Remek első félidő, döcögősebb második, újabb győri siker a BL-ben!

2019.02.09. 19:25
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában a Győri Audi ETO KC 33–29-es győzelmet aratott a norvég Vipers Kristiansand felett.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotók: Földi Imre)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
2. CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–VIPERS KRISTIANSAND (norvég) 33–29 (19–14)
Győr, 5397
néző. V: K. Christiansen, L. Hansen (dánok)
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi 1, Groot 4 (1), S. Oftedal 1, BRATTSET 7, A. HANSEN 8, GÖRBICZ 6 (3). Csere: Kiss É. (kapus), Pintea 2, Tomori 2, Puhalák 1, V. Kristiansen 1, Knedlíková. Edző: Danyi Gábor
KRISTIANSAND: Katrine Lunde – AUNE 5, SULLAND 8 (5), Reistad 3, Kristensen 2, Arntzen, J. Kristiansen 1. Csere: Waade 2, Tomac 1, Yttereng 2, NAES ANDERSEN 5, Refsnes. Edző: Ole Gustav Gjegstad
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–4. 10. p.: 8–5. 16. p.: 11–6. 20. p.: 15–8. 24. p.: 18–10. 36. p.: 24–15. 44. p.: 25–22. 50. p.: 27–23. 55. p.: 29–26
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 6/5
Danyi Gábor:
– Nagy tempójú meccs volt. Az első félidőben kifejezetten eredményesen játszottunk, de a norvég csapat egy pillanatig sem adta fel a küzdelmet. Szünet után egy kicsit belefáradtunk a magunk diktálta iramba. Több jó egyéni teljesítményünk is volt, emellett az együttes munkának is köszönhetjük a győzelmet.
Ole Gustav Gjegstad: – Nehéz ilyen közegben játszani, ez is az oka, hogy az első félidőben kicsit lefagyott az együttesem. Viszont sikerült visszajönni nyolc- és kilencgólos hátrányból is, és szorossá tenni a mérkőzést. Kifogástalan küzdőszellemű csapatunk vállalható vereséggel zárt.

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
RK KRIM LJUBLJANA (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–25(10–10)

Azt gyorsan megmutatta a két csapat, hogy a tempós kézilabdát kedvelőknek jó napjuk lesz: két perc után már 2–2 volt az állás, szakadatlan rohanás mellett. Mathilde Kristensen góljával még vezetett a Vipers (3–4), ám innentől a Győr következett, fordított és ellépett ellenfelétől, nem csoda, hogy a vendégek a 10. percben, 8–5-nél időt is kértek.

Nem változtatott semmin: a Vipers támadásban nem igazán találta a fonalat, védekezésben meg egyrészt nem tudott azzal a ténnyel mit kezdeni, hogy amit Anne Mette Hansen ellő, az gól is lesz, másrészt beállóból sorra harcolta ki a Győr a helyzeteket (és hétmétereseket). Az már más kérdés, hogy a hazaiak enyhén szólva is pazarlóan bántak a büntetőkkel, az ETO az első félidőben hétből hármat kihagyott.

Volt már közte nyolc is (18–10), de a félidő végén a norvégok kicsit közelebb tudtak kerülni – az igencsak gólzáporos játékrész után 19–14 állt az eredményjelzőn. Hansen nyolc lövéséből hetet a kapuba küldött az első játékrészben – vezérletével a Győr magabiztosan irányítása alatt tudta tartani a mérkőzést.

A második félidő elején a címvédő jelezte a látogatóknak, hogy itt ne számítsanak végletekig kiélezett küzdelemre – a Győr egy 5–1-es sorozattal 24–15-re meglépett, Kari Brattset megállítása megoldhatatlan feladat volt a Vipers védelmének.

Erre a norvég csapat meg azt jelezte, hogy a Győr csak ne számítson könnyű győzelemre: egy 1–7-es széria következett, összeállt a Vipers védekezése, a támadások és lerohanások pedig „ültek” – jött is a hazai időkérés 25–22-nél.

Az utolsó tíz percet négygólos győri előny (27–23) mellett kezdték a felek, jóval több volt a hiba, mint az első félidőben. 29–23-nál úgy tűnt, lélegzetvételnyi előnyhöz jut a házigazda, ám a „makacskodó” Vipers ismét felkapaszkodott, igaz, három gólnál nem jutott közelebb. Néhány nagyon jól időzített Grimsbö-védés, jó csapatmunka és egyéni villanás bebiztosította végül az ETO sikerét – összességében remek első félidei teljesítményével nagy előnyt harcolt ki, majd négyet megtartott a fórból a „döcögősebb” másodikban (33–29), ezzel meghosszabbította veretlenségi sorozatát a Bajnokok Ligájában.

2. FÉLIDŐ

60. perc. Időn túli hétméteressel lesz vége a meccsnek. Sulland bevágja, de nem adják meg, 33–29 így a vége!

60. perc. Naes Andersen robog, 33–29.

59. perc. Reistad, 33–28.

59. perc. Görbicz is hatgólos, 33–27!

58. perc. Tomori, 32–27! Grimsbö meg véd egyet, és diadalmasan a levegőbe csap!

58. perc. Sulland rendületlenül belövi a heteseket, 31–27.

57. perc. Pintea-gól, 31–26!

IDŐT KÉR A GYŐR.

57. perc. Négy perc még, Vipers-támadás. Grimsbö véd majd ünnepel!

55. perc. Hansen nagyon jókor! Egyéni akció után lő a hosszúba, 30–26.

54. perc. Sulland belövi, 29–26.

54. perc. Grootot kiküldik és hetes.

54. perc. Groot kérdőn néz a játékvezetőkre, de nem kap szabaddobást, jöhet a Vipers – viszont csak kapufáig jut, Jeanett Kristiansen döngetett.

53. perc. Labdaszerzés után ez meg Sulland hatodik gólja, 29–25.

53. perc. Sulland ötödik gólja, 29–24.

52. perc. Hansen most remek védekezést mutat be, labdaszerzés, majd Brattset lő gólt, 29–23! 3–0-s győri széria.

51. perc. Görbicz belő egy hetest, 28–23!

51. perc. Reistad tör be, ziccerét Grimsbö védi!

50. perc. NORVÉG IDŐKÉRÉS.

50. perc. Groot lövését védi Lunde.

49. perc. Brattsetnek megint van tere és ideje, 27–23! Ráadásul norvég technikai hiba, láb!

48. perc. Oftedal szólózik, majd a hosszú sarok mellé lő. Marad a labda a Győrnél. Hansen nagyon célt téveszt, Waade viszont lő egy pokoli nagy gólt, 26–23.

47. perc. Újabb akciót hibázik a Vipers.

47. perc. Most megtorpannak a norvégok is, Grimsbö védi Refsnes lövését. A győri akció rossz passzba fullad.

46. perc. Groot lő fontos gólt, 26–22!

45. perc. Nem jön. Legalábbis egyelőre. Jeanett Kristiansen tévesztett célt, nem is kevéssel.

45. perc. Tomori ellen támadó hibát fújnak. Jöhet a Vipers, s feljöhet két gólra.

44. perc. Kiállítás a norvégoknál, Reistad ül le 2 percre.

IDŐT IS KÉR A GYŐR!

44. perc. Jeanett Kristiansen is megszerzi az első gólját, 25–22.

43. perc. Tomori ütemtelenül közbelő talpról, Lundét nem lepi meg. Reistad meg befejezi az ellenakciót, 25–21, mínusz kilencről mínusz négy.

42. perc. Elhibázott győri akció, eladott norvég labda. Megint az ETO jöhet.

41. perc. Passzív játék, elveszik a labdát a Győrtől, rohan a Vipers. Aune, 25–20.

40. perc. Sulland belövi a hetest, 25–19.

40. perc. Mindkét Kristiansen testvér a pályán. Jeannett Kristiansen lő, Grimsbö véd, az idő sürgette a norvégok játékosát. Aztán Grootot kiszórják 2 percre, emberhátrányba kerül a Győr. Hetes is.

39. perc. Naes Andersen, 25–18.

39. perc. Hansen átállt a gólpasszokra és tömi labdával Brattsetet, aki már 5/5-nél tart, 25–17! Lunde csúnyán néz a védelmére.

38. perc. Groot lövése ezúttal nem jó. Waade bombája igen, védővel a nyakán szerzi meg első gólját, 24–17.

37. perc. Sulland értékesít egy hetest, 24–16.

36. perc. Brattset megállíthatatlan, 24–15! Beállóban ma remekel a Győr.

35. perc. Aune remekül elmegy egy az egyben Görbicz mellett, csak nem fejezi be az akciót. Hansen ad egy nagy passzt Brattsetnek, 23–15! Ismét nyolc gól a különbség!

34. perc. Groot góljával immár 22–15!

34. perc. Grimsbö simán véd egy átlövést, Reistad kísérlete nem volt túl acélos.

33. perc. V. Kristiansen, 21–15!

32. perc. Naes Andersen fejez be pimasz ejtéssel egy lerohanást, gyönyörű megoldás volt. 20–15.

31. perc. Fent a bírók keze, Groot gyorsan át is lövi a falat, 20–14. Az első norvég akció meg lépéshibával zárul.

31. perc. Győri akcióval folytatjuk.

1. FÉLIDŐ

30. perc. Groot és Puhalák is kapufát lő, fordul a Vipers, Aune pedig beállítja a 19–14-es félidei eredményt.

29. perc. Megint kihagyja a Győr! Oftedal hetesére Lunde ráül. 7 büntetőből 3 kimaradt!

29. perc. Sulland marad (megint) hoppon. Pintea viszi magával (megint) a falat, (megint) hétméteres.

28. perc. Hansen állít az irányzékon, a 7. gólja, 19–13!

28. perc. Kapus nélkül támad a Győr is, Hansen először ront lövést a mérkőzésen. Aune rohan, 18–13, ez egy 0–3-as etap. Kiegészül a házigazda.

IDŐT KÉR DANYI GÁBOR IS.

27. perc. Oftedal ront, Naes Andersen nem, a szélről 18–12-re módosítja az állást.

26. perc. Aune, 18–11.

26. perc. „Ugyan már, ezért?!” – üzeni Pintea szeme. Ezért. 2 perc, emberhátrányban a Győr.

25. perc. Görbicz lövését Lunde védi, a harmadik kimaradt ETO-hetes.

25. perc. Lundét lehívva támad a Vipers. Grimsbö védi Tomac lövését, a leindítás végén Tomorit zúzza le Yttereng. Hétméteres.

24. perc. Waade száll ki 2 percre, ez a mérkőzés első kiállítása. Tomori egyből kihasználja az emberfórt, 18–10! A Kristiansand védelme az első játékrész nagy részében azért nem áll a helyzet magaslatán…

24. perc. Puhalák talál be a szélről, Marta Tomac felel, 17–10.

23. perc. Sáncolt győri lövés, Lunde indít, Naes Andersen robog, 16–9.

22. perc. Pintea bedönti a falat, 16–8!

21. perc. Kijátszott norvég akció, de Yttereng ziccerét Grimsbö védeni tudja!

EZ BŐVEN ELÉG A MÁSODIK NORVÉG IDŐKÉRÉSHEZ

21. perc. …a kipattanó Görbicz kezébe esik, ő pedig másodszorra nem hibázik, 15–8!

21. perc. Görbicz hetesét Lunde kapufára tolja, de…

20. perc. Grimsbö véd egy jókorát, az ellentámadás végén Pinteát lenyomják, ez is hétméteres. Pintea szép feladat mondjuk a norvégoknak…

19. perc. Sikertelen támadás ott, itt, ott. Aztán Oftedal keze sül el, és már 14–8!

18. perc. Hansen, Hansen, Hansen, Hansen, Hansen, Hansen! A 6. gólja, minden bemegy, amit rálő, 13–8!

17. perc. Yttereng beindult, 12–8. Brattset pihenőt kap, jön Pintea.

17. perc. Brattset, 12–7! A Brattset, Hansen duó elképesztő eddig.

16. perc. Yttereng szépít beállóból, 11–7.

15. perc. Újabb támadást tud kivédekezni a Győr, s támadhat az ötgólos előny megszerzéséért. Brattset megint kiharcol egy hetest. Görbicz bevágja a léc alá, 11–6, közte öt!

14. perc. Hansen keze villan, ez ma gól, 10–6! Már öt gólnál tart Hansen, mutatója 5 lövés, 5 találat!

13. perc. Sakk-mattra játszott norvég akció után 9–6, Kristensen.

12. perc. Brattset megdöngeti a bal oldali kapufát, ám szabálytalankodtak vele szemben, ez is hétméteres. Görbicz magabiztosan belövi, 9–5.

12. perc. Kijátssza akcióját a Vipers, ám Jeanett Kristiansen célt téveszt a szélről.

11. perc. Brattset kiharcol egy hetest. Groot viszont kihagyja!

10. perc. Sulland lövését védi Grimsbö. Oftedal szlalomozik, lövését Lunde védi! A labda marad a Győrnél.

10. perc. IDŐT IS KÉR A VIPERS.

10. perc. Norvég labdavesztés, Groot rohan, kiszolgálja Görbiczet, 8–5!

9. perc. Hansen!!! Újabb lövés, újabb gól, Lundét megeszi a méreg, mert ehhez is hozzáért, de ezt sem tudta védeni. 7–5.

9. perc. Nagyon jól mozog most a norvég védelem, Groot lövését blokkolni is tudják. Aztán Görbicz próbálkozik a szélről, de nem talál be, viszont szerencsére a Vipers lerohanása sem jó.

7. perc. Oftedal darál beállót, sárga és hetes. Bejön Kiss Éva, de hiába, mert Sulland így is belövi a büntetőt, 6–5.

7. perc. Arntzen jócskán elpuffantja a labdát, jöhet az ETO. Brattset teljesen üresen marad beállóban, fordul, 6–4!

6. perc. Vezet a Győr, Grimsbö véd nagyot, fordulnak a hazaiak, Bódi befejezi a lerohanást, 5–4.

5. perc. Hansen nem áll le, átlövésből a hosszú sarokba talál, 4–4! Hansen 3 góllal és egy kiharcolt hetessel nyitott.

5. perc. Kristensen, 3–4!

4. perc. Hansen hetest harcol ki, Groot belövi, 3–3!

4. perc. Oftedal átlövését Lunde védi. Sulland betalál. Ismerős arcok… 2–3

2. perc. Ha rohanhat a Vipers, akkor rohan is. Aune, 1–2, Hansen kontrázik erre rá, 2–2!

1. perc. Az első támadás a Vipersé, az első lövés is, kapufa. Grimsbö a Győr kapujában. Az első gól meg a norvégokéban, Hansen, egyből jön a válasz, Reistad, 1–0, 1–1!

Kezdés előtt természetesen Himnusz.

A mérkőzés előtt Karl Erik Böhnre emlékeztek a kézilabdabarátok Győrben – a magyar válogatott és az ETO egykori norvég mestere 2014. február 2-án hunyt el.

Dán játékvezetők érkeztek a mérkőzésre, Karina Christiansen és Line Hesseldal Hansen.

JÓ ESTÉT KÍVÁNUNK! Az FTC-Rail Cargo Hungaria már lejátszotta mérkőzését a BL-középdöntő szombati játéknapján, és kulcsfontosságú győzelmet aratott a Krim Ljubljana otthonában. A címvédő Győri Audi ETO KC-re a Vipers Kristiansand vár, tartsanak velünk!

A Győr 11 ponttal áll és vezeti a csoportot, a Vipers Kristiansand 8 ponttal a második, aztán következik a CSM Bucuresti (8 pont), a Ferencváros (7), majd a Krim (3) és a Thüringer HC (1).