Különösebb erőlködés nélkül is majdnem hússzal nyert az ETO

2022.09.18. 15:48
Veronica Kristiansenék magabiztosan nyertek (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a Győri ETO hazai pályán fogadta a török Kastamonu csapatát, és mindenféle nehézség nélkül tizenkilenc gólos győzelmet aratott.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–KASTAMONU BELEDYESI (török) 44–25 (23–14)
Győr, 2817 néző. V: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
GYŐR:
Toft – Győri-Lukács 4, Gros 4 (2), Oftedal 5, BLOHM 8, A. M. Hansen 1, SCHATZL NADINE 5. Csere: SILJE SOLBERG (kapus), Broch, Nze Minko, Rju Un Hi 1, FALUVÉGI D. 6, V. KRISTIANSEN 8 (1), Fodor Cs. 2. Edző: Ambros Martín
KASTAMONU: Göker – Böhme 1, A. CARLOS 7, SEBBAH 6, JEZIC 7, Yilmaz, Demircelen 3. Csere: Göksel (kapus), Akgün 1, Caliscan, Iskenderoglu, Gökdemir. Edző: Claus Mogensen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 9–7. 16. p.: 11–12. 27. p.: 19–13. 36. p.: 26–18. 43. p.: 29–19. 48. p.: 34–22. 54. p.: 36–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/0
Ambros Martín:
– Nem volt egyszerű mérkőzés, mert mindkét játékrészt jól kezdte az ellenfél. Megtaláltuk az ellenszerét az átlövéseknek, koncentráltak maradtunk, és az akarat meghozta a megoldásokat a problémák kezelésére. Mindkét félidő második részében nyújtottunk jó teljesítményt.
Claus Mogensen: – Az első húsz percben jól játszottunk, a rövid időn belül kapott három kiállítás után a hazaiak könnyű gólokat dobhattak. A második félidőben az ötvenedik percig újra helytállt a csapatunk, akkor azonban megsérült a kapusunk, fiatal helyettest tudtunk beállítani, de összességében nem lehetünk elégedetlenek.

8. Kastamonu Belediyesi (török)2252–84–320

Korábbi csapattársak feszültek egymásnak a Győri Audi ETO KC és a Kastamonu összecsapásán: a győriek francia válogatott irányítója, Estelle Nze Minko még Siófokon játszott együtt Katarina Jeziccsel és Simone Böhmével, akik a nyáron tették át székhelyüket Törökországba. Utóbbi kettő kezdőként kapott lehetőséget, míg Nze Minko csereként lépett pályára.

Eladott vendéglabdával és elpuskázott győri lerohanással kezdődött a találkozó, meglepetésre Azenaide Carlos góljával a török bajnok került előnybe, majd Linn Blohm és Stine Oftedal kellett hozzá, hogy forduljon a kocka és nem egész öt perc elteltével kikérje az idejét Claus Mogensen. Ez jól sült el, akárcsak Mouna Sebbah keze egy bődületes átlövésnél. Gólra gól volt a válasz, majd az exsiófoki Jezic is betalált (5–4), de Ana Gros hétméterese és Schatzl Nadine lerohanásgólja ismét megnyugtató előnybe hozta a győrieket. Mindkét oldalon látványos találatok születtek, a védelem azonban korántsem állt biztos lábakon – Carlost és Sebbahot nem igazán tudták tartani a hazaiak, így tizenegy percet követően Ambros Martín is letette a zöld táblát a zsűriasztalra. Ami az ETO támadásait illeti, középen rendre jól játszották meg a beállót, nevezetesen Linn Blohmot, aki tizennégy perc alatt négyet lőtt, de ez sem volt elég ahhoz, hogy a zöld-fehérek tartsák a különbséget: Ceren Demircelen találatával 12–11-re fordítottak a vendégek.

A huszadik percre fordulva sikerült ismét visszavennie a vezetést a házigazdáknak: Schatzl újabb lerohanásgólja meg is hozta a közönség hangját az arénában. A folytatásban kettős török emberhátrány tette biztossá a Rába-partiak előnyét: Nze Minko kiharcolt kiállítását Rju Un Hi váltotta gólra, majd a koreai lövőkezének visszarántásáért állt ki Neslihan Caliskan. Ez nagyjából be is állította a félidei vendéggólok számát, ugyanis nyolc percet követően tudott csak újból betalálni a Kastamonu Jezic révén, a játékrész hajrájában.

Mintha csak az első félidő visszajátszását láttuk volna, győri hiba után Carlos talált be a hazai hálóba, míg az ETO-nál ezúttal is Blohm kezdte meg a gólgyártást, mindkét játékos kiemelkedően teljesített csapatában. A fordulásra láthatóan mindkét csapat nagyobb elánnal jött ki a pályára, a hazai védelem is felkeményedett, így a negyvenegyedik percre közel került a magyar csapat a két számjegyű különbséghez. Győri-Lukács szépségdíjas találata kellett, hogy a közönség rászámolhasson a Kastamonura, majd egy újabb Schatzl-lerohanásgól, hogy ismét időt kérjenek a vendégek. A tíz gól állandósulni látszott, Veronica Kristiansen a hetedik találatával gondoskodott róla, hogy ne tudjon bemenni ez alá a vendégegyüttes (32–21).

A negyvennyolcadik percben Yaren Berfe Göker sérült meg a kapuban: Oftedal üres kapus góljára visszaérve esett neki a kapufának. A hajrára fordulva egy-egy kiállítás borzolta a kedélyeket a lelátón, ennek ellenére látszott, hogy a vendégek nem tudnak mit kezdeni az ETO határozott védelmével és gyors támadásaival. Silje Solberg fantasztikus védéseivel tette még biztosabbá a győri győzelmet, ugyanis az utolsó percekre összeomló Kastamonu már nem tudta felvenni a versenyt magyar ellenfelével.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, majdnem húsz góllal nyert a Győr. 44–25

60. perc: A végére jutott két gól is, egyet lőttek a törökök, egyet Kristiansen. 44–25

59. perc: Passzívig játszottak a törökök, de eladták, Faluvégi indult megint gyorsan, és pimaszul pattintott a hálóba. 43–24

58. perc: Sebbah lövése gyenge volt, Solberg azonnal indította Faluvégit, aki kihasználta a ziccerét. 42–24

58. perc: Labdaszerzés után elöl várta a labdát Blohm, és a kapu jobb oldalába lőtt. 41–24

57. perc: Oftedal lőtte a negyvenediket, középről lőtt a bal felsőbe. 40–24

56. perc: Sebbah óriási passzát Jezic szedte össze, majd lőtte be. 39–24

56. perc: Oftedal labdát szerzett, végigrohant a pályán, és a kapu bal oldalába lőtt. 39–23

55. perc: Jezic ziccerét védte Solberg, a másik oldalon Blohm kapta a labdát beállóban, és nem is hibázott. 7-ből 7 a termése. 38–23

54. perc: Fodor szedett össze egy veszettnek tűnő labdát, majd gyönyörűen lőtt a bal felsőbe. 37–23

54. perc: Győri időkérés.

53. perc: Broch rántotta le Jezicetkét percért és egy hetesért. A hetest viszont Solberg kivédte.

53. perc: Faluvégit hozták játékba a jobb oldalon, ő pedig bevágta a helyzetét. 36–23

52. perc: Sebbah lövése megpattant a blokkon, ez megzavarta Solberget, így lett gól. 35–23

51. perc: Fodor szedett össze egy indítást, Carlos odaütött, kiküldték két percre, és hetes is lett belőle. A hetest Gros belőtte. 35–22

50. perc: Labdát szerzett az ETO, sokáig tartott a győri támadás, egy belemenést is elnéztek a bírók, majd Kristiansen lövését védte Göksel.

49. perc: Rju rántotta le az ellenfelét, aki látványosat esett, a bírók megették, kiosztottak két percet a dél-koreainak.

48. perc: A törökök kapusa, Göker nagy lendülettel próbált menteni, de fejjel a kapufának ütközött. Nagyon ijesztő jelenet volt. A kapust nyakmerevítővel ültették le a padra, de az is lehet, hogy kórházba kell vinni.

48. perc: Sebbah átlövésből lőtte ki a jobb felsőt, majd Oftedal lőtt kintről nagy gólt az üres kapuba. 34–22

48. perc: Solberg jó védése után indult előre az ETO, Rju hozta játékba a jobb oldalon Faluvégit, aki nagyszerű gólt szerzett. 33–21

47. perc: Kristiansen vette észre, hogy nem védekeznek vele szemben elég marconán, így aztán a kapu jobb oldalába lőtt. 32–21

46. perc: Hét a hat ellen támadnak a törökök, Sebbah remekül játszotta meg Akgünt, aki beállóból lőtt a léc alá. 31–21

46. perc: Kristiansen tört be a védőfalba, majd lőtt gólt pillanatokkal később. 31–20

45. perc: Carlos lövöldöz rendületlenül, most is bement az egyik suhintása. 30–20

44. perc: Török időkérés.

44. perc: Rju szerzett labdát, gyorsan indította Schatzlt, aki könnyedén gólra váltotta a ziccert. 30–19

43. perc: Gros adta kínaira Lukácsnak, aki jobbról berepülve a hosszú felsőbe lőtt. 29–19

43. perc: Sebbah lőhetett bántóan szabadon, Solberg azonban mentett.

42. perc: A török támadás lövés nélkül ért véget, a másik oldalon Kristiansen pörgetve próbált gólt szerezni, de nem sikerült neki.

41. perc: Jó keresztmozgások után Kristiansen szépen lőtt a kapu üresen hagyott jobb oldalába. 28–19

39. perc: Rossz bejátszás a Győrnél, Sebbah vette észre a lyukat a hazai védőfalon, betört, és csak hetest érően tudták megállítani. A hetest Iskenderoglu mellélőtte.

38. perc: Nze Minko nem találta el a kaput, a másik oldalon viszont Jezic elöl maradt, és a hálóba pattintott. 27–19

38. perc: Nem tudtak helyzetbe kerülni a törökök, végül Carlos lövését védte ki Solberg.

37. perc: Gros kapott labdát, és kissé jobbról alaposan kilőtte a jobb felsőt. 27–18

36. perc: Carlos emelkedett fel messziről, és jól kilőtte a jobb alsót. 26–18

35. perc: Gros is betalált végre, egy jó csellel elküldte a védőjét, majd a kapu közepébe pattintott. 26–17

34. perc: Nem hagyják magukat a törökök, Sebbah volt, aki megtalálta a rést, ahogy a másik oldalon Lukács is szép gólt szerzett jobbról. 25–17

34. perc: A Győrnek viszont nem kellett sokáig támadnia ahhoz, hogy Blohm szépen ejtsen újabb gólt. 24–16

33. perc: Hosszú támadás végén Jezic szerzett gólt. 23–16

33. perc: Hansen lövése szállt el a nézőtér soraiba.

32. perc: Carlos cselezett egyet, aztán lőtt egy jó nagy gólt, ez már az ötödik volt neki. 23–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, kilenc góllal vezet a Győr. 23–14

30. perc: Jezic nagy ziccerét fogta ki Toft, majd az utolsó támadásból Kristiansen lőtt a bal alsóba. 23–14

29. perc: Fodor kapott labdát a jobb szélen, gyönyörűen becsavarta, majd labdát lopott Faluvégi,Blohmhoz passzolt, aki a jobb felsőbe lőtt. 22–14

29. perc: Hosszú idő után betalált a Kastamonu, Jezic lőtt gólt beállóból. 20–14

28. perc: Kristiansen emelkedett magasra, és rendkívül pontosan lőtte ki a bal felsőt. 20–13

27. perc: Broch rángatta meg Jezicet, kiküldték két percre, és jött a hetes is. A hetest Carlos a kapufára dobta.

27. perc: Török időkérés.

27. perc: Passzívig játszottak a törökök, majd el is vették tőlük, üres volt a kapu, Faluvégi meg be is dobta. 19–13

26. perc: Hat a négy ellen Kristiansen tört be, és lőtt a kapu jobb oldalába. 18–13

26. perc: Faluvégi labdát szerzett, Akgün Göktepe nem engedte neki, hogy eldobja, kiküldték két percre.

24. perc: Carlos nagy lövése a lécről ment fölé, Rju indult meg nagy lendülettel, Caliskan odanyúlt neki, őt is kiküldték két percre. A hetest Kristiansen a jobb felsőbe dobta. 17–13

23. perc: Sebbah lövését védte Toft, a gyors győri akció vágyálom maradt, így lassúra váltottak. Sebbah odaütött, kétpercest kapott. Emberelőnyből Rju emelkedett magasba, és a bal alsóba durrantott. 16–13

22. perc: Meglehetősen gyors támadás végén Faluvégi került helyzetbe, és jobbról a léc alá lőtt. 15–13

21. perc: Carlost blokkolta Broch, de folytatódott a török támadás, amíg el nem adták.

21. perc: Oftedal ejtett a kapuba szép betörés után, pedig nyújtózott a kapus rendesen. 14–13

19. perc: Gyors indítás után Schatzl lőtt ziccergólt, majd Jezicről feledkeztek el a győri védők, így aztán kiegyenlített. 13–13

18. perc: Sokáig támadhatott a Kastamonu, majd Iskenderoglu lövését Toft rúgta ki oldalra.

17. perc: Előbb Gros, majd Jezic hibázott ziccert, végül Lukács használta ki a helyzetét a jobb oldalról. 12–12

16. perc: Belemenést fújtak Oftedalnál, a Győr leállt, így futhatott egyedül kapura Demircelen, és be is lőtte. 11–12

16. perc: Schatzl lövése ment mellé, Sebbah viszont a másik oldalon kiegyenlített. 11–11

15. perc: Kétszer indulás miatt labdát vesztettek a törökök, Gros nagy lövése kijött a kapufáról, gyorsan indult Sebah, és a ziccert a jobb alsóba lőtte. 11–10

14. perc: Gyorsan visszaállt a kétgólos különbség, megint csak Blohm maradt egyedül, ő pedig nem hibázott. 11–9

14. perc:Egy gólra jött fel a török csapat, mert Jezic csípett el egy labdát, és lőtte beállóból a hálóba. 10–9

13. perc: Ügyes támadást láthattunk a törököktől, amelynek a végén Demircelen lőtt a bal felsőbe a bal szélről. 10–8

12. perc: Szép bejátszás után Blohm került helyzetbe, és a vonalról szépen be is lőtte. 10–6

12. perc: Hansen lövését védte Göker, majd a másik oldalon Toft védett egy átlövést.

11. perc: Győri időkérés.

11. perc: Carlos eléggé kisodródott pozícióból gyengén ellőtte, de így is bepattant Toft lába között. 9–6

10. perc: Demircelen kapott egy jó labdát beállóban, be is lőtte, hogy aztán szinte pillanatokkal később már szomorúan vegye tudomásul, hogy Oftedal megint betalált. 9–5

10. perc: Hansen kapta a labdát, és kissé balról két védő között betörve lőtt a hálóba. 8–5

9. perc: Carlost nehéz tartani, ezúttal is elsült a keze, nem lehetett védeni. 7–5

9. perc: Eladott labda után lódult meg Schatzl, és lőtt ziccerből a jobb felsőbe. 7–4

8. perc: Hetest kapott az ETO, amelyet Gros a bal alsóba lőtt. 6–4

7. perc: Sebbah lövése kijött a kapufáról, Jezic elkapta a kipattanót, majd pattintva a léc alá lőtt. 5–4

7. perc: Előbb Carlos lőtt óriási gólt átlövésből, majd mielőtt a törökök észlelték volna a bajt, Schatzl szemfülesen talált a hálóba. 5–3

7. perc: Sebbah átlövése valahogy bement, a másik oldalon viszont pillanatok alatt jött a gól Lukács lőtt a jobb szélről a kapuba. 4–2

6. perc: Toft védése után Lukács került ziccerbe, de Göker nagy bravúrral védett.

5. perc: Török időkérés.

5. perc: Sebbah lövését védte Toft, Hansen lőtte el gyorsan, a labda kijött a kapufáról, a kipattanót Blohm fogta el, és lőtt a bal alsóba. 3–1

3. perc: Sebbahlövése ment mellé a blokkról, a szöglet után Jezic adta el, a gyors győri akciót pedig Schatzl fejezte be góllal. 2–1

3. perc: Itt az egyenlítés, Blohm kapott labdát beállóban, befordult, és a jobb alsóba lőtt. 1–1

2. perc: A Kastamonu szerzett vezetést Carlos révén. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, az ETO tiszta zöldben, a Kastamonu tiszta fehérben játszik.

A Győr meccskerete:
16 Solberg (k), 89 Toft (k), 5 Blohm, 6 Schatzl, 8 Hansen, 9 Gros, 11 Rju, 15 Oftedal, 21 Kristiansen, 22 Lukács, 23 Fodor, 27 Nze Minko, 31 Broch, 48 Faluvégi.

A Kastamonu meccskerete:
22 Göker (k), Göksel (k), 8 Böhme, 13 Iskenderoglu, 14 Akgün, 17 Jezic, Caliksan, 20 Sebbah, 21 Yilmaz, 35 Carlos, 37 Demircelen, 87 Gökdemir.

ELŐZMÉNYEK

Az ETO-nak vélhetően könnyű dolgalesz majd a Kastamonu ellen, ennek ellenére senki se becsülje le a török bajnokot,amely folyamatosan fejlődik. A sikerhezFodor Csenge szerint az Esbjerg ellen bemutatott hozzáállásra lesz szükségük.

„Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, hiszen az előző évadban hazai pályán nemkapott ki az Esbjerg – emlékezett visszaaz első csoportmérkőzésre az Audi ETObalszélsője. – Amit mindenképpen kiemelnék, az a megalkuvás nélküli küzdés.Jó volt a hozzáállásunk, és nagyon örültünk a győzelemnek. Persze voltak hibák,de mindig az a kulcs, hogy védekezésbenstabilak legyünk.”

Fodor két kulcspillanatban szerzettszépségdíjas találatot Dániában, noharendre csereként lép pályára.

„Korábban volt egy kis betegségem, detúl vagyok rajta, már jól érzem magam.Ez az edzői döntés, így is elfelezzük a játékidőt Schatzl Nadine-nal, és örülök, hogycsereként beállva is hasznos tagja tudoklenni a csapatnak. De őszintén, nem tudom mi az oka – folytatta mosolyogvaFodor, majd áttért a vasárnapi mérkőzésre, amelyen a Siófokról átigazolt Katarina Jeziccsel és Simone Böhmével felállóKastamonut fogadják a győriek. – Nálukis győztes mentalitású játékosok játszanak, és biztos, hogy javítani akarnak. Akkor lennék elégedett, ha ezúttal támadásban kevesebbet hibáznánk, ami leginkábba koncentráción múlik. Védekezésben minél kevesebb gólon akarjuk tartani az ellenfelet, ehhez azonban agresszívabbnakkell lennünk.”