H. D. 2021.01.15 12:23 Frissítve: 2021.01.15 12:29

Férfi kézi: megszületett Bodó Richárd második gyermeke – kép

Bodó Richárd, a magyar férfi kézilabda-válogatott és a Mol-Pick Szeged balátlövője az Instagram-oldalán jelentette be, hogy megszületett második gyermeke, Panka.

Bodó Richárd immár kétgyermekes apuka (Fotó: Árvai Károly)

 

„Nagyon nagy örömmel tudatom mindenkivel, hogy a kishercegnő is megérkezett közénk. Anya, apa, Bencus és persze Panka is jól van. 49 centiméterrel és 3470 grammal jött a világra. Már csak annyi kell, hogy a fiúk győzzenek ma, szóval este hajrá, Magyarország!” – írta az Instagramra Bodó Richárd, akinek első gyermeke, Bence tavaly született meg.

A balátlövő gyermeke születése miatt később csatlakozik az egyiptomi világbajnokságon szereplő magyar válogatotthoz.


 

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (2021. január 13–31., Egyiptom) 
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ,  A PÉNTEKI PROGRAM
A-CSOPORT (GÍZA) 
18.00: 
Németország–Uruguay 
20.30: MAGYARORSZÁG–Zöld-foki-szigetek (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

A MAGYAR KERET 
Kapusok:   
Borbély Ádám (Veszprémi KKFT), Mikler Roland (Mol-Pick Szeged), Székely Márton (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők:  Hornyák Péter (Grundfos Tatabánya), Rodríguez Pedro (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők:   Ancsin Gábor, Balogh Zsolt (mindkettő Tatabánya), Máthé Dominik (Elverum – Norvégia)
Irányítók:  Győri Mátyás (Tatabánya), Hanusz Egon (Csurgói KK), Lékai Máté (Telekom Veszprém), Nagy Bence (FTC)
Beállók:  Bánhidi Bence, ifj. Rosta Miklós (mindkettő Szeged), Sipos Adrián (Tatabánya), Topic Petar (Balatonfüred)
Balátlövők:   Szita Zoltán (Wisla Plock – Lengyelország)

Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüred), Szunajko Stefan (Tatabánya)  

Kimaradók a Zöld-foki-szigetek ellen: Bodó Richárd (Szeged) és a fenti névsorból még hárman

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI CSOPORTMÉRKŐZÉSEI
Január 17., 20.30: Magyarország–Uruguay (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n)

Január 19., 20.30: Magyarország–Németország (Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n) 

A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport (Gíza):
 Németország, Magyarország, Uruguay, Zöld-foki-szigetek
B-csoport (Új főváros): Spanyolország, Tunézia, Brazília, Lengyelország
C-csoport (Alexandria): Horvátország, Katar, Japán, Angola
D-csoport (Kairó): Dánia, Argentína, Bahrein, Kongói DK
E-csoport (Gíza): Norvégia, Ausztria, Franciaország, Svájc*
F-csoport (Új főváros): Portugália, Algéria, Izland, Marokkó
G-csoport (Kairó): Svédország, Egyiptom, Észak-Macedónia*, Chile
H-csoport (Alexandria): Szlovénia, Fehéroroszország, Dél-Korea, Oroszország
A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe, ahonnan a csoportok első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

*A koronavírusos-fertőzések miatt visszalépő Csehország helyén Észak-Macedónia, míg az Egyesült Államok helyén Svájc szerepel.

A középdöntő mérkőzésnapjai az 1. csoportban: január 21., 23., 25.
Negyeddöntők (Kairó, Új főváros): január 27.
Elődöntők (Kairó): január 29.

Döntő (Kairó): január 31.

2021.02.27 14:30:07

Kézilabda H. D.

A tartalékos Balaton-parti együttes hazai pályán 18 góllal kikapott Elek Gábor csapatától.

2021.02.25 18:41:01

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Magabiztosan, sokszor parádés játékkal nyert a magyar csapat Leimeter Csabáék ellen.

2021.02.25 18:16:16

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

A Párizsban betliző Kielce sokkal kevesebb hibát ejtett támadásban, mint a magyar csapat, és ez döntött.

2021.02.18 18:01:43

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Amely odahaza is megverte a 2017-es és a 2019-es Bajnokok Ligája-győztes Vardart, Cupic nagy mérkőzésén.

2021.02.17 18:12:33

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Olykor nagyon ment a Motornak, de a végére összekapta magát a csúcsformáját még el nem érő magyar csapat.