Női kézi EHF-kupa: Dániában is nyert, így elődöntős az Érd

2015.03.15. 21:01
Az első mérkőzés után a visszavágón is nyert az Érd (Fotó: Hegedüs Gábor)
A női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének visszavágóján is nyert az Érd. A hazai pályán szerzett nyolcgólos előny után idegenben is legyőzte a dán Esbjerget, így bejutott a legjobb négy közé.

A negyeddöntő első mérkőzésén az Érd meglepően könnyedén 28–20-ra nyert otthon a dán éllovassal szemben. A magyar csapat így megnyugtató előnnyel várhatta a visszavágót, amelynek első félidejében majdnem végig vezetett is, a szünetre azonban 12–12-es döntetlennel vonultak a felek.

A második játékrész is az Érd számára indult jobban. Egy ideig csak egygólos előnybe került Szabó Edina együttese, de tíz perc elteltével három-, húsz perc után már négygólos előnyben volt.

A vége 29–28-es érdi siker lett, így összesítésben 57–48-cal jutott tovább a magyar csapat, amelyre az elődöntőben a Rosztov Don vár.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
TEAM ESBJERG (dán)–ÉRD 28–29 (12–12)
Esbjerg, 850
néző. V: Ilieva, Karbeszka (macedónok)
ESBJERG: Sando – Kviesgaard 1, Van der Heijden 4, Ahlm 2, Zachariassen 3, Polman 4, Forslund 3. Csere: B. Andersen (kapus), S. Nielsen 2, Karlsson 3 (3), Grigel 4, Seest 2, Vestergaard. Edző: Lars Frederiksen
ÉRD: Janurik – Krpezs 4, Kovács Anna 9, Szekeres, Kisfaludy, Sz. Vukcsevics, Schatzl 4 (1). Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Pálos-Bognár 6 (3), Klivinyi 6, Kosztjukova, Szabó L. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása.
6. perc: 2–3. 13. p.: 4–6. 18. p.: 5–8. 22. p.: 7–10. 27. p.: 9–11. 34. p.: 13–14. 38. p.: 14–17. 42. p.: 15–18. 47. p.: 18–21. 49. p.: 19–23. 56. p.: 24–26. 58. p.: 26–27. 60. p.: 26–29