Kovacsics hozta a győzelmet a Fradinak, amikor már minden veszni látszott

2018.10.14. 14:16
A női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában az FTC-Rail Cargo Hungaria a bukaresti vereség után Érden fogadta a norvég Kristiansandot. A második félidő közepéig jól játszott és biztosan vezetett a Fradi, de a végén feljöttek a norvégok, és az utolsó fél percben a győzelemért támadhattak, amikor Kovacsics Anikó labdát lopott, és végül az FTC nyerte a meccset.
Katrine Lunde és Kovacsics Anikó néz farkasszemet (Fotó: Földi Imre) – A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VIPERS KRISTIANSAND (norvég) 27–26 (17–14)
Érd, 2000
néző. Vezette: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 1, Pena 5 (4), KOVACSICS 7 (3), SNELDER 6, HÁFRA N. 5, Schatzl Nadine 2. Csere: Hornyák D., Mészáros R. 1, Klivinyi, Faluvégi D., Márton G. Edző: Elek Gábor
VIPERS: KATRINE LUNDE – Aune 3, SULLAND 6 (2), Tomac 1, Yttereng, J. Kristiansen 3, K. Olsen. Csere: Fagerheim (kapus), Waade, M. Kristensen 3, Arntzen 1, REISTAD 6, Jonassen 3. Edző: Ole Gustav Gjekstad
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 10. p.: 7–4. 15. p.: 11–6. 23. p.: 14–8. 27. p.: 17–10. 37. p.: 18–16. 39. p.: 21–17. 48. p.: 23–21. 52. p.: 23–24. 54. p.: 25–24. 58. p.: 26–25. 59. p.: 26–26
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 2/2
Elek Gábor:
– Frissek, kreatívak és fegyelmezettek voltunk az első félidőben, de mivel kevesebben vagyunk Malovics kiválásával, a végére elfogytunk. Ahogy jött a fáradtság, lelassultunk, felelőtlenül kezdtük el lövöldözni a labdákat, és ránk is jöttek. Kaphattunk volna egy kicsit kevesebb gólt, és akkor lehetett volna ez nyugodtabb meccs is, most a szerencsének is köszönhetjük a győzelmet.
Ole Gustav Gjekstad: – Tudtuk, hogy a Ferencváros gyors, a játékosai jók az egy-egy elleni szituációkban, az első tizenöt percben igyekeztünk felvenni a harcot, de nem jöttek be a lövéseink. A vége persze csalódást keltő volt, egy ponttal elégedettek lehettünk volna, de szerintem igazságos meccs volt.

A másik mérkőzésen: Bietigheim (német)–CSM Bucuresti (román) 30–28

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Bietigheim (német)21157–55+23
2. CSM Bucuresti (román)21164–61+32
3. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA21158–62–42
4. Vipers Kristiansand (norvég)21153–54–11

Első hazai meccsét játszotta a Ferencváros új BL-otthonában, Érden, az ellenfél a norvég bajnok Vipers Kristiansand volt, soraiban több korábbi ETO-játékossal. Katrine Lundét nem meglepő módon füttyszó is fogadta a bemutatás során. A Fradi a „szokásos” sérülteken (Szikora Melinda, Bobana Klikovac) kívül nem számíthatott a sarokgyulladással bajlódó Djurdjina Malovicsra sem.

TUDATOS VOLT KOVACSICS LABDALOPÁSA
KOVACSICS Anikó, az FTC irányítója: „A második félidőben behúzták elénk a falat, Katarina is elkezdett egyre jobban védeni. Kicsit meginogtunk elöl, nem tudtuk úgy befejezni a támadásokat, mint addig, ez a koncentrációvesztés hátul, a védekezésben is éreztette a hatását. Bíró Blani tartotta bennünk a lelket a bravúrjaival, a tanulság az, hogy hétgólos előnynél sem szabad visszavenni. Az utolsó labdalopásra készültem, mert benne van a játékukban, de ők is hibáztak, ezért szerencsém is volt, és amikor megszereztem, felnéztem a táblára, láttam, hogy csak hat másodpercem van, de abban bíztam, hogy ennyi idő alatt csak végigérek!”
HÁFRA Noémi, az FTC balátlövője: „Rémálomszerű volt, hogy megszereztem a vezető gólt, vétettem egy olyan hibát a végén, ami ha bejön, győztünk volna, de el is mehetett volna rajta a meccs. Talán húznunk kellett volna még az időt, kicsit rutintalan megoldás volt tőlem, még szerencse, hogy Misi a végén megmentette a csapatot. Mikor futott a kapu felé, csak néztem nagy szemekkel, és szurkoltam, hogy érjen be. Nagyon fontos ez a két pont, az ilyen hazai BL-meccseket meg kell nyernünk!”

A szezon eddigi meccsein csapata védekezésével akadt inkább gondja Elek Gábornak, ezúttal az első félidő nagy részében nem lehetett rá panasz, ráadásul Bíró Blanka is bemutatott több nagy hárítást. A Vipers játékosai többször is túlzottan keménynek bizonyultak, erre nem voltak vevők a Bonaventura ikrek, a norvég kispad tiltakozása ellenére két percekkel „jutalmazták” a vendégeket.

Támadásban Kovacsics Anikó és Háfra Noémi is szórta a gólokat, míg Nerea Pena a passzokban jeleskedett. 3–3 után kezdett ellépni ellenfelétől az FTC, a játékrész közepén 12–6-nál Ole Gustav Gjekstad kénytelen volt időt kérni. Héttel is vezetett már a magyar csapat, a játékrész végére azonban kicsit megtorpant (ebben a cseréknek is szerepe volt), ezt kihasználva a Vipers 17–14-re tudott felzárkózni, az utolsó gólt egy figyelmetlenséget kihasználva Henny Reistad szerezte kínaiból a dudaszó előtt.

Egy pillanatra sem lehetett kiengedni, mert a norvégok ott loholtak az FTC nyakán, a második félidő első felében folyamatosan három gól körül mozgott a különbség. Danick Snelder rendre megjátszható volt beállóban, s a holland légiós hibátlanul értékesítette a helyzeteit. A túloldalon a másik volt győri, a jobbátlövő Linn Jörum Sulland volt igen aktív, de az ő lövéseibe már jóval több pontatlanság csúszott.

Elég volt néhány kimaradt támadás, hogy a lendületbe jövő Vipers 23–22-re feljöjjön. A rózsaszín mezes norvég szurkolók is belelkesültek, Elek Gábornak időt kellett kérnie. Ez sem törte meg a vendégek sorozatát, az 52. percben már 24–23-ra vezettek, a meccs során először. A láthatóan fáradó Fradi többnyire csak szenvedett támadásban, a lövések sem voltak túl pontosak. Pena hetese egy nyolcperces ferencvárosi gólcsendet szakított meg. A hajrában Pena kritikus helyzetekben rontott, de a társak, élükön Bíróval a kapuban, tartották hátul a frontot.

Elek utolsó időkérése után 26–26-nál következett az utolsó perc, és félő volt, hogy elúszik a hajó, miután Háfra gólját belemenés miatt nem adták meg. A győzelemért támadhatott a Vipers, Kovacsics azonban labdát szerzett, és miközben vészesen fogyott az idő, még éppen végigsprintelt a pályán, hogy meglője a két pontot – a kiélezett csoportot látva rendkívül értékes két pontot – jelentő gólt. Elképesztő befejezés volt!

Kovacsics győzelmet érő gólja

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, egy góllal győzött a Ferencváros. 27–26
60. perc:
A győztes gólért támadtak a norvégok, amikor Kovacsics labdát lopott, végigszaladt a pályán, és bedobta a ziccert! 27–26
60. perc: Háfra
belemenéssel lőtt gólt, maradt még lehetősége a norvégoknak..
59. perc: Ferencvárosi időkérés.
59. perc: Pena
rontott, Sulland nagy lövését viszont Bíró védte!
58. perc:
Megint egy kínai… Reistadra játszották ki a figurát, ő meg belőtte. 26–26
58. perc: Norvég időkérés.
58. perc: Háfra
megint úgy tört be, hogy nem is volt helyzet, de valahogy utat talált a labda a kapuba. 26–25
57. perc:
Kölcsönös hibázások után Reistad megint a kapu jobb oldalát vette célba, de Bíró megint védett.
56. perc: Kovacsics
labdát vesztett, de a norvégok is rontottak.
56. perc: Kristiansen
egyenlített, miután a kapuba pattintott. 25–25
55. perc: Hornyák
lövése szinte szétforgácsolta a kapufát.
55. perc:
Az előbb Snelderrel még két percet érően szabálytalankodtak is. Reistad vállalta el középről, de Bíró eszméletlen bravúrral védett.
54. perc: Pena
játszott Snelderhez, aki beállóból a bal alsóba gyötörte a labdát. 25–24
54. perc: Sulland
alsó lövését védte Bíró, az ellentámadásból Kovacsics lőtt, de megállították.
53. perc: Norvég időkérés.
53. perc: Pena
hetesből egyenlített. 24–24
53. perc:
Lövésig sem jutott a Ferencváros, fel is hangzott a „Harcoljatok”. Kristiansen lövése kijött Bíróról.
51. perc:
Meg is szerezték, mert Kristensen egyedül maradt, és a hálóba pattintott. 23–24
50. perc: Kovacsics
belemenése után a vezetés megszerzéséért támadhatott a Kristiansand.
50. perc: Sulland
harcolt ki hetest, amelyet maga Sulland lőtt a bal alsóba. 23–23
49. perc: Háfra
nagyon magasra ment fel, de Lunde már tudta, hová megy a labda. Ezúttal is védett.
49. perc: Ferencvárosi időkérés.
49. perc
Sőt Pena gyenge lövése után Lunde gyorsan indította Reistadot, aki könnyű gólt szerzett. 23–22
48. perc: Sulland
maradt egyedül a falban, és kettőre hozta föl a norvégokat. 23–21
48. perc: Háfrát
kiismerhette Lunde, mert ebben a félidőben nem tudott eddig betalálni. Most sem sikerült neki.
47. perc: Kristiansen
nagyon nagy lendülettel érkezett, és kilőtte a bal fölsőt. 23–20
46. perc: Kristensen
dühöngött, hogy nem kapott hetest, cserébe Lukács sem kapott a másik oldalon.
45. perc: Hornyák
hetet és két perces kiállítást harcolt ki. Tomac reklamált, ezért ment le. A hetest Pena megint bedobta. 23–19
44. perc:
A teljesen fölösleges Kovacsics-lökés eredménye az lett, hogy emberhátrányba került a Fradi. Sulland lövését azonban Bíró védte.
43. perc:
Újabb ziccer, újabb Lunde-védés. Ezúttal Márton próbálkozását mentette.
42. perc:
Már passzívat jeleztek, amikor Kristiansen lövése Bíróról a kapuba pattant. 22–19
41. perc:
Hamarabb jött vissza a norvég lány, kaptak még egy kétpercest. Lukács ezt akarta kihasználni, de Lunde lábbal védett.
40. perc:
Az emberelőnyben Snelder lőtt újabb gólt, ezúttal Pena passzolt neki. 22–18
40. perc: Kristiansen
bújt ki a zöld-fehér védők között, és szép gólt lőtt. 21–18
39. perc:
Az elrontott norvég támadás után Háfra hetest és emberelőnyt harcolt ki. A hetest Pena a jobb fölsőbe lőtte. 21–17
38. perc: Snelder
is ügyesen játszotta magát tisztára, és ezúttal is belőtte. 20–17
38. perc: Sulland
maradt nagyon egyedül, és az ilyesmi neki ziccer. 19–17
37. perc:
Újabb hetest kapott a Fradi, amelyet Pena a bal alsóba lőtt. 19–16
37. perc: Háfra
lövése rossz volt, nem úgy Jonassené, aki hosszú indítás után talált be. 18–16
36. perc: Reistad
nézte meg a bal alsót, és jól be is dobta. 18–15
35. perc: Kristiansen
lövése kijött a kapufáról, de Pena eladta támadásban.
35. perc: Kovacsics
varázslatos átadását Snelder összeszedte, és bedobta a bal felsőbe. 18–14
34. perc: Snelder
szerzett labdát, de a gyors támadásból nem lett semmi. Legalább a labda maradt a Fradinál.
33. perc: Pena
eladta a labdát, hosszú gólcsendben a Fradi. Sulland lövését Bíró védte, de maradt a labda a norvégoknál.
32. perc:
Belemenést fújtak a norvégoknál, Schatzl a bordáját fájlalva a földön maradt. Jöttek az orvosok, neki pedig le kellett ülnie a padra.
32. perc: Yttereng
vonalra lépett, Lukács hetest harcolt ki. A hetest Kovacsics a jobb alsóra lőtte, de Lunde védett.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Ferencváros. 17–14
30. perc:
Szenzációs kínai figurából egy másodperccel a félidő vége előtt Reistad révén három gólra jött fel a norvég csapat. 17–14
30. perc: Pena
lövése pattant mellé a kapufáról.
30. perc: Ferencvárosi időkérés.
29. perc:
Újabb gól emberhátrányban. Labdavesztés után Aune használta ki a ziccert. 17–13
28. perc:
Belemenés Klivinyinél, majd Jonassen maradt bántóan egyedül, és be is dobta. 17–12
28. perc: Faluvégi Dorottya
kapott kétperces kiállítást, a hetest Sulland belőtte. 17–11
27. perc:
Előbb Artzen mellé lőtt, majd az ellentámadásból Kovacsics tört be, és lőtt a bal fölsőbe. 17–10
26. perc: Kovacsics
ütemtelenül, test mellől lőtt a kapuba. 16–10
26. perc: Jonassen
került a bal szélről ziccerbe, de Bírónak nagyon megy, ezt is fogta. 50 százalékon véd eddig.
25. perc:
Az iménti gólszerző mehetett le két percre, a Fradi pedig hetest kapott. A hetest Kovacsics a léc alá lőtte. 15–10
24. perc:
Elvették a labdát a Fraditól, az ellentámadásból Reistad hozta közelebb a norvégokat. 14–10
24. perc: Sulland
emelkedett az égig, és nagyon bevágta. 14–9
23. perc:
Szép akció végén Háfra törhetett be, és belőtte. 14–8
23. perc: Klivinyi
lövése nem talált be, a norvégoké viszont igen, Lukácsot ráadásul ki is küldték két percre. 13–8
22. perc:
Hosszú idő után gólt szerzett a norvég csapat, Artzen talált be. 13–7
22. perc: Sullandnál
lépéshiba volt, de Schatzl nem tudta elkapni a gyors indítást.
21. perc:
Megtört a jég, Mészáros kapta beállóban, és a jobb alsóba pattintott. 13–6
21. perc:
Előbb Klivinyi, majd Arntzen is hibázott.
20. perc:
Gyors norvég támadás után Yttereng lőhetett ziccert, de Bíró ezt is kifogta. Nyolc perce nem dobott gólt a norvég csapat.
19. perc:
Nem megy a norvégoknak, vagy mondhatjuk, hogy Bíró remekül véd.
18. perc:
A hosszú támadás végén kissé előkészítetlenül Háfra lőtt fölé.
17. perc:
Belemenés a norvégoknál, robogott a Fradi, de aztán inkább megálltak a ferencvárosiak.
16. perc: Norvég időkérés.
16. perc: Háfra
kissé kisodródva, jobbról lőtt, de így is betalált. 12–6
16. perc: Aune
megint a rövidbe akart gólt lőni, de ezúttal már figyelt Bíró, és védett.
15. perc: Artzen
lőtt mellé, Háfra azonban inkább a kapuba durrantott. 11–6
14. perc: Sneldernek
nem kellett sok idő, hogy beállóból a bal fölsőbe találjon. 10–6
14. perc:
Egy támadásból háromszor is gólt szerezhetett volna a Kristiansand, de nem talált be, az ellentámadásból Háfrát a levegőben lökték, Fradi-emberelőny a vége.
13. perc:
A Fradi jobbszélsője, Lukács is megirigyelte a dolgot, ezúttal ő lőtt gólt, csak éppen a kapus lába között. 9–6
12. perc: Aune
észrevette, hogy a kapus és a kapufa között van egy kis hely, no éppen ott dobta be. 8–6
11. perc:
Hetes és két perc emberelőny. Ez a Fradi nyeresége, valamint a kihasznált hetes Kovacsics révén. 8–5
11. perc: Kristiansennek
végre bejött az első átlövése, de annyira nem hiányzott… 7–5
10. perc: Schatzl
kapta a labdát a bal szélen, ahonnan mesterien lőtt a bal alsóba. 7–4
9. perc: Bíró
lábbal védett, Hornyák a jobb felsőt vette célba, de Katrine Lunde védett.
9. perc:
Újra kétgólos a különbség, mert Schatzl villámgyorsan ugrott, és szép gólt szerzett. 6–4
8. perc:
Tapadnak a norvégok, most éppen Kristensen talált be. 5–4
8. perc: Bíró
szép védése után Háfra szedte össze a labdát, és a saját hatosáról a norvég kapuba ívelt. 5–3
7. perc: Pena
szép átadása után Snelder harcolt ki hetest, amelyet Kovacsics a bal fölsőbe vágott. 4–3
6. perc:
Rontott a Fradi, rontott a Kristiansand, majd Yttereng egy ütés után mehetett két percre pihenni.
5. perc: Bíró
szép védése után megállították a Fradi támadását, de maradt a labda a zöld-fehéreknél. No nem sokáig, mert egy rossz lövés után Tomac lőtt egyenlítő gólt. 3–3
4. perc: Nerea Pena
kiválóan futott be a védőfal üresen hagyott résébe, és szépen pattintott a bal alsóba. 3–2
3. perc: Kovacsics
lövése kijött a blokkról a gyors ellenakcióból Aune talált be. 2–2
2. perc:
Megvan az első norvég gól is, méghozzá Sulland révén. 2–1
2. perc: Kovacsics
lódult meg egy megszerzett labdával, végigfutott a pályán, és kilőtte a bal felső sarkot. 2–0
1. perc:
Nem tartott sokáig, és Snelder máris betalált beállóból. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros zöld-feketében, a Kristiansand fehér-feketében játszik.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2018–2019
A-CSOPORT:Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Metz (francia), Odense (dán), Larvik (norvég)
B-CSOPORT:Rosztov-Don (orosz), Köbenhavn (dán), Sävehof (svéd), Brest (francia)
C-CSOPORT:GYŐRI AUDI ETO KC, Thüringer HC (német), Krim Ljubljana (szlovén), Podravka Koprivnica (horvát)
D-CSOPORT:CSM Bucuresti (román), Kristiansand (norvég), FTC-RAIL CARGO HUNGARIA, SG BBM Bietigheim (német)
A csoportmeccseket október 5. és november 18. között rendezik.
A CSOPORTOK TELJES MENETRENDJÉT ITT TEKINTHETI MEG!