Cs. M. 2021.03.05 19:49 Frissítve: 2021.03.05 20:25

Férfi kézilabda NB I: egygólos Csurgó-siker a Gyöngyös ellen

A csurgó 27–26-ra legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján egy utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzésen.

Kiélezett meccset nyert meg a Csurgó (Fotó: Dallos István – archív)

A félidőben még viszonylag simán, 16–11-re vezetett a Csurgó, a második játékrészben azonban jobban teljesítettek a gyöngyösiek, és közel álltak hozzá, hogy fordítsanak. A vendégek végül egy góllal nyertek 27–26-ra, így megszakították négymeccses nyeretlenségi szériájukat a bajnokságban. A Gyöngyösnek ez volt zsinórban a hatodik veresége az NB I-ben.

E-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–
CSURGÓI KK 26–27 (11–16)
Gyöngyös, zárt kapuk mögött. V: Hargitai, Markó
GYÖNGYÖS: Tóth Mihály – Urbán 2, MARKEZ 8 (4), Hegedűs 1, Gerdán, Herceg 3, Ubornyák 1
Csere: Merkovszki (kapus), NÉMETH T. 5, Papp B. 1, VILOVSZKI 4, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba
CSURGÓ: Tatai – Gebhardt 4, KRECIC 7, Hanusz, Szeitl E. 2, GÁBOR M. 3, A. KOVACEVIC 3
Csere: Pallag (kapus), MLADEN KRSZMANCSICS 8 (5), Kerkovits, Popovics, Borsos. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 3–6. 18. p.: 6–9. 24. p.: 9–12. 36. p.: 16–17. 42. p.: 18–19. 48. p.: 21–23. 54. p.: 22–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
Konkoly Csaba: – Az első félidőben nyolc technikai hibát számoltam nálunk, ezzel jelentős előnyt adtunk a vendégeknek. A szünet után mindent egy lapra feltéve rohamoztunk, de a sorsdöntő szituációkban ismét hibáztunk. A vereség ellenére már látszik a fény az alagút végén. Remélem, hamarosan kikecmergünk a gödörből.
Alem Toszkics: – A Telekom Veszprém elleni bravúros döntetlent követően mélyrepülésbe kezdtünk, ez a győzelem jelentheti a kiutat. A második félidő elején ugyan volt egy kis holtpont, de összességében megérdemelt a sikerünk, mert végig mi diktáltuk az iramot.

Kézilabda H. Á.

Az első meccs 27 gólos magyar győzelme után a visszavágón 29-cel nyertek Szucsánszkiék.

2021.04.16 15:55:35

Kézilabda RUSZNÁK GYÖRGY

Ezzel lényegében kijutott a világbajnokságra a magyar női kézilabda-válogatott.

2021.04.15 21:10:14

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Az utolsó tíz percre, borítékolhatóan minimum tízgólos előnynél Ambros Martín vezetőedző nyugodtan beküldheti a pályára. És akkor jöhet tíz perc folyamatos vastaps, standing ovation, neki szóló ének, aztán pedig a lefújás után mindenkinek rengeteg könny és szép emlék.