Németország ellen már kitartott Tunézia ereje

2013.01.13. 19:07
Christophersen hét gólt szerzett, de ő sem <br />tudta megmenteni a németek estéjét (fotó: Imago)
Szombaton még csak közel állt a bravúrhoz Franciaország ellen, a második mérkőzésén, Németország ellen viszont már sikerült is kisebb meglepetést szereznie a tunéziai válogatottnak a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokságon: az afrikai válogatott nagy csatában, hatalmas küzdeni tudásról tanúbizonyságot téve 25–23-ra múlta felül Németországot. A franciák viszont nyertek a második meccsükön is, a kékek Montenegrót igázták le második félidei ellenállhatatlan teljesítményükkel úgy, hogy a hajrára még ki is engedhettek.

NÉMETORSZÁG–TUNÉZIA

A franciák ellen remekül játszó, ám a hajrában végül elbukó tunéziaiak ezúttal is remekül, határozott védekezéssel és olykor látványos támadójátékkal indították a mérkőzést. Az afrikai átlövőkről le-lemaradtak a német védők, így a kapus Silvio Heinevetter gyakran került kiszolgáltatott helyzetbe, így 10–6-ra elhúzott a fehér mezes gárda.

Martin Heuberger időkérése után összeszedték magukat az átalakulóban lévő németek, Sven-Sören Christophersen vezetésével át is vették a vezetést, a tunéziaiak viszont gyorsan reagáltak, szünetre egál volt az állás (13–13).

Maruan Magajez kapus stabilitást adott az afrikaiaknak, Vael Zsalluz és Amine Bannur góljai pedig feltüzelték a csapatot, ám – akárcsak szombaton – Tunézia védekezésben olykor túlpörgött, a csúnya szabálytalanságok pedig sorozatos emberhátrányokhoz vezettek. Ennek ellenére a második félidő közepén is vezetett az Alain Portes irányította csapat 20–17-re.

Az utolsó tíz percre azonban ismét hullámvölgybe kerültek a tunéziaiak, s Steffen Weinhold révén feljöttek egy gólra az európaiak. A Montpellier rutinos beállója, Isszam Tezs viszont a legjobbkor szerezte meg első gólját, és újra kétgólosra növelte az előnyt. Hiába hoztak be a kapus helyett is mezőnyjátékost a németek, ezt a hátrányt már nem tudták ledolgozni három perc alatt, Tunézia ereje kitartott, és 25–23-ra nyert.

BRAZÍLIA NYERTE A DÉL-AMERIKAI PRESZTÍZSMECCSET
Az A-csoport délutáni találkozóján Brazília nyerte a dél-amerikai presztízsmeccset, miután 24–20-ra legyőzte Argentínát. A brazilok sima vereséget szenvedtek kezdésként a németektől, az argentinok viszont feldobva léphettek pályára, miután felülmúlták Montenegrót. A meccs nagy iramban és a várt felfokozott hangulatban kezdődött, a brazilok ragadták magukhoz a kezdeményezést. A nem túl gólgazdag első játékrészben végül egy időn túli Pacheco-hetessel mentek előnyre.

A kiélezett forgatókönyv a második játékrészre is jellemző volt, a hajrát 20–17-es előnnyel kezdhették meg a brazilok. Attól sem törtek meg, hogy az utolsó periódus nagy részét emberhátrányban játszották le, és végül 24–20-ra nyertek, az argentinok nem tudták megismételni első fordulós teljesítményüket.

FRANCIAORSZÁG–MONTENEGRÓ

A csoport esti mérkőzésén a franciák a szombaton az argentinoktól vereséget szenvedő montenegróiakkal játszottak, és a vártnál is könnyebben és nagyobb fölénnyel nyertek. A címvédő már szünetben hat góllal vezetett 17–11-re, de a mindent elsöprő henger csak ezt követően indult be: Claude Onesta csapata pillanatok alatt megduplázta az előnyét, a Thierry Omeyer helyére beálló Daouda Karaboué pedig ismételten parádézott, alig lehetett neki gólt lőni.

A franciák már-már nyomasztó fölénybe kerültek, miközben ellenfelük gyermekded hibákat vétett, így Jerome Fernandezék már 30–15-re is vezettek. Az utolsó tíz percre kicsit kiengedtek a kékek, ám így is fölényesen nyertek 32–20-ra.

OROSZORSZÁG–DÁNIA

A B-csoport mérkőzésén mindkét csapatnál a védekezésről szólt a találkozó első periódusa, miközben bő negyed óra után mindössze 6–4-re vezetett a dán csapat, a kapusok – az oroszoknál Oleg Grams, míg a dánoknál Niklas Landin – jócskán 50 százalék felett jártak. Aztán a dánok gyors egymásutánban dobtak három gólt, és megnyugtató előnyre tettek szert.

Timur Dibirov vezetésével viszont felzárkózott Oroszország, és a szünetben már csak minimális volt a dánok előnye, viszont Ulrik Wilbek csapata – elsősorban Nikolaj Markussen és Anders Eggert találataival – a második játékrész elején, majd közepén is tartotta csekélyke előnyét. Az oroszok hiába üldözték ellenfelüket, a hajrá előtt a dánok megléptek három góllal, és az utolsó percekben már nem is hagyták kicsúszni kezeik közül a két pontot Mikkel Hansenék (27–31).

Oroszország–Dánia 27–31 (13–14)
Ld: Dibirov 7, Igropulo 6, Zsitnyikov 4, ill. Markussen 6, Söndergaard, Eggert 5-5, Möllgaard, Svan 4-4