Női kézi: Döntetlennél felébredtek a lányok és elkezdtek kézilabdázni – Golovin

P. V.P. V.
2021.10.06. 22:16
Győzelemmel mutatkozott be a női kézilabda-válogatott élén Golovin Vlagyimir, aki a portugálok ellen 34–24-re megnyert Eb-selejtező után annyit mondott a csapat teljesítményéről, hogy elsőre jó volt. Mellette a kilenc gólig jutó Klujber Katrin és az ötgólos Kácsor Gréta értékelt az NSO Tv-nek.

„Szerintem jó volt ez kezdésnek. Persze akadtak jobb és rosszabb megoldásaink, de összességében nem panaszkodhatom. A második félidő tizedik percétől agresszívvá vált a védekezésünk és jött a kapusteljesítmény. Amikor tizenhét-tizenhétnél utolértek a portugálok minket, felébredtek a lányok és elkezdtek kézilabdázni.Hátul összeálltunk és könnyű gólokat sikerült szereznünk” – mondta a debütáló mérkőzése után a szövetségi kapitány, aki arról is beszél videónkban, hogy mi tetszett neki a legjobban a portugálok elleni meccsen.

Klujber Katrin és Kácsor Gréta egyaránt egyetértett abban, hogy a második félidő tizedik percétől állt össze igazán a csapat játéka. Videónkban azt is elárulják, mennyire jöttek vissza a régi emlékek, hiszen mind a ketten szép sikereket értek el korábban az utánpótlás-válogatottal Golovin Vlagyimir irányításával.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
5. CSOPORT
, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 34–24 (17–15)

Érd, 1800
néző. Vezette:Kulovic, Skaljic (bosnyákok)
MAGYARORSZÁG:
BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 6, Háfra N. 3, TOMORI, Bordás, Vámos P. 1, Márton G. 2.Csere:Janurik (kapus), KLUJBER 9 (4), Tóvizi 3, KÁCSOR 5, Tóth Eszter 2, Schatzl Nadine, Kovács Anett 2, Planéta 1, Lakatos R.Szövetségi kapitány:Golovin Vlagyimir
PORTUGÁLIA:
Ferreira – Gouveiva, Monteiro, LIMA 4 (2), S. Rodrigues 1, RESENDE 5 (3), Ribeiro 2.Csere:Gois, A. Costa (kapusok), Pereira 1, Santiago 3 (1), Lage 3, Unjanque 2, Sousa 1, Minciuna 2, A. Silva.Szövetségi kapitány:José Silva
Az eredmény alakulása.
6 perc: 4–1. 11. p.: 7–5. 17. p.: 12–8. 19. p.: 12–10. 26. p.: 16–12. 35. p.: 17–17. 42. p.: 23–17. 48. p.: 28–18. 53. p.: 30–20. 55. p.: 31–23.