H. Á.
2022.08.14 17:14 Frissítve: 2022.08.14 17:20

Férfi kézi: 4. helyen zárta a magyar válogatott az U18-as Eb-t

A magyar U18-as férfi kézilabda-válogatott hét góllal, 29–22-re kikapott a montenegrói U18-as kézilabda Európa-bajnokság harmadik helyéért játszott mérkőzésén Németországtól, így Kárpáti Krisztián csapata a negyedik helyen végzett.

A magyar válogatott (Fotó: MKSZ)

A magyar válogatott a németek elleni győzelemmel kezdte a montenegrói U18-as Európa-bajnokságot, s ellenük is fejezte be, ám a bronzmeccsen nem sikerült az ismételt győzelem a németek ellen.

A mieink az első negyedórában még tartották magukat, 6–6-ig rendre tudtak egyenlíteni, ám ezt követően a németek szépen fokozatosan megléptek, a szünetre már hárommal vezettek (12–15).

A második félidőt jobban kezdték a magyarok, sikerült egy gólra visszazárkózni, de 17–16-os német előnynél közelebb nem sikerült már jutni, s miután a kezdeti lendület elfogyott, a németek az utolsó negyedórára már öttel is megléptek (19–24).

Az olló aztán még tovább nyílt, köszönhetően annak, hogy Kárpáti Krisztián csapata az utolsó negyedórában mindössze három gólt szerzett.

KÉZILABDA
FÉRFI U18-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG (Podgorica)
BRONZMÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 22–29 (12
15)
Podgorica. Vezette: Ivanovics, Vujisics (montenegróiak)
MAGYARORSZÁG: Borsos, Lovistyek (kapusok), Bali, Bőti, Csörgő 3, Fekete 1, Fercsik 1, Gazsó, Kathi 3, Kovács 5, Molnár 5, Nagy, Szűcs 1, Terjék 3 (1), Tóth, Viski. Edző: Kárpáti Krisztián
NÉMETORSZÁG: Buchele, Höler (kapusok), Battermann 2, Billepp 1, Faust 3, Greilich 3, Grupe 1, Günther 2, Haake 1, Hertzfeld 3, Löwen, Mart, Menges 4, Móré 6 (2), Pabst 3, Reichardt. Edző: Erik Wudtke

Kézilabda nemzetisport.hu

A Metz végig vezetett, volt, hogy nyolc góllal is, végül néggyel bizonyult jobbnak az ETO-nál.

2022.09.24 10:51:49

Az első félidőben sokkal jobb volt a vendég Brest, de felállt a padlóról az FTC... Hogy nagyon elrontsa a legvégét.

2022.09.22 17:59:40

Fordulatos első félidő után a másodikban a Nantes tartotta előnyét és öt góllal legyőzte a Szegedet.

2022.09.21 19:56:35

Sokkal jobban játszott a magyar csapat, tíz gól is volt a különbség idegenben, hét lett a vége.