Huszonnégy góllal verte cseh ellenfelét a Ferencváros a Bajnokok Ligájában

2022.12.17. 15:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában a Ferencváros az eddig nyeretlen cseh Baník Mostot fogadta Érden. Egészen a kilencedik percig a csehek vezettek, azonban a zöld-fehérek egy időkérést követően megrázták magukat, és lehengerlő második félidei játékkal kiütéses, 43–19-es győzelmet arattak.
Klujber Katrin (labdával) 10 góljával a legeredményesebb ferencvárosi volt
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Koncz Márton)
Klujber Katrin (labdával) 10 góljával a legeredményesebb ferencvárosi volt A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Koncz Márton)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
DHK BANÍK MOST (cseh) 43–19 (20–11)
Érd, 1345
néző. V: Vranes, Wenninger (osztrákok)
FTC: Bíró B. – Malestein 2 (1), Bölk 3, TOMORI, Cvijics 4, Lekics 2, Márton G. Csere: Janurik 1 (kapus), KLUJBER 10 (1), Kisfaludy 2, Hársfalvi 3, Szöllősi-Zácsik 5, Szucsánszki 1, PAPP D. 5, Stolle, Kukely 5 (1). Edző: Elek Gábor
BANÍK MOST: Müllnerová – Eksteinová, Mikuláslová, CHOLELOVÁ 6 (3), Holanová 2, Andrisková 4, Mikulcik 2. Csere: Janssen (kapus), Somionka 2, Spone 1, Strisková 1, Rádova, Sutranová 1. Edző: Ondrej Václavek
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 10. p.: 7–6. 19. p.: 13–7. 26. p.: 17–10. 34. p.: 24–12. 42. p.: 27–14. 52. p.: 35–15. 57. p.: 41–17
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Elek Gábor:
     – Jól látszott, hogy a szerdai meccs benne maradt a kezekben, lábakban és főként a fejekben, de ahogy felvettük a megfelelő sebességet, feljavult a védekezésünk. Főleg a második félidővel vagyok elégedett, jól kézilabdáztunk. Szeretném megemlíteni, hogy nagyon régen láttam ennyire jó játékvezetést, elégedett vagyok a két osztrák hölgy munkájával.
Ondrej Václavek: – Könnyű győzelmet aratott a Ferencváros. Tíz percen át jól kézilabdáztunk, de aztán bebizonyosodott, hogy ennyi nem elég ezen a szinten.

Erőltetett menet végéhez érkezett szombaton az FTC-Rail Cargo Hungaria, amely a CSM Bucuresti elleni vesztes Bajnokok Ligája-mérkőzések és a Győri ETO ellen hét közben megnyert bajnoki rangadót követően utolsó idei összecsapására készült az európai elitsorozatban. Elek Gábor együttesére ezúttal könnyebb feladat várt – a 6. fordulóban a Fradi idegenben győzte le tizenkilenc góllal, 46–27-re a Baník Mostot, ami a BL-ben idén rekordnak számít –, s a cseh bajnok ellen az volt a cél, hogy végleg kimásszon a gödörből, és maga mögött hagyja az elmúlt hetek nehézségeit.

Ahogy azt előzetesen Kukely Anna a Nemzeti Sportnak elmondta, a csehek átlövéseire és lerohanásaira készültek leginkább a zöld-fehérek, mégis egy Veronika Andrysková-bombával kezdtek a vendégek. A hazaiaknál az ETO elleni összecsapás egyik hőse, Dragana Cvijics jegyezte az első találatot, a szerb beálló már a bemutatásnál is nagy mosollyal futhatott fel a pályára a legnagyobb üdvrivalgás közepette.

Nem mondható, hogy repülőrajtot vett a magyar csapat, amely az első tíz percben egyébként végig hátrányban játszott, s csak épp azt nem tudta jól levédekezni, amire a legnagyobb hangsúlyt fektette. Támadásban leginkább Cvijics és Klujber Katrin révén próbálta tartani a lépést az FTC, amely gyengén használta ki helyzeteit. Negyedóra elteltével aztán a visszatérő Kisfaludy Anett góljával átvette a vezetést a hazai csapat, s innentől kezébe vette az irányítást.

A kapuban Bíró Blanka is beindult, a mezőnyben pedig a lendületes, gyors támadások hamar megtörték a Baník-játékosok ellenállását. A 20. percre szétestek a vendégek (15–8), akik hétperces gólcsendet követően tudtak újból betalálni, a magyar csapat azonban olyan iramot diktált, amivel nem tudták felvenni a versenyt. A csehek ellen idegenben 5 gólt jegyző Kukely első helyzetét még elhibázta, hétméteresből azonban ő sem hibázott, így a félidőre biztos vezetésre tettek szert a házigazdák.

Viszonylag gyorsan betalált a fordulást követően Emily Bölk, ezzel először lett tíz közte, majd Andrea Lekics következett, s üres kapus góllal Janurik Kinga tett róla, hogy ne csökkenjen a különbség. Janurik másodszor volt eredményes a sorozat jelenlegi kiírásában – elsőként a Vipers elleni hazai döntetlen során talált a hálóba. Állandósulni látszott a felek közti 12-13 gólos különbség, a csehek próbáltak ritmust váltani és egy-egy alkalommal gyors támadást vezetni, de a védekezésben felkeményedő Ferencváros ellen már nem tudtak felzárkózni. Sőt! Az utolsó negyedórában iskolajátékot mutatott be az FTC, amely könnyedén szerezte a gólokat, és saját rekordját megdöntve, a BL 2022–2023-as idényének legnagyobb különbségű győzelmét aratva 24 góllal nyert.

A mérkőzés abszolút pozitívuma a fiatal ferencvárosi lányok játéka – Kukely és a 16 éves Papp Dorka is jól mozgott a pályán, élt a lehetőséggel, gólokkal hálálta meg a bizalmat. 43–19

További eredmény az A-csoportban

Brest Bretagne (francia)–Krim Ljubljana (szlovén) 22–24 (12–10)

8. Banik Most (cseh)99216–371–1550

VÉGE! Nagyon sima, 24 gólos győzelmet aratott a Ferencváros cseh ellenfele ellen. Köszönjük figyelmüket! Hamarosan olvashatják összefoglalónkat a mérkőzésről.

59. perc: Klujber egy csel után szépen pörgeti el a labdát a kapus mellett, majd a túl oldalon Striskova hasonló mozdulattal betalál. A csehek könnyedén elszórják a labdát, Klujber pedig kihasználja a ziccert. 43–19

58. perc: Andryskova elleni szabálytalanságért Szöllősi-Zácsik kettő percet kap, Andryskova gyorsan ki is használja az előnyt. 41–18

57. perc: Nincs megállás, megint jobb szélre kerül le a labda, Papp pedig újra betalál. 41–17

56. perc: Spone löki a levegőben Klujbert, hetes és kettő perc. A sértett értékesíti a hetest. 40–17

55. perc: Spone talál be a cseheknél, a Fradinál Kukely lövi az újabb gólt, majd átlövésből Szöllősi-Zácsik is eredményes. 39–17

54. perc: Klujber jól szállt be a második félidőben, újabb gólt szerez. A csehek gyorsan elszórják a labdát, de Hársfalvi elhibázza a ziccert. 37–16

53. perc: Emberhátrányban Somionka talál be, de a Fradi nem lazsál, Klujber kerül ziccerbe és nem hibázik. 36–16

52. perc: Klujber passza után Kukely talál be, húsz gólos az előny! 35–15

51. perc:Klujber tör be a védők között, majd a bal alsóba lő. A cseh támadás vége egy kettő perces kiállítás Andryskova számára.34–15

50. perc: Klujber passza után Cviljics beállóból szerez gólt, a csehek támadását Janurik újabb védése zárja le. 33–15

49. perc: Cseh eladott labda, ferencvárosi rohanás, Papp-gól. 32–15

48. perc: Sutranová megtöri a cseh gólcsendet egy átlövéssel, de Klujber egyből válaszol. 31–15

47. perc: Labdaszerzést követően Hársfalvi indítja Klujbert, aki nem hibázik. Majd újabb cseh hiba után Hársfalvi is betalál. 30–14

46. perc: Janurik jól vette észre Hársfalvit, aki középről simán belövi Janssen feje felett a labdát. 28–14

Kisfaludy Anett beállóból szerzett gólokkal segítette a Ferencvárost (Fotó: Koncz Márton)

Kihasználja utolsó időkérését is a cseh csapat.

44. perc: Hársfalvi szélső ziccerét védi Janssen, majd cseh hetes következik, de Cholevová először hibázik, Bíró véd.

42. perc: Lekics meglátja, hogy a szélen Papp teljesen üres, a fiatal játékos pedig egy ilyen ziccert nem hibázik el. 27–14

41. perc: Lekics lövésénél Holanová szabálytalankodott keményen, kettő perc lett a jutalma.

40. perc:Cholevová szerzett labdát, majd végigrohant a pályán és nem hibázta el a ziccert. A másik kapu előtt Lekics talpról talál be. 26–14

39. perc: A csehek támadását kapufa zárja le, de most a Fradi sem tud egyből góllal válaszolni, hiszen Stolle lövését védi a kapus.

Időt kértek a csehek.

38. perc: Kisfaludy harcolt ki hetest, de Bölk a kapu fölé dobta a labdát.

37. perc: Lekics megjátsza Kisfaludyt beállóban, utóbbi nem hibázzal el a ziccert. 25–13

35. perc: Bölk második gólját lövi, a cseheknél Cholevová harcol ki hetest és be is lövi. 24–13

34. perc: Cseh támadás végén Janurik véd, majd felismeri, hogy üres a kapu és be is dobja a labdát. 23–12

33. perc: Lekicsbetör a védők mellett, majd könnyedén a kapuba lő. 22–12

32. perc: Heteshez jutnak a csehek, Cholevová ezúttal sem hibázik. 21–12

32. perc: Papp lábáról megy ki a labda, a játékvezetők szándékosnak ítélik a mozdulatot, kettő perc.

31. perc: Lekic készít elő Bölknek, aki kipókhálózza a bal felsőt. 21–11

Újra játékban a labda, a Fradi kezdte a második félidőt.

A fiatal Papp Dorka (24) ma is jól szállt be a mérkőzésbe (Fotó: Koncz Márton)

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Magabiztosan, kilenc góllal vezet a Ferencváros.

30. perc:Cholevováziccerét bravúrral, lábbal védi Bíró, majd az utolsó másodpercekben Papp a jobb szélről szerez újabb gólt. 20–11

29. perc:Andryskovaelviszi Kisfaludy mellett a labdát, majd megszerzi a 11. cseh gólt. 19–11

28. perc: Passzívnál kapu mellé dobják a labdát a csehek, a Ferencváros pedig rohan, Szöllősi-Zácsik egy finom cselt követően lő a kapuba. 19–10

27. perc: Cseh kapufa után Kukely forgatja meg a védőket, majd felugrásból a kapuba lő. 18–10

Elek Gábor is időt kért.

26. perc: Labdát szereznek a csehek, Holanová gólja zárja le a lerohanást. 17–10

25. perc: Gyorsan támad a Fradi, Kukely átlövésből szerez gólt. 17–9

24. perc: Szőllősi-Zácsik harcolt ki hetest, Kukely pedig nem hibázta el a lövést. A csehek is büntetőt dobhattakCholevová sem hibázott.16–9

23. perc: Szépen járatta a Fradi a labdát, de Kukely lövése a jobb kapufán csattant.

21. perc: Szucsánszki teszi ki szélre a labdát, Papp pedig jobbról nem hibázza el a ziccert. 15–8

20. perc:Andryskova ugrik fel és Bíró lábai között a kapuba lő, a másik kapu előtt pedig Szucsánszki eredményes betörésből.14–8

19. perc:Cholevová borította fel Pappot, kettő perc, Hársfalvi rögtön ki is használta az előnyt. 13–7

19. perc: Kezd ellépni a Fradi, megint Szöllősi-Zácsik talál be felugrásból. 12–7

18. perc: Szucsánszki találja meg beállóban Cviljicset, aki nem hibázza el a ziccert. 11–7

17. perc: Rohan a Fradi, Szöllősi-Zácsik a kapufa segítségével talál be, a másik kapu előtt Bíró szedi le az ejtést. 10–7

Cseh időkérés.

16. perc: Újra a Fradinál az előny, Kisfaludy beállóból talál be. A cseh támadás végén Bíró véd, majd újabb Fradi-gól Szöllősi-Zácsik jóvoltából. 9–7

14. perc: Malensteinjönne le cserébe, de védekezés közben megüti Spone arcát, így kiállítás miatt ülhet a kispadra.

13. perc: Szöllősi-Zácsik mellett Somionka kap labdát beállóban, a lengyel nem hibázik. A Fradi leteszi szélre Malensteinnek, de Müllnerová megint véd. 7–7

12. perc: Klujber lőhet tisztán, de Müllnerová bravúrral véd. De marad a Fradinál a labda, hetest harcolnak ki a zöld fehérek, Malenstein pedig nem hibázza el a büntetőt. 7–6

10. perc: Az első igazi átlövés a Fraditól, Bölk egyenlít. 6–6

9. perc: Klujber tör be két védő között, majd a kapus mellett az alsó sarokba lő. 5–6

8. perc: A csehek nem tudtak gólt szerezni, a Fradi gyorsan fordul és Cviljics góljával zárkózik, de a csehek újabb gólt szereznekAndryskova révén.4–6

7. perc: Megtalálják a csehek a beállót, Holanová nem hibázik. A Fradinál Cviljics viszont igen. 3–5

6. perc: Sokáig jártják a csehek a labdát, majd Andryskova zárja le góllal a támadást. A másik oldalon szélre kerül le a labda, Malenstein talál be. 3–4

5. perc: Márton lövését védte a csehek kapusa.

4. perc: Mikulcík találatával egyenlítenek a csehek, majd a ferencvárosi támadás végén Lekics lő a kapu fölé,Cholevová újabb góljával cseh előny.2–3

3. perc: Egy cseh kapufát követőn Cviljicset találják meg beállóban, ő pedig nem hibázik. Majd egy újabb hazai támadás végén Klujber is betalál. 2–1

2. perc: Az első ferencvárosi támadást Bölk kapu mellé szálló lövése zárja.

1. perc: Passzívig játszanak a csehek, majd egy átlövésből Cholevová talál be. 0–1

A csehek kezdik az összecsapást.

Osztrák bírók fújják a sípot a mai találkozón.

ELŐZMÉNYEK

„A cseh csapat nagyon felszabadultan érkezhet hozzánk, nincs veszítenivalója és biztosan megpróbálja majd megnehezíteni a dolgunkat – mondta Kukely Annaa Ferencváros honlapjánakaz összecsapással kapcsolatban. – Épp ezért nagyon észnél kell lennünk, mert ha nem koncentrálunk eléggé, akkor tudnak gondot okozni. Úgy gondolom, ha a saját játékunkat tudjuk játszani, akkor nem lehet nagy probléma, szeretnénk győzni.”

Magabiztosan várhatja a mai összecsapást a Ferencváros női kézilabda csapat, amely hétközben óriási, hatgólos győzelmet aratott a Győr ellen és óriási lépést tett ezzel a bajnoki cím megszerzésének irányába. A 32–26-os végeredménnyel zárult találkozón a zöld-fehérek legeredményesebb játékosa Dragan Cviljics volt hat góllal, de a sérüléséből visszatérő Bíró Blanka második félidei remeklése is hozzájárult a sikerhez.

A két csapat csehországi összecsapását október végén rendezték, akkor a Ferencváros rekordnak számító 19 gólos győzelmet aratott (46–27). A Baník Most egyébként a Bajnokok Ligája leggyengébb csapata, hiszen bár a másik csoportban szereplő Lokomotív Zágráb sem gyűjtött még egyetlen pontot se, a horvátoknak jobb a gólkülönbsége.