Klubrekordot döntve győzött 19 góllal az FTC a BL-ben

CS. M.CS. M.
2022.10.22. 15:52
Győzelemre készül a Ferencváros (Fotó: Árvai Károly)
Nagy arányú sikert aratva szerezte meg idei harmadik győzelmét a női kézilabda Bajnokok Ligájában az FTC-Rail Cargo Hungaria, amely a cseh DHK Baník Most otthonában klubtörténeti rekordot döntött és 46 gólt szerezve nyert 19 góllal.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
DHK Baník Most (cseh)–FTC-Rail Cargo Hungaria 27–46
(11–26)
Chomutov, 680 néző. V: Mata, Lopez (spanyolok).
BANIK MOST: Müllnerová – Eksteinová 1, Mikuláslová, Holanová, CHOLELOVÁ 7 (1), Somionka 3, MIKULCIK 5. Csere: Janssen 1 (kapus), Kostelná 2 (1), Sutranová 1, Spone 3, Andrisková 2, Strisková 2, Poláková, Kroftová, Pokorná. Edző: Adrian Struzik
FTC: JANURIK – Kovács Anett 5, KLUJBER 11 (5), LEKICS 5, Edwige, Bölk 4, Márton G. 4. Csere: Sass (kapus), Tomori, KUKELY 4, Szucsánszki 1, Cvijics 3, Kisfaludy 1, Hársfalvi 4, Malestein 4. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–5. 9. p.: 3–10. 17. p.: 8–16. 26. p.: 9–23. 40. p.: 15–31. 47. p.: 16–36. 53. p.: 19–40. 58. p.: 25–45.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Radek Madera:
– Tudtuk, hogy az FTC erős ellenfél lesz, erős bajnokságban edződik. Próbáltuk megkeresni a gyenge pontjait, és amennyire lehet, megakadályozni, hogy az erősségeit érvényesíthesse. Nem vagyok elégedett a végeredménnyel, de a második félidővel igen, mert jól játszottunk, védekezésben, kapuban jól teljesítettünk, és sok lerohanást tudtunk végigvinni.
Elek Gábor:
– Örülök a nagy különbségű győzelemnek. Tisztában voltunk vele, hogy futós mérkőzés lesz, ezért nagyon sokat kellett cserélni. Ez ötven percig jól működött, de az utolsó tíz percet kicsit „elünnepelgettük”. Elégedett vagyok, örülök a sok lőtt gólnak.

Hamar lerendezte az A-csoport utolsó helyén szerénykedő cseh DHK Baník Most elleni mérkőzését az FTC, amely már a harmadik percben 5–1-re vezetett, a kezdeti lendületét pedig a hazaiak időkérése sem törte meg. Elek Gábor együttese pedig hatékony védekezéséből számos lerohanásgólt szerezve már a szünetre eldöntötte a lényegi kérdéseket, hiszen 26–11-re vezetett.

A második félidőben kissé alábbhagyott az FTC lendülete is, de ez annak volt köszönhető elsősorban, hogy a csehek is pontosan tudták, ezúttal nem terem nekik babér. Az FTC még takaréklángon is sorra lőtte a gólokat, miközben gyakran Janurik Kingára sem volt szükség a kapuban, mert a hazaiak lövései kevésszer jutottak el odáig.

A hajrában bár a hazaiaktól Charlotte Cholevová alaposan megszórta magát és nyolcszor is bevette az FTC kapuját, de a vendégek sikere egy percig sem forgott veszélyben és klubtörténeti csúcsot döntve, 46 gólt szerezve győzték le 19 góllal a Baník Mostot.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Cholevová időn túli szabaddobásával zárult a mérkőzés. Az FTC könnyedén nyert a Baník Most vendégeként 46–27-re.

59. perc: Hársfalvi egy lerohanás után szerezte az FTC 46. gólját. 27–46

59. perc: Cholevová már nyolc gólnál jár és feljön 18-ra a Baník Most. 27–45

58. perc: Cholevová nagyon megtáltosodott. 25–44

57. perc: Cholevovára most nincs ellenszere a Fradinak, megint ő talált be. Igaz, a vendégeknél Bölk is eredményes. 24–44

57. perc: Cvijics Bölk passza után ejtett a csehek kapujába. 23–43

56. perc: Klujber értékesítette az FTC hétméteresét, míg a Baník Mosttól újra Cholevová eredményes. 23–42

55. perc: Janssen vette be az FTC üresen tátongó kapuját. 22–41

Malestein két gólja után két percet is kapott. Cholevová pedig ismét eredményes. 21–41

53. perc: Miklulcík góljára Malestein is gyorsan felelt. 20–41

53. perc: Cholevová is egy átlövés után eredményes, majd Angela Malestein megszerezte az FTC 40. gólját. 19–40

52. perc: Lekics belelendült, ezúttal egy átlövéssel jelentkezett. 18–39

50. perc: Klujber Katrin bár növelte az FTC előnyét, de a csehek Mikulcik révén válaszoltak. 18–38

48. perc: Cholevová egy lerohanás után vette be az FTC kapuját, de a zöld-fehérek is eredményese, Dragana Cvijics révén. 17–37

47. perc: Kukely Anna góljával már hússzal vezet az FTC. 16–36

46. perc: Lekics egy gyönyörű kapufás bombával jelentkezett ezúttal. 16–35

45. perc:Eksteinová beállása után egyből bevette az FTC kapuját, de Klujber gyorsan válaszolt.16–34

45. perc: Lekics sorozatban másodszor eredményes. 15–33

44. perc: ismét időt kér a Baník Most.

43. perc: Lekics bejátszása nem volt jó Cvijicsnek.

43. perc: Andrea Lekics növelte 17-re a különbséget. 15–32

42. perc: Klujber talpról vállalkozott lövésre, de Müllnerová védett, a túloldalon viszont Januriknak nem kellett védenie.

41. perc: Szucsánszki pattintott passzát Kovács Anett nem tudja elkapni, a csehek viszont nem tudják bevenni Janurik kapuját, csak a kapufát találták el.

39. perc: újabb lerohanás a Fraditól, amit Márton fölépattintott, majd az ellentámadásból Andrysková már jól pattintott a magyarok kapujába.15–31

39. perc: Márton újabb lerohanás után szerezte a Ferencváros 31. gólját.

37. perc: egy szép bejátszás után Somionka volt eredményes a hazaiaktól. 14–30

35. perc: Márton újabb góllal növelte az FTC előnyét, majd Sutranová kiállítása miatt emberelőnybe is kerültek a vendégek. 13–30

35. perc: az elsőhöz hasonlóan a második félidőben is hamar időt kérnek a hazaiak.

35. perc: Márton Gréta góljával használja ki az FTC a hazaiak eladott labdáját. 13–29.

34. perc: Spone vette be az FTC kapuját. 13–28

33. perc: a másik oldal is jelentkezett, a Müllnerováról lecsorgót Kovács Anett szedte össze és lőtte a jobb felsőbe. 12–28

33. perc: Márton Gréta a szélről eredményes. 12–27

31. perc: Klujber talpról eleresztett lövését védte Müllnerová, majd mindkét oldalon egy-egy elrontott támadás után a csehek lövik a második félidő első gólját. 12–26

Folytatódott a mérkőzés, de hamar meg is állt a játék. A Baník Most egy rossz lövéssel indítja a második félidőt, de valami történt, mert a zsűriasztalnál nagyon tanakodnak.

ELSŐ FÉLIDŐ

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

30. perc: Még egy gól jött a Fraditól, 11–26!

30. perc: Klujber ezt a hetest is bevágta, már 8/8-nál jár ma a dobásokat tekintve, így nyolc gólos... 11–25

28. perc: megvan az első ferencvárosi kiállítás is, de ez mondhatjuk, hogy: mit sem számít... 10–24

24. perc: Három perc telt el a legutóbbi Fradi-gól óta, de megvan. 9–21

23. perc: Két üres kapus FTC-lehetőség... két kapufa lett belőle, de mondhatjuk, hogy ilyen állásnál belefér...

21. perc: Labdaszerzés után Szucsánszki indult meg, ő szerezte a Fradi 20. gólját ma. 9–20

19. perc: Hársfalvi és Mörk is brilláns megoldást választ a kapu előtt. 9–19

17. perc: Újabb ferencvárosi gól mellé emberelőny is párosul. 7–15

16. perc: Kukely is már 3 gólnál jár, ráadásul 3/3 a mérlege... 7–14

15. perc: Klujber a hetest is értékesíti, immár 6 gólnál jár, fantasztikus mérkőzése van. 6–13

Egyelőre nincs kérdés: az FTC támadójátékával nem tudnak mit kezdeni a csehek, a ferencvárosiak átlövésekből, betörésekből egyaránt kiválóak.

12. perc: Két és fél perces gólcsend után 10 másodpercen belül jön két ferencvárosi gól is! 5–12

9. perc: Becsülettel támad a cseh csapat, de a védekezésükön egyelőre könnyedén átrohan a Fradi, máe 7 gólos a különbség. 3–10

4. perc: Mikulcík második gólját is megszerezte átlövésből, de a Fradi gyorsan válaszolt. 2–6

4. perc: Máris időt kért a cseh csapat.

3. perc: A Ferencváros immár öt gólnál jár, de Janurik Kinga is kapott egyet. 1–5

2. perc: Kovács fél percen belül két gólt is dobott, nagyon jól kezd az FTC. 0–3

1. perc: Az első támadásból meg is lett az első gól, majd jött egy nagyszerű védekezés. 0–1

Nem kérdés, a Ferencváros a toronymagas esélyes, sima lesz?

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

Egyre jobb formában játszik az FTC-Rail Cargo Hungaria, amely a női Bajnokok Ligájában legutóbb a címvédő Vipers Kristiansand ellen szerzett pontot a véghajrában, míg a hétközi bajnokin a Praktiker-Vácot ütötte ki 42–29-re. Elek Gábor csapata ezúttal könnyebb feladat elé nézhet Chomutovban, ahol az 2022–2023-as BL-sorozatban eddig pont nélkül álló Baník Most vendége lesz.

„Nagyon nagy lökést adott a Vipers elleni döntetlen. Nagy szó volt, hiszen tényleg a címvédőről beszélünk      – mondta Janurik Kinga, az FTC kapusa.      – Úgy vágtunk neki a találkozónak, hogy legalább egy pontot szeretnénk itthon tartani. Büszke vagyok a csapatra, hogy egy percig sem adtuk fel, és mínusz ötről sikerült felállnunk.”

A pont nagyon jókor jött a Fradinak, de csak akkor ér valamit, ha most mind a kettőt sikerül elhoznia a Baník Most otthonából. Ráadásul a zöld-fehérek a gólkülönbségükön is javíthatnak, ami sokat számíthat a végelszámolásnál. A cseh bajnok második alkalommal szerepel a legrangosabb európai kupasorozat főtábláján, ahol eddig öt mérkőzésen átlagosan tizenöt góllal kapott ki.

„Elsődlegesen nem a gólkülönbségre gondolunk      – folytatta a kapus.      – Természetesen már a mérkőzés elején szeretnénk megmutatni a Mostnak, hogy nincs esélye, ezt azonban a védekezéssel kell megalapozni. Nem ismerjük őket annyira, de azt tudjuk, hogy fiatalok, gyorsak, sokat lőnek, és nincs mit veszíteniük. Ezért is kell a jó védekezés, hogy abból gyors gólokat szerezzünk, és akkor nem lesz gond.”

Az Európa-bajnokság előtt a lelkeknek is jót tenne egy nagy győzelem, amellyel szerencsésebb esetben még feljebb kapaszkodhat a táblázaton a Fradi, míg az üldözőit leszakíthatná – ehhez azonban a lehető legjobb teljesítményt kell nyújtania a csapatnak.

„A maximumon pörgünk. Azt látom, hogy amióta Ljubljanában nyertünk, fokozatosan lépdelünk ki a gödörből. A hétközi meccseinket is úgy játsszuk le, hogy élvezzük minden pillanatát, próbáljuk megvalósítani a begyakorolt elemeket. Remélem, a szombati mérkőzés is ilyen lesz, de a legfontosabb, hogy a görcsösség helyett élvezzük a játékot”      – tette hozzá Janurik Kinga.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A DHK–FERENCVÁROS KÉZILABDA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!