szintén Érden rendezik meg 15.30 órától.

NŐI EHF-KUPA
3. FORDULÓ, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉSEK

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–WHC VARDAR (macedón) 28–20 (13–9)
Dunaújváros, 800
néző. V: Dojcsinov, Gorecsov (bolgárok)
DUNAÚJVÁROS: Triffa – Azari 3, Mekler–Rádl, Takács D. 2, Vincze 4, TRISCSUK 5 (1), KAMPER 3. Csere: Víg (kapus), Bulath 3, FERLING 3, Berta 2, Takács B. 1, Hosszu 2. Edző: Mátéfi Eszter
VARDAR: LADEVA – Nolevska 2, Trpkovska 1, KERAMICHIEVA 7, Bojadjiska, TODOROVSKA 5, Prlenda 3. Csere: Mishevska 1, Grbic 1 (1), Gjorgievska, Petrovska. Edző: Sime Simovski
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 17. p.: 10–6. 37. p.: 15–14. 45. p.: 20–16. 55. p.: 27–18
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Mátéfi Eszter, a Dunaújváros edzője: – Rendkívül kellemetlen ellenféllel találtuk szembe magunkat, csak 25 percen át játszottunk igazán jól, ennek köszönhető nyolcgólos előnyünk. Bízom benne, hogy ez elegendő lesz a továbblépéshez.
Sime Simovski, a Vardar edzője: – Rendkívül jó csapat vendégei voltunk, gratulálok a Dunaújvárosnak. A mi gárdánk nagyon fiatal, igyekeztünk tartani a lépést, de a védekezésünk ma gyenge volt.

ÉRD–SPONO NOTTWIL (svájci) 33–18 (17–9)
Érd Aréna, 700
néző V: Kaverina, Slieptsova (ukránok)
ÉRD: Janurik – Schatzl 1, KLIVINYI 7(1), KISFALUDY 4, SIGNATÉ 1, Vukcsevics 1, KRPEZ 4(1). Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), KOVÁCS A. 5, Pálos-Bognár 2, Szekeres 3, Kosztjukova 2, Takács K. 1(1), Mester. 2. Edző: Szabó Edina
NOTTWIL: Huber – Calchini 1, Ramseier, Matter 2, SMITRAN 6(3), Furrer 2, Egli 1. Csere: Hammans (kapus) Frey, S. Mathys, Arnet, HODEL 5(2), Spaar, A. Mathys 1. Edző: Urs Mühlethaler
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–2, 6. p.: 3–2, 9. p.: 7–2, 15. p.: 10–4, 21. p.: 13–6, 26. p.: 16–9, 38. p.: 20–12, 41. p.: 22–12, 48. p.: 28–15, 56. p.: 30–16
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 8/5
Szabó Edina, az Érd edzője:
– Jó hangulatú mérkőzésen nagy különbségű győzelmet aratott a csapat, ehhez gratulálok neki. Örülök, hogy a fiatalok szépen helytálltak.
Urs Mühlethaler, a SPONO Nottwil edzője: – Nem volt egy szinten a két csapat. Négy meghatározó játékosunk Svájcban maradt, ezért sem értük el az EHF-kupa szintjét, ezzel a csapattal ennyire futotta. Az Érd jobban bírta a mérkőzést.