Kézilabda BL: Császár Gábor is a hét csapatában

2019.11.04. 13:50
Az EHF Tv ezúttal is összeszedte a Bajnokok Ligája-hét férfi és női legjobbjait. A férfimezőny legjobb csapatában Császár Gábor is helyet kapott.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA NŐI BAJNOKOK LIGÁJA

A hét három sztárja között nincs magyar érdekeltség. Dejana Milosavljevic, Ana Gros és Denisa Dedu voltak ezúttal a legjobbak.

Az öt legszebb gól között sincs magyar érdekeltség, a legszebb találat ezúttal Cristina Neagu nevéhez fűződik.VIDEÓ ITT!

A hét legszebb védéseinél Bíró Blanka (Ferencváros) a negyedik, míg Amandine Leynaud (Győri ETO) az első! VIDEÓ ITT!

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA

A hét góljai között a második helyen Dean Bombacnak, a Mol-Pick Szeged szlovén játékosának talpról eleresztett lövése végzett.

A hét csapatában Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen) is helyet kapott, aki 16 gólt dobott a fordulóban! A jobbszélsőknél pedig bekerült a Szegeden hamar közönségkedvenccé váló szerb Bogdan Radivojevics, aki nyolc góllal vette ki a részét a Celje legyőzéséből.

A hét top öt védése videón itt! Köztük a második helyen Vladimir Cupara (Telekom Veszprém) hárítása is!

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
A-CSOPORT
RK PODRAVKA KOPRIVNICA (horvát)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–27 (15–14)
Kapronca, 2500
néző. V: Mitrovics, Kazanegra (montenegróiak)
KOPRIVNICA: RISZOVICS – Turk, MILOSAVLJEVIC 9 (1), DEBELIC 3, Cakalu 3 (2), Stanko 3, Mugosa 2. Csere: Ecimovic (kapus), Dzono 1, Milosevic, Djordjijevszka 3, Karlovcan, Franusic 2. Edző: Zlatko Saracevic
FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 5, Klujber 5 (1), KOVACSICS 5 (2), Snelder 1, Háfra N. 3, Márton G. 2. Csere: Csiszár-Szekeres, Pásztor N. 2, Debreczeni-Klivinyi 2, Schatzl Nadine 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 9. p.: 5–4. 19. p.: 8–10. 23. p.: 12–11. 36. p.: 17–17. 40. p.: 19–19. 45. p.: 20–22. 51. p.: 22–25. 58. p.: 25–26
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Zlatko Saracevic:
– Fenomenális volt a légkör a csarnokban. A lehetőségeink határán játszottunk, ugyanakkor nagyon sokat hibáztunk a kulcspillanatokban. Egyfajta transzban kézilabdáztunk, ezért sok hülyeségbe is belementünk. Kihagytunk két hétméterest, és az ellenfél kapusa is több hatalmas bravúrt mutatott be.
Elek Gábor: – Fontos mérkőzést vívtunk, amelyen sokat hibázott mindkét együttes. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert óriásit harcolt, de nem kézilabdázott jól. Ettől függetlenül boldogok vagyunk, hogy újra győztünk.

D-CSOPORT
Győri AUDI ETO KC–RK KRIM LJUBLJANA (szlovén) 31–
26 (13–13)
Győr, Audi Aréna, 5250 néző. V:Jersov, Pavljukov (oroszok)
GYŐR:
Kiss É. – Bódi 2, K. Bulatovics 2, E. AMORIM 4, Edwige, Nze Minko 4, Fodor Cs. 1. Csere: Leynaud (kapus), S. OFTEDAL 7 (1), Anne Hansen 2, Brattset 2, KNEDLÍKOVÁ 5, Puhalák, Görbicz 2 (2). Edző: Danyi Gábor
KRIM:
MAMIC – Kojics 1, VARAGIC 5, Zabjek 2, Juric 1, REBICOVÁ 4, Baric 4 (1). Csere: Vojnovic (kapus), Vucko, Klemencic 3, Van Kreij 3, Sznopova 2, Ljepoja 1. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása.
9. perc: 8–3. 22. p.: 8–9. 26. p.: 12–10. 29. p.: 12–13. 34. p.: 16–16. 37. p.: 19–16. 46. p.: 22–21. 57. p.: 29–23
Kiállítások:
2, ill. 10 perc
Hétméteresek:
5/3, ill. 3/1
Danyi Gábor:
– Elismerésem a Ljubljanának a mutatott teljesítményéért, jól küzdött, és végig volt tartása. Sokan azt várták, hogy nagy különbséggel nyerünk, de nem ez történt, aminek örülök. Kiderült, ha egy félidő alatt tizenegy ziccert hibázunk, akkor szoros meccsre kényszerülünk. Szünet után a hosszabb cserepadunknak köszönhetően sikerült nyernünk. Az ilyen meccsekből tudunk csak igazán tanulni, és okulnunk is kell.
Uros Bregar:
– A hazai meccsünk után tudtuk, hogy nehéz csata vár ránk, és tartottam is a győri kezdés és a mutatott tempó miatt, hogy mi lesz a végeredmény. Összességében elégedett vagyok az ötgólos vereséggel, szünet után kijött a két csapat közötti különbség.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT
MOL PICK SZEGED–RK CELJE PL (szlovén) 31–24 (14–14)
Szeged, 3200
néző. V: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
SZEGED: ALILOVIC – RADIVOJEVICS 8 (4), Kaspárek 1, Bombac 2, BÁNHIDI 3, Zsitnyikov 4, Källman 2. Csere: Gaber 3, J. CANELLAS 4, STEPANCIC 4. Edző: Juan Carlos Pastor
CELJE: Ferlin – Gal Marguc 1, D. Silva 2, Poteko 1, SARAC 7, Kodrin, Leban 2 (1). Csere: Vujovic (kapus), Rakita 1, RAZGOR 3, HORZEN 6, Groselj 1, Grebenc, Novak. Edző: Tomaz Ocvirk
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 8. p.: 2–5. 11. p.: 5–5. 15. p.: 6–5. 18. p.: 7–7. 21. p.: 8–9. 23. p.: 9–11. 27. p.: 11–12. 32. p.: 16–14. 37. p.: 20–16. 45. p.: 23–20. 50. p.: 26–20. 55. p.: 28–22
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1
Juan Carlos Pastor:
– Nehéz héten vagyunk túl, mert a válogatottaktól visszatérő játékosaink az elmúlt napokban más szisztéma szerint készültek, és keretünk néhány tagja sérüléssel bajlódik. Az első félidőben gyengén védekeztünk, és lassú támadásokat vezettünk, ennek tudható be, hogy jól és lelkesen játszó ellenfelünk sokáig tartotta a lépést. A második félidő elején ritmust váltottunk, feszes védekezésünknek köszönhetően számos labdát szereztünk, és gyors lerohanások végén lőtt gólokkal növeltük előnyünket.
Tomaz Ocvirk: – Az első félidőben a Szeged által diktált iram sokat kivett játékosaimból, és amint az várható volt, térfélcsere után ellenfelünk érvényre juttatta fizikai fölényét. Európa egyik legjobb csapatának otthonában nem szégyen kikapni. Együttesünk fiatal tagjainak még számos hasonló hőfokú mérkőzésre van szükségük. A szegedi Bajnokok Ligája-meccs után számos nehéz mérkőzés vár ránk a bajnokságban, s úgy érzem, hogy ez a hatvan perc jól szolgálta felkészülésünket.

B-CSOPORT
PGE VIVE KIELCE–TELEKOM VESZPRÉM 34–33
(17–17)
Kielce, 4200 néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
KIELCE: WOLFF 1 – Janc 1, A. DUJSHEBAEV 11, KARALJOK 5, Pehlivan, Jurkiewicz 1, KARACIC 2. Csere: Kules 3, K. Lijewski 1, Aguinagalde 2, Moryto 4 (3), Á. Fernández 3, Guillo, D. Dujshebaev. Edző: Talant Dujsebajev
VESZPRÉM: Sterbik – GASPER MARGUC 3, TÖNNESEN 5, Lékai 2, B. Blagotinsek 1, Lauge 5, Manaszkov. Csere: Cupara (kapus), Terzic, GAJIC 7 (4), Moraes 1, Nenadics 4, Borozan 1, J. Omar 1, Strlek 3, Mackovsek. Edző: David Davis
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 9. p.: 6–7. 13. p.: 8–9. 17. p.: 10–10. 27. p.: 15–13. 34. p.: 19–18. 39. p.: 23–19. 45. p.: 28–24. 48. p.: 29–25. 50. p.: 29–28. 56. p.: 31–30. 58. p.: 32–30.
Talant Dujsebajev: –
A Veszprém a világ legjobb négy csapata közé tartozik. Kicsit szomorú vagyok, hogy ma Branko Vujovics nem kaphatott lehetőséget, mivel Alex fiam remek formában játszott. Örülök a győzelemnek, és szeretném megköszönni a szurkolóink által teremtett fantasztikus hangulatot.
David Davis: – Nem úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna, de a második félidőben harcoltunk, próbáltunk visszakapaszkodni. Úgy gondolom, akkor dőlt el a találkozó, amikor a hajrában Wolff bravúrral védte Nenadics lövését.